wmaraci reklam

Kitap yazıyorum, bir kısmı burada önerilerinizi bekliyorum.

9 Mesajlar 767 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

JimmyJoker JimmyJoker Web Developer Kullanıcı
  • Üyelik 23.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek WordPress Uzmanı
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 590
  • Beğeniler 80 / 196
  • Ticaret 17, (%100)
Merhaba, kendime ilerleyen günlerde bir blog açıp bölüm bölüm yazmaya devam etmek istiyorum, burada önemli olan sizin bana vereceğiniz fikirler.. Kitabın gidişatı ve sizde uyandırdığı hisleri merak ediyorum...

Olumlu / olumsuz tüm yorumlara açığım şimdiden teşekkür ederim.

wmaraci
reklam

conference conference Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek İt
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** S**
  • Mesajlar 290
  • Beğeniler 33 / 138
  • Ticaret 0, (%0)
Güzel başlamışsıniz ama hemen olaylara atlamayın hocam. Biraz daha merak uyandırin.
Beğendim ama

• Üyelik 23.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 590
  • Beğeniler 80 / 196
  • Ticaret 17, (%100)

conference adlı üyeden alıntı

Güzel başlamışsıniz ama hemen olaylara atlamayın hocam. Biraz daha merak uyandırin.
Beğendim ama

@conference değerli yorumunuz için teşekkür ederim dikkate alacağım. :)

vaveyla vaveyla WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad R** C**
  • Mesajlar 338
  • Beğeniler 107 / 71
  • Ticaret 3, (%100)
Güzel olmuş hocam devamını dilerim başarılar. Buda benim nasıl olmuş sizce daha çok günlük tarzı oldu. konuyu baltalamadım umarım 😊
JimmyJoker

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 23.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 590
  • Beğeniler 80 / 196
  • Ticaret 17, (%100)
Bence gayet güzel hocam olaylara biraz realist yaklaşmışsınız benim tarzımın biraz dışında ancak dahada geliştirilebilir.

Değerli yorumunuz için teşekkür ederim. :)
vaveyla

kişi bu mesajı beğendi.

Tengre Tengre WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Hukukçu
  • Konum Makedonya
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 11 / 4
  • Ticaret 6, (%100)
Ben çok beğendim her hafta bir bölüm yayınlayarak belirli kitleye ulaşırsınız.

• Üyelik 23.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 590
  • Beğeniler 80 / 196
  • Ticaret 17, (%100)
Tengre Değerli yorumunuz için teşekkür ederim böyle düşünmeniz mutlu etti. :)

darknov4 darknov4 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad V** S**
  • Mesajlar 3084
  • Beğeniler 1387 / 910
  • Ticaret 29, (%100)

vaveyla adlı üyeden alıntı

Güzel olmuş hocam devamını dilerim başarılar. Buda benim nasıl olmuş sizce daha çok günlük tarzı oldu. konuyu baltalamadım umarım 😊

Evet büyümüştüm artık, bu sabah 12 yıllık eğitimin ardından üniversiteye başlıyordum. Heyecanlı olmaz olurmuyum? yeni yeni maceralar, dostlar, tesadüfler, meraklar yaşayacaktım tabiki en içten derinden bir heycan... Bir yanımda büyümenin verdiği acı ve hayatın sana sorumluluk bindirmesi diğer yandan ailenin ve hayatın artık senden bir şeyler, ama iyi şeyler beklemesi olgusu içimi cız ediyordu. Ama anlıyordum ki iyi şeyler yapmalıydım.

Ve gittim yeni hayatlar tanıyacağım yeni günler geçireceğim o üniversiteye... Orda çok merak ettiğim biri vardı, bir tanıdığım veya tanıdığımı sandığım diyebilirim şuan için çok erken...

Görür gibi oldum sonradan yanılmışım başkasıymış. Neden heyecanlandım ki şimdi anlamadım. Değişik birşeyler oluyordu, sınıfımı öğrendikten sonra konuşacak birini aradım. Bahçede buldum malum kişiyi. Biraz konuştum, sosyal medyada tanıdığım o zaatı şahsiyle.

