wmaraci reklam

En Güzel Fikirler Aklınıza Nasıl, Nerede ve Ne Zaman Geliyor?

23 Mesajlar 2.804 Okunma
wmaraci reklam

Being Being İçeriklerin Gücü Adına! Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Metin Yazarı/Editörü
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 935
  • Beğeniler 1087 / 1028
  • Ticaret 91, (%100)
İlham gerçekten garip bir şey. Düşünsenize! Bugün etrafımızdaki her şey aslında bir zamanlar birilerinin kafasında yanan (elektrik tasarrufsuz) ampülün birer ürünü. Her ilham zihinde minik bir fikri alevlendirdi ve insanlık bugün ulaştığımız çağa erişti. Bugün ise fikirler dün olduğundan hatta yerine göre dolardan bile daha değerli.

İlham elle tutulan, ensesine vurulan ve ısırılabilen bir şey olmadığı için herkesin ilhama inanmadığı gibi bir gerçek var. İlhama inanıp, yok canım, inanmakla kalmayıp baya baya level atlattıran bazı dünyaca isimlerin alışkanlıklarıysa cidden hayret verici. Birkaç tane değerli ismi izninizle sizinle de paylaşmak istiyorum.

Igor Stravinsky: Igor, amuda kalkarak ilham buluyordu. Ona göre bu şekilde durduğunda, kafası rahatlıyor ve beyninin temizlendiği hissediyordu.

Salvador Dali: Dali, elinde bir anahtarla uyuyordu. Uyuduğu anda elindeki anahtar kolunun hizasına bıraktığı metal tepsinin üstüne düşüyor ve Dali’yi uyandırıyordu. Dali’ye göre uyku ile uyanıklık arasındaki o geçiş süreci en parlak fikirleri bulmak için gizli mabetti.

Honore De Balzac: Balzac, daha etkili yazabilmek için her gün 50 bardak kahve içerdi. Kahveleri ardı ardına çakmanın beyin üzerinde hızlı bir aksiyona neden olduğuna inanmaktaydı.

Nakamatsu Yoshiro: Nakamatsu, derin bir suya dalar ve ilham ışığı çakana kadar suyun içinde beklerdi. Bu ritüele inanmasının nedeni; ancak ölümün insana yaklaştığında daha iyi fikirleri ortaya çıkarabileceğini düşünmesiydi.

Steve Jobs: Tuhaf ama gerçek. Steve Jobs ilham bulmak ve düşünmek için ayaklarını klozetin içinde dinlendirirdi. Hatta bu iş için şirkette özel bir odası bile vardı!

Truman Capote: Ünlü yazara göre ilham bulmasının tek yolu uzanmasıydı. Uzanmadan asla etkiliyici fikirler üretemez ve kalem kıpırdatamazdı.

Theodor Seuss Geisel: Yazar tıkanmasını gidermek ve ilham bulmak için çeşitli şapkalar takardı. Bu şapkalar ona karaktere bürünme hissi ve yazma kolaylığı sağlardı.

Agatha Christie: Küvete uzanır ve yiyebildiği kadar elma yerdi. Yediği elmanın arta kalan kısımlarını da bulduğu fikirleri unutmamak için küvetin etrafına dizerdi.

Nikola Tesla: Her bir ayağının parmaklarını akşamları 100 defa kıpırdatırdı. Bu hareketin, beyin hücrelerini simüle ettiğini düşünürmüş.

Gördüğünüz gibi ilham işini abartanlar yok değil.

Şimdi sizin rutininizi alalım? Siz en çok nerede, ne zaman ve nasıl ilham buluyorsunuz?
hlsbhr grkm16 Escalous

kişi bu mesajı beğendi.

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir. Bir de hiçbir şeyi çalamayacak olanlar vardır.
SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

Ucube Ucube HAKKSIZSIN! Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 1060
  • Beğeniler 366 / 365
  • Ticaret 19, (%100)
Benim uyurken geliyor :D not : günümün çoğunu uyuyarak geçiririm :)
Being

kişi bu mesajı beğendi.

