wmaraci reklam

E-Ticaret Sitem Hkk

4 Mesajlar 577 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

DemirciUgur DemirciUgur WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Denetmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** D**
  • Mesajlar 30
  • Beğeniler 4 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
İyi günler diliyorum arkadaşlar.
Domain yaşı 4 ay olan, aktif olarak da 3 aydır satışta olan bir internet sitem var.
Adresini de vereyim dahaiyigiyin.com

Bu güne dek siteye iç seo için yapılabilecek her şeyi yaptım sanırım.
Son olarak 2 gün önce mobil uyumlu hale de getirdim.
Sitemde ki hitleri arttırmak istiyorum.Maalesef sitenin 2 aydır giriş ortalaması günlük 25-30 kadar.Girişlerin tamamına yakını organik.Şuan pek hatrı sayılır bir kitlesi olmasa da facebook ve instagram üzerinden de bir kitleye paylaşım yapıyoruz.Oradan da 3 4 giren oluyor.
Kendime param olduğunda 10-12bin arası bir insta sayfası ve facebook sayfası satın almayı düşünüyorum.Fikirlerimin tamamı buraya kadar.
Çünkü dış seo başkaları endeksli olduğu için ne yapmalıyım tam bilmiyorum.

Herkes "benim falanca pakedimi alın, siteniz uçsun" modunda ama bu bu işe yarar,bu budur falan bilgisi yok.Üstelik "Onu yaparsanız uzun vadede zararlı olurcular" da mevcut.
Zaten şu aralar çok fazla para harcayabilecek durumum da yok.
Adım adım tavsiye verebilecek olan var mı? (google reklam dışında, onu her şey tamam olduktan sonra yapmak istiyorum)
Önce şunu yapmalısın, sonra bunu, en son da şunu gibi.
Her türlü fikire açığım akıl akıldan üstündür ve ben bu konuda sıfır bilgili olduğumdan muhtemelen hepiniz benden üstünsünüz.
Şimdiden çok teşekkür ediyorum

Ek Olarak: Bu arada 90bin kadar takipçili bir tumblr adresim de mevcut.
Burada tumblr paylaşımlarının satıldığını gördüm.Ama hiç örnek metin yok.Tumblr adresi üzerinden nasıl backlin çalışması yapabilirim.Ona da bir metin örneği verirseniz çok çok sevinirim.

wmaraci
reklam

turkojen34 turkojen34 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 459 / 444
  • Ticaret 53, (%100)
Konularımdaki hit programını kullanın bende satış sitelerim için kullanıyorum

erenarsel erenarsel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Web Koordinatörü
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 74
  • Beğeniler 28 / 15
  • Ticaret 5, (%100)
Merhabalar Hocam

2 Senedir ( 2 farklı firma olmak üzere) bu sektördeyim. ilk çalıştığım yer yeni kurulmuş bir kitap sitesiydi. 2. ve hala çalışmakta olduğum site ise yaklaşık 9 yıldır aktif bir pet malzemesi satışı yapan site.

Öncelikle şöyle başlamalıyım zaten zor olan bi sektörde en zor kısmı olan giyim kısmından giriş yapmışsınız. Bu süreç sizin için hiç kolay olmayacaktır. Kafayı yeme kısmına kadar gelebilirsiniz.
Bu sektörde sabır ve parasal anlamda güçlü olmalısınız.

Sitesel anlamda iç kurallar bazında giyim gerçekten zor. değiştirme garantisi , müşteri memnuniyeti , büyük firmalarla rekabet , baş ağrıtıcı şeyler.

Biraz içinizi karartmış gibi olabilirim kusuruma bakmayın ...

Şimdi gelelim dış kulvara. öncelikle size destek olmak adına elimde bulundurdugum bir 20.000 kişinin kayıtlı olduğu excel dosyasını özelden size göndermek isterim.

Bu liste ile naparım diye dediğinizi duyar gibiyim: Şöyleki bir mailing sitesi ile anlaşın ve düzenli olarak (haftada 1 , yada 2 haftada 1 şeklinde) yapın. İnsanları boğmadan soft renkler kullanın ve ilgi cekici kampanyalar yapmaya çalışın.

Çok iyi sosyal ağ kurmanız gerekiyor. facebook , instagram twitter başlangıç için yeterli bu mecralarda kitlenize uygun şekilde reklam vermeniz gerekiyor. aylık olarak başlangıçta 200 tl filan yeterli olur

bol bol sosyal medya kartı hazırlayıp satış gruplarında günlük paylaşımlar yapın.

youtube mutlaka girmeniz bi kalem ve ciddi yatırımlarınız olmalı. siz kendiniz kombin videoları hazırlayıp paylaşabilir veyahut tanınmış youtuberlarla anlaşıp reklam videoları yayınlayın bu sizin tanınırlığınızı arttırır ve bence youtube şuan gerçekten olgunlaşma döneminde eticaret kanalları yakında gerçek anlamda büyük paralar getirisini buradan sağlayacaktır.

genel anlamda şuan aklıma gelen şeyler bunlar bunları sıkılmadan her gün yapmalı mevsimsel olarak planlar yapıp ona göre hareket etmelisiniz. yani atıyorum 6 aylık planlamalar yapıp paylaşımlarınızı hazırlamalısınız.

Ve unutmamalısınız ki bu bir ekip işi tek başınıza istesenizde hepsine yetişemessiniz o yüzden azar azar hepsi degilde yavaş yavaş feht ede ede ilerlemelisiniz.

VE EN ÖNEMLİSİ DİĞER SİTELERDEN SİZİ AYIRAN MUTLAKA BİR KAÇ ÖZELLİĞİNİZ OLMALI :)

Bu zorlu yolcuklukta hakkınızda hayırlı olmasını temmenni ederim. İyi çalışmalar...
DemirciUgur

kişi bu mesajı beğendi.

...

DemirciUgur DemirciUgur WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Denetmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** D**
  • Mesajlar 30
  • Beğeniler 4 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Teşekkür ederim hocam.Zaten peygamber sabırlı biriyimdir.Kısa vadede bir şey beklemiyorum.En azından domain yaşı birinci senesini doldurduğunda hatrı sayılır bir şeyler olur diyerek girdim.Hala da o kafadayım.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al