O gün geçti. İkinci gün, sanıyorum görmüştüm. Neden bu kadar merak? kimi görecektim ki ben anlatamıyorum, anlayamıyorum neler oluyor bana? Belki geçmiş yaşantılarımdan gelmiştir belki hamurumdan, içime kapanık davranıyorum. Rastgele oturdum bir yere. Önce nereye kimin yanına oturduğuma baktım. Sordum, biri Sivaslı, biri Maraş, biri Antep ve Irak ve Avusturya dan gelme Konyalı, ve yine Avusturya dan gelme Yozgatlı... Tanıştım birer birer. Tanıyordum artık herkesi isim ve sima olarak, hepsi bu kadar; içlerini bilmiyordum. Fakat tüm sınıfın iyi olduklarını kavradım. Çünkü biraz liseye göre daha olgundular tam istediğim gibi.

Dersler ilk haftadan başlamıştı, lisedeki gibi bir hafta tanışma faslı yoktu burada. Hocalar kendini tanıtıyor bizim kim olduğumuzu bazıları soruyor bazıları ise direk derse giriyordu. Dersler başladı demiştim. Meslek liseliyim ben hayatımın hatası kabul ettiğim meslek lisesi seçimi. Neden hata dersen bana pek bir şeyler kazandırmadı ki... Ne kazandım harbi ben? Neyse uzatmayalım...

Sanki eksikmişim gibi hissediyordum derslerde. Eksikliğim onların imam hatipli benim ise meslek liseli olmam olabilir miydi? Yoksa bu bir eksiklik değilde bir faklılık mıydı? Bu bana birşeyler kaybettirir miydi?

Üç hafta okutulan lise müfredatı hızlı kitabın ardından ilk sınav zamanı geldi çattı. Sınav adı "yoklama" olarak geçiyordu hazırlık sınıfında.

Ne yapacaktım ki ben sınavda? Neler öğrendim üç haftada neler biliyorum? Baktım merfuun biddame, bilfetha, bilkesra ve zamirler huve, huma, hum... Bildiklerimin birkaçı bunlar, iyi yine öğrenmiştim bişeyler.

Sınavlar laptop ile yapılıyordu bir yeni laptop aldım. Vardı aslında ama masaüstü idi... Bu laptop yüzünden 1 gece uyuyamadım türlü türlü kabuslar gördüm saçma ama bir trajedi idi. Neden mi? aldığım pc ikinci el imiş. Pc parolasını kaybettim sahibinin koymuş olduğu. Bilgisayarcıyı aradım onun verdiği şifre uymadı. Bende kafaya, gittim işsiz gibi bekleyemiyorum abi ya sahibini buldum. Şifreyi sordum oda dedi çalıntı hocam bu pc dedi. Yav başımdan kaynar sular boşaldı. Nasıl çalıntı abi dedim. Anlamadım boşluğuma geldi saçmaydı. Neyse dedim sabah ola hayrola yatamadım işte. Çalıntı diye beni tutuklarlar eve operasyon düzenlerler diye... Saçma demiştim ya gerçekten saçma, ben sanki evde uyuşturucu saklıyorum da operasyon düzenleyecekler... Sabah oldu, açtım Facebooku sahibi mesaj atmış. "Babam haberim yokken satmış" bana dediği bu... Derin bir oh dedim gönlüm ferahladı... Şükür dedim, bu böyle bitti. Bu laptopla sınava girdim. 16 yoklama sınavı 1 de yıl sonu final olacaktı. 225 nolu salon ah beni hırpalayan birini bekleten, beklettiren salon... 225 nolu salon idi sanırım tam 16 sınav bir final heyecanı yaşayacağım mekan-ı cemiyl... Neden mekan-ı cemiyl biliyor musun hani merak ettiğim biri vardı üniversite başlamadan bildin değil mi o işte ordaydı aynı sınıfta 16 sınav 1 final yapacaktık. Tesadüf mü tevafuk muydu bilemedim hayran inşallah dedim...

Sınav bitti bakıyorum etrafıma ne yapıyor neden bu merak anlamadım. Belki 5 yıl görmediğim den olabilir di. Bakmıyordu ya da ben farketmedim. Neyse dedim... Sonuçlar geldi, notlar sisteme giriliyordu..............

Bu yazı ne

mrtrclb mrtrclb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 1379
  • Beğeniler 538 / 538
  • Ticaret 7, (%100)
Whatpad denediniz mi hiç? Tavsiye ediyorum bu tarz geri dönüşleri merak ediyorsanız..

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al