wmaraci reklam

Gelir gelmeden vergi işine girmek ne kadar mantıklı ?

12 Mesajlar 1.363 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

grimm61 grimm61 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 19
  • Beğeniler 10 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar,

Bir konu hakkında danışacağım benim için çok önemli bir konu.

6 aydır kodlamasını yaptığım projemi sonunda bitirdim ve artık projeyi hayata geçirme kararı aldım. Almıştım diyelim. 3 - 4 kişiye danıştım ve söyledikleri şeyler beni çok büyük şüpheye düşürdü.

Bu projenin tutması çok küçük bir ihtimal sadece şansımı denemek istiyorum. Her kayıp kazanmak için bir adımdır düşüncesindeyim ama maddi sıkıntılar beni bu düşüncemden alıkoyacak gibi.

Gelelim asıl konuya. Dediğim gibi tüm bütçemi proje için ayırmış bulunmaktayım. Tutmama riski olan bir proje için vergi işine girmek ne kadar mantıklı sizce ? Proje geliri elde ettiğimde vergi başvurusunda bulunsam olur mu ? Vergi levhası almadan önceki yaptığım satışlar başıma dert açar mı ?

Siz değerli hocalarımın düşünceleri benim yolumu çizmeme yardımcı olacak. Her türlü yoruma açığım. Hayırlı geceler.

wmaraci
reklam

Dijiseo Dijiseo Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Copywriter
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad İ** B**
  • Mesajlar 1160
  • Beğeniler 394 / 299
  • Ticaret 17, (%94)
Aylık 5 bin TL gelir elde etmeye başladığınız zaman bir muhasebeci ya da mali müşavir ile görüşmenizi öneririm.

• Üyelik 13.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 19
  • Beğeniler 10 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Dijiseo

Hocam merhaba sorum o değil. Gelir elde etmeye başlamadan, tutması belli olmayan yeni bir proje için vergi başvurusu yapmak ne kadar mantıklı ? Gelir elde etmeye başlamadan vergi levhasız yaptığım satışlar ileride başıma bela açar mı ?

myk61 myk61 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 294
  • Beğeniler 29 / 62
  • Ticaret 2, (%100)
küçük defter diye bir şey var 5 bin tl sınırını neye göre çizdiniz ? Araştırmanı yap gelir gideri karşılar dediğin an vergi işine gir ki sağlam olsun. Bir çok kez şikayet edilmiştim daha önce. Önceki satışların başına dert açacağını sanmıyorum bizde bir problem olmadı. Bir projeyi tutturmadan vergi işine de girmedik.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 13.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 19
  • Beğeniler 10 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
myk61 Gelir gideri karşılar diyemiyorum hocam şu an . Vergi işine girersem eğer hepten zarara gireceğimi düşünüyorum. Vergi benim elimi kolumu bağlıyor burada.

• Üyelik 09.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 294
  • Beğeniler 29 / 62
  • Ticaret 2, (%100)
Hayır ben hemen gir demedim. Bir şeyler getirmeye başladığında gir o işe. Şuan gereksiz ödemeler yapmana gerek yok. Siten tanınmaya başladımı sıkıntı yaratıyor. O zaman şikayet ediliyorsun
grimm61

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 13.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 19
  • Beğeniler 10 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
myk61 İşte hocam benimde istediğim bu sitem tanınmaya başladığı zaman vergi işine girmek. Tanınmaya başlamadan önce gidip bir tane işsiz insan şikayet ederse ne gibi bir sorunla karşılaşabilirim ? Cezası var mıdır ? İlk aşamalarda hostingi ovh lokasyon alıp yabancı şirketin sanal posu ile çalışmayı düşünüyorum. Oluru varmıdır sizce ? Siz bu yollardan geçmiş birisiniz hiç şikayet edildiniz mi ?

• Üyelik 09.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 294
  • Beğeniler 29 / 62
  • Ticaret 2, (%100)
Kardeşim bir sürü e-ticaret projesi geçti elimizden. Ne zaman ki google'de yükseldik hit arttı alışveriş arttı o zaman şikayet edildik. Yoksa günde bir iki sipariş aldığımız zamanlar hiç bir sorun yoktu. Sen devam et kardeşim yoluna birşeyler kazanacaksın ki birşeyler veresin.
grimm61

kişi bu mesajı beğendi.

YasinKiRAN YasinKiRAN Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama & Wordpress
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 248
  • Beğeniler 65 / 92
  • Ticaret 17, (%100)
Öncelikle Selam,

Nezaman kazanmaya başlarsan he dönüyor dediğin anda fazla uzatmayıp vergiye gir derim.

Tabi simdi ürün/hizmet satışın nedir bilmediğim için net bişey diyemiyorum.
grimm61

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 13.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 19
  • Beğeniler 10 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
YasinKİRAN

Merhaba hocam, elektronik bir ürün satmıyorum onu kast ediyorsanız. Genelleme yapıcak olursak kargo ile gönderilen bir ürün satmıyorum. Sanal bir ürün.

Benim aklımı kurcalayan soru şu hala cevap bulabilmiş değilim. Herkes para kazanmaya başladığında direk vergiye gir diyor. Tamam diyelim para kazanmaya başladım ve gittim vergi başvurusunda bulundum. Demesinler mi ? sitende bu kadar ürün var ve bunlardan satış yapılmıştır gel bakalım şöyle banka hesabını kontrol edelim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al