Escalous Escalous Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek (.*?)
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 421 / 799
  • Ticaret 4, (%100)
Çok güzel bir yazı olmuş. Bir blogunuz varsa takip etmek isterim :)

Onun dışında öncelerinde geceleri yatağa yatardım, uyumaya çalışmaya çalışırdım. Aklıma güzel fikirler gelirdi, açardım telefonu not eder yatardım tam uyuyacağım vakit güzel fikirler yine gelirdi. Bence insan aklı uykudayken yada uyumaya çalışırken daha iyi çalışıyor :D

Hepsini bi güzel not eder uyurdum, sabah kalktığımda notlara baktığımda ben bunları hangi kafayla düşünmüşüm, çok saçma bunlar deyip silerdim.. Enteresan :) İnsana düşünceler gündüz ve gece farklı geliyor bence bundan eminim.
Being

kişi bu mesajı beğendi.

YakupYLDZ YakupYLDZ Minnet eylemem. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 637 / 287
  • Ticaret 6, (%100)
Tartışmasız Tuvalet. En başarılı olduğum projelerim tuvalette aklıma geldi. Tuvalet insanın en boş durduğu yerdir, düşünme fırsatı orada daha çok doğuyor. :)
Being kelebek ebagcuvan

kişi bu mesajı beğendi.

GELİRLİ SİTELERİNİZİ SATIN ALIYORUM. PM ATABİLİRSİNİZ.
wmaraci

webisyo webisyo Merhaba, ben Ali :) Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Bilgisayar
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 851
  • Beğeniler 801 / 328
  • Ticaret 16, (%100)
YakupYLDZ tuvalet bana da huzur veriyor :D
Being YakupYLDZ

kişi bu mesajı beğendi.

Adameksik.com | Halı Saha Oyuncu Bulma Sitesi.

carasar carasar All ızz well... Kullanıcı
  • Üyelik 29.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Konya
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 1116
  • Beğeniler 499 / 498
  • Ticaret 16, (%100)
Beynin düşünebilmesi için bedenin fiziksel olarak rahat olması gerekir. Fiziksel olarak en rahatladıgim yer tuvalet. :) Hem boş vakit hem rahatlama.
Being

kişi bu mesajı beğendi.

itsover itsover Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad İ** D**
  • Mesajlar 135
  • Beğeniler 0 / 76
  • Ticaret 13, (%100)
Ben en çok çekerken düşünüyorum. Çekerken ki aklıma gelen çok güzel şeyler oluyor. Zaten günün çoğunu çekerek geçiriyorum. Sizde bol bol çekin eminim aklınıza güzel şeyler gelecektir. Çok zor bir şey değil evinizin tavanına demir asın başlayın çekmeye. Barfiks gerçekten harika bir şey.
Being Eiffel

kişi bu mesajı beğendi.

haliluunal haliluunal Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Ağ ve bilgisayar sistemleri yö
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** Ü**
  • Mesajlar 665
  • Beğeniler 80 / 270
  • Ticaret 0, (%0)
Tuvaletteyken geliyor valla yalanmı söyleyeyim :D
Being

kişi bu mesajı beğendi.

ontedi ontedi www.ontedi.com Kullanıcı
  • Üyelik 03.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı, Matematikçi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 1119
  • Beğeniler 325 / 324
  • Ticaret 2, (%100)
Tuvalette uzun süre kalınca canlanıyor bir şeyler :)
Being

kişi bu mesajı beğendi.

www.ontedi.com
www.cizgi.site

ihsanKESKiN ihsanKESKiN #Wordpress Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek IT Manager
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad I** K**
  • Mesajlar 550
  • Beğeniler 141 / 196
  • Ticaret 15, (%100)
Uzandığımda çok efsane fikirler oluyor. Kalkıp tam fikirlerimi gerçeğe çevirecek iken boşver yarın yaparım diyorum ve öylece gelip gidiyor :)
Being

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al