wmaraci reklam

Logo - Blog Uyumu Nasıl Sizce ve SEO Çalışması Hk.

9 Mesajlar 1.067 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

RADEMON RADEMON WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci (Yüksek Okul)
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 244
  • Beğeniler 139 / 83
  • Ticaret 6, (%100)
Sizce logo nasıl olmuş?

Site Adresi

Bir de şuan 20 yazı var sitemde ve sunucu değiştirdiğim için indeksler silindi. Sitemap ve Robots.txt yollamama rağmen hala indekslenmedi eski yazılarım. Ana url dahil şuan hiçbir sayfa indekste yok. Bunun için ne yapabilirim?

Ek olarak SEO çalışması yaptırmalı mıyım yoksa çok mu erken? Paylaştığım yazılar 3. yada 4.sayfadan indekse giriyordu önceden ama 2-3 saat sonra giderek düşüyordu 6. - 7.sayfalara.. Nasıl bir yol izlemeliyim? Sitede paylaştığım yazılar otomatik olarak indekslenmez mi, sizde sitelerinizde her yazı paylaştığınız da Google Gibi Getir mi yapıyorsunuz?

Şimdiden cevap veren vermeyen herkese teşekkür ederim. Acemi olduğum için bu tarz sorular sormaya devam edebilirim o yüzden bağışlayın. Mobil olduğum için yazıda imla hatası varsa affola.

Herkese iyi günler, iyi kazançlar dilerim.
Saygılarımla

wmaraci
reklam

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
RADEMON
Sizce logo nasıl olmuş?
Logo güzel sade, renk uyumu da iyi olmuş. Sadece seo açısından Ortam Kütüphanesinde logoya bir kısa açıklama ekleme yapman iyi olur.

Bir de şuan 20 yazı var sitemde ve sunucu değiştirdiğim için indeksler silindi. Sitemap ve Robots.txt yollamama rağmen hala indekslenmedi eski yazılarım. Ana url dahil şuan hiçbir sayfa indekste yok. Bunun için ne yapabilirim?
Sitemap sil ve yeniden oluştur. Eski linkleri Google Search Console dan URL Kaldır ile sildirebilirsin.

Ek olarak SEO çalışması yaptırmalı mıyım yoksa çok mu erken?
RankMath Analyzer da seolarını kontrol ettir. Sana sorunlu sorunsuz tüm listeyi verecektir, ona göre düzenleme ve düzeltme yapabilirsin. Ama global seo ajanlarını kullan. Yoast ve All in Seo gibi.
Paylaştığım yazılar 3. yada 4.sayfadan indekse giriyordu önceden ama 2-3 saat sonra giderek düşüyordu 6. - 7.sayfalara.. Nasıl bir yol izlemeliyim?
Makale girişlerinde acele etme. Bunun en iyi yolunu Google MyBusiness sağlıyor. Orada bir site oluşturuyorsun, sana periyodik olarak mail gönderiyor, yeni makale eklemek için. Bu aralık sanırım 10 gün. *********** San ve Tic Ltd Şti hakkındaki en son haberleri paylaşmaya devam edin
Önceki yayınınız Google işletme girişinizden silinmek üzere. İşletmenizin fark edilmesini sağlamak için özel fırsatlar, haberler veya güncellemeler içeren yeni bir yayın oluşturun.
bunu periyod nasıl olduğunu göstermek amacı ile ekledim!
sizde sitelerinizde her yazı paylaştığınız da Google Gibi Getir mi yapıyorsunuz?
Periyodu yakalarsan eğer, Google Gibi Getir (GGG) yapmaya gerek yok. Periyodik olarak indexlenecektir.
RADEMON

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 26.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 244
  • Beğeniler 139 / 83
  • Ticaret 6, (%100)

enerjiveguc adlı üyeden alıntı

RADEMON

Logo güzel sade, renk uyumu da iyi olmuş. Sadece seo açısından Ortam Kütüphanesinde logoya bir kısa açıklama ekleme yapman iyi olur.

Sitemap sil ve yeniden oluştur. Eski linkleri Google Search Console dan URL Kaldır ile sildirebilirsin.

RankMath Analyzer da seolarını kontrol ettir. Sana sorunlu sorunsuz tüm listeyi verecektir, ona göre düzenleme ve düzeltme yapabilirsin. Ama global seo ajanlarını kullan. Yoast ve All in Seo gibi.

Makale girişlerinde acele etme. Bunun en iyi yolunu Google MyBusiness sağlıyor. Orada bir site oluşturuyorsun, sana periyodik olarak mail gönderiyor, yeni makale eklemek için. Bu aralık sanırım 10 gün. bunu periyod nasıl olduğunu göstermek amacı ile ekledim!

Periyodu yakalarsan eğer, Google Gibi Getir (GGG) yapmaya gerek yok. Periyodik olarak indexlenecektir.

Sağolun hocam. Şu sıralar forumda gördüğüm en yardımsever insansınız gerçekten. Var olun. Yalnız bir sorum olacaktı bazı arkadaşlar günde 2 makale paylaştığından bahsediyor benim 10 günde bir paylaşacağım makaleler arkada kalmaz mı sıralamaya negatif etkisi olmaz mı? Anlayışınız ve cevabınız için teşekkür ederim
enerjiveguc

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)

RADEMON adlı üyeden alıntı

Sağolun hocam. Şu sıralar forumda gördüğüm en yardımsever insansınız gerçekten. Var olun. Yalnız bir sorum olacaktı bazı arkadaşlar günde 2 makale paylaştığından bahsediyor benim 10 günde bir paylaşacağım makaleler arkada kalmaz mı sıralamaya negatif etkisi olmaz mı? Anlayışınız ve cevabınız için teşekkür ederim

Beni yanlış anlamanızı istemem, ama Google My Businessteki açtığım işletme sitem için bana periyodik "yeni makale yayınlayın" anlamındaki mail bilgisini paylaşmak istedim. Elbet bu aralık bence de çok uzun. Makul olan ortalama 4-5 gün gibi olduğunu düşünüyorum. Günde 2-3 makale giren arkadaşlar istiyorlar ki, Google Botlar bizim siteye çadır kursun, hiç gitmesin...

Google Botları herkes rahat bırakmalı ki, başka sitelerde bulunan verileri de analiz etsinler. Sadece o arkadaşların sitesinde durmalarını istemesinde ki sebep, aramalarda sadece benim web sitem çıksın, başka kimse çıkmasın egosundan kaynaklıdır.

Bir siteye hızlı makale girmek, o sitenin "güncellenebilirliğinin" önüne geçmek olur. Yani bir iki günde tüm makaleyi girerseniz, 1 ay sonra arama motorlarında index alamayacağınız için bulunamazsınız... Ama bir periyoda sadık kalarak içerik üretmeye başarırsanız, zamