wmaraci reklam

İnternetten para kazanmak diğer işlere kıyasla daha zor

6 Mesajlar 867 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

otto8823 otto8823 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek blogger
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 123
  • Beğeniler 52 / 22
  • Ticaret 0, (%0)
Toplumda internetten para kazanmak daha kolaydır gibi bir algı var. Ama işi ortalama beyaz yakalı/ memur işleri ile kıyaslarsak -tabii meslekler çok değişken ama- internetten para kazanma işi hele ki olay pasif gelire dönüşene dek daha zor gibi geliyor bana.

Evet internette belki düzeninizi kurduğunuzda hiçbir şey yapmadan gelir akışına sahip olabiliyorsunuz ama benim kastettiğim sıfırdan bir site kurup adsense geliri elde etme süreci örneğin. Bir ofiste çalışıp 2.500 lira almak ve adsense'ten 2.500 lira her ay gelir getirecek potansiyelde bir site kurmayı kıyaslayınca dediğim gibi iş pasif gelire dönüşmeden internet kısmı daha zor.

sizin düşünceleriniz?

wmaraci
reklam

BEAR BEAR SEO Siteden Başlar Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SEO - Wordpress
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 128
  • Beğeniler 5 / 59
  • Ticaret 8, (%100)
Aslında yanlış düşünüyorsunuz. Para kazanmak için açıp inanırsanız Adsense kazandırıyor. İngilizce sitelerim var. Ben bu siteleri hobilerim çerçevesinde oluşturmadım para kazanmak için oluşturdum ve kazanıyorum. Yanlış bir algı var. Hobilerin neyse o konuda aç para kazanma gözüyle bakma yapamazsın diyorlar. O zamanda para kazanamazsın. Doğru analiz planlı çalışma ile para kazanılıyor.
EgeBey otto8823 Karbon

kişi bu mesajı beğendi.

fbyazilim fbyazilim Selam. Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek İnternet ve Yazılım Uzmanı
  • Konum Elazığ
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 668
  • Beğeniler 216 / 244
  • Ticaret 27, (%96)
Yanlış, Neyi yaptığınızı bilmeniz lazım.

Escalous Escalous Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek (.*?)
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 421 / 799
  • Ticaret 4, (%100)

BEAR adlı üyeden alıntı

Aslında yanlış düşünüyorsunuz. Para kazanmak için açıp inanırsanız Adsense kazandırıyor. İngilizce sitelerim var. Ben bu siteleri hobilerim çerçevesinde oluşturmadım para kazanmak için oluşturdum ve kazanıyorum. Yanlış bir algı var. Hobilerin neyse o konuda aç para kazanma gözüyle bakma yapamazsın diyorlar. O zamanda para kazanamazsın. Doğru analiz planlı çalışma ile para kazanılıyor.

Asıl ozaman kazanırsın hocam. Hobi aldığın birşeyi hemende açman gerekmiyor, bir analizini yapmak lazım. Teknolojiye karşı hobim var. Kesinlikle genel teknoloji bloğundan uzak durmalıyı, rekabet çok fazla. Analizini yapmak lazım. Doğru bir şekilde.

Rekabeti az, hobili ve bilgili olduğunuz bir konu olursa tadından yenmez.

Mesela balikciyiz.com diye bir site açtınız, balıkçılık hobiniz, herşeyini de bilirsiniz balıkçılığın. Hobi olarak yazarsiniz herşeyi hocam. Elinizde patlamaz, o site ile uğraşırken oyun oynuyorcasına zevk alırsın.

Rekabet az, makaleler sağlam, Özgün, aranma hacmi gayet güzel , varsayiyorum aylık 90K günlük 3Kya kadar tekil hite sahip olabilirsin. Bir kaç ay sonra adsense bağladınmı, güzel kazandırır. Zevk alırsın.

Hobin olan ve bildiğin bir konuda çok kolay yazarsın.

Tüm bu işlemleri İngilize site içinde yapabilirsiniz..
Heisenberg0133

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

BEAR BEAR SEO Siteden Başlar Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SEO - Wordpress
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 128
  • Beğeniler 5 / 59
  • Ticaret 8, (%100)

Escalous adlı üyeden alıntı

Asıl ozaman kazanırsın hocam. Hobi aldığın birşeyi hemende açman gerekmiyor, bir analizini yapmak lazım. Teknolojiye karşı hobim var. Kesinlikle genel teknoloji bloğundan uzak durmalıyı, rekabet çok fazla. Analizini yapmak lazım. Doğru bir şekilde.

Rekabeti az, hobili ve bilgili olduğunuz bir konu olursa tadından yenmez.

Mesela balikciyiz.com diye bir site açtınız, balıkçılık hobiniz, herşeyini de bilirsiniz balıkçılığın. Hobi olarak yazarsiniz herşeyi hocam. Elinizde patlamaz, o site ile uğraşırken oyun oynuyorcasına zevk alırsın.

Rekabet az, makaleler sağlam, Özgün, aranma hacmi gayet güzel , varsayiyorum aylık 90K günlük 3Kya kadar tekil hite sahip olabilirsin. Bir kaç ay sonra adsense bağladınmı, güzel kazandırır. Zevk alırsın.

Hobin olan ve bildiğin bir konuda çok kolay yazarsın.

Tüm bu işlemleri İngilize site içinde yapabilirsiniz..

Ben bu işten zevk alma peşinde değilim. Balıkçılık hobim olduğunu varsayarsak balıkçılık ile ilgili arama dediğiniz gibi 90k olsun aylık. Tbmler 0,10 ,50 arasında değişitiğini düşünelim. Benim araştırmalar ile bulduğun keyword ise aylık 10k araması var ve TBM 5-10 TL arası değişiyor. Balıkçılık ile zaman kaybedeceğime TBMsi yüksek olan bir sektör seçer parama bakarım. Zevk almanın peşinde koşarsanız parayı biraz zor kazanırsınız.
otto8823

kişi bu mesajı beğendi.

Escalous Escalous Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek (.*?)
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 421 / 799
  • Ticaret 4, (%100)

BEAR adlı üyeden alıntı

BEAR adlı üyeden alıntı

Ben bu işten zevk alma peşinde değilim. Balıkçılık hobim olduğunu varsayarsak balıkçılık ile ilgili arama dediğiniz gibi 90k olsun aylık. Tbmler 0,10 ,50 arasında değişitiğini düşünelim. Benim araştırmalar ile bulduğun keyword ise aylık 10k araması var ve TBM 5-10 TL arası değişiyor. Balıkçılık ile zaman kaybedeceğime TBMsi yüksek olan bir sektör seçer parama bakarım. Zevk almanın peşinde koşarsanız parayı biraz zor kazanırsınız.

Balıkçılığın tbmsi niye 0,10-0,50 krs oldu ki 😊
Evet, sadece zevk almanın peşinde koşulursa da para kazanılmaz. Ama zevk alarak yapacağın bir işle para kazanmak daha tatlı olacaktır.

Para kazanma ümidiyle bilgisiz olduğum bir sektörde bir kaç blog açmıştım, tamamen fiyaskoyla sonuçlandı.

Analizini güzel yapmak lazım. Her ilgiyede blog açılmaz diyorum ya.

Girilecek sektörün, rekabeti, aranma hacmi, tbm si, diğer dillerde ki değerlere göre kıyaslamalar vs. Vs. Güzelce 1 saat kadar analiz Edip açmak lazım.
Heisenberg0133

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al