wmaraci reklam

Bir İş Önerisi

5 Mesajlar 781 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

nettebugun1 nettebugun1 WM Aracı Telefon Onaysız
  • Üyelik 19.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** O**
  • Mesajlar 558
  • Beğeniler 194 / 237
  • Ticaret 45, (%100)
Herkese merhaba,

Öncelikle doğru yere mi açtım başlığı çok emin değilim. Uygun görürseniz rapor edip taşınmasını sağlarsanız sevinirim.

İkinci olarak vurgulamak isterim: Ben bu işle ilgilenmiyorum. Site açmak, yönetmek vb işler beni aşan bir durum. Sadece fikir arayanlar için paylaşmak istiyorum.

Birkaç haftadır sıkıntısını çektiğim ve kuvvetle muhtemeldir ki ihtiyaç duyanların da azımsanmayacak derecede olduğu bir boşluk var. Bu forumda da onlarca bu işi bilen, emek harcayan ve bununla geçimini sağlama yoluna girmiş büyüklerimiz, arkadaşlarımız, kardeşlerimiz...

Şimdi akademi dünyasında ödevler olsun, yüksek lisans ve doktora tezleri olsun, akademik dergilerde veya kitap bölümlerinde basılacak makaleler olsun intihal (akademik hırsızlık) konusuna dikkat edilmek durumunda.

Bildiğim kadarıyla Türkiye'de ve KKTC'de bulunan üniversiteler Turnitin ve iThenticate seçeneklerinden en az birini kullanıyor. Ayrıca iThenticate bile Turnitin tarafından geliştirilmiş bir program. Biri için daha çok ödev, proje, makaleler, diğeri için tezler tercih ediliyor.

Yine anladığım kadarıyla üniversiteler bunlar için ödeme yapıyor ve anlaşmalarına göre belli oranda kota alıyor. (Çalışana özel kota yok, üniversiteye özel kota var sanırım) Üniversitelerden ayrı olarak yayınevleri, dergiler ve kişiler de belli bir ödeme yaparak kullanabiliyor.

Sadece iş fikri olarak paylaşmak istiyorum. Sanki piyasada tekelleşmiş gibi ve bir ihtimal de olsa neden kırılmasın?.. Eminim o ikisi de incelendiğinde benzer şeyler yapabilecek yetenek ve donanımda deneyimli ve bu işe bir miktar ayırabilecek kimseler vardır. Hatta kişisel önerim, düşünen olursa KOSGEB ve/veya TÜBİTAK destek/teşvik şartlarını da araştırabilir.

İyi forumlar...

wmaraci
reklam

FuryQaos FuryQaos WM Aracı Telefon Onaysız
  • Üyelik 30.03.2019
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 338
  • Beğeniler 115 / 110
  • Ticaret 1, (%100)
fikir harikaymış adamım
nettebugun1

kişi bu mesajı beğendi.

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
Zaten olan bir şey tekrar niye yapılıyor? Parasal giderleri azaltmak dışında kullanıcıya ne kazanç sağlayacak?

Bahsettiğiniz uygulamaları çoğu zaman üniversite zaten ücretsiz alıyor.
SENibrahim

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 19.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** O**
  • Mesajlar 558
  • Beğeniler 194 / 237
  • Ticaret 45, (%100)
Zaten olan bir şey tekrar niye yapılıyor?
A isimli gazete var, o zaman niye B gazetesi de çıksın? X telefonu var, Z neden olsun? gibi bir şey sanırım demek istediğiniz.

Ayrıca Ege Üniversitesi'nin bir sayfasında şu ifade var:
iThenticate sadece akademik çalışmalardaki intihalleri tespit etmek amacıyla TÜBiTAK ULAKBiM tarafından üniversitemiz erişimine açılmıştır.

Peki TÜBİTAK sizce bu hizmeti ücretli mi alıyordur, ücretsiz mi? Üniversiteler bu hizmeti alıyor. Emin olmasam da, tümünün aldığını tahmin ediyorum. Yalnız ücret konusunda yanıldığınız düşüncesindeyim. Ali Kasap mı Kasap Ali mi olay değil. Nihayetinde o para çıkıyor, üniversite kasasından olmasa da...

Turnitin ise şunu demiş:
30 million students at 15,000 institutions in 150 countries

Eğer firma, dediğiniz gibi ücretsiz olarak bu hizmeti sağlıyorsa, 150 ülke ifadesinden yola çıkarak Dünya'nın en büyük hayır kurumu olduğunu iddia edebiliriz...
AtaTekin ecloud ckrygd

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 19.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** O**
  • Mesajlar 558
  • Beğeniler 194 / 237
  • Ticaret 45, (%100)
intihal.net etkin olmuş.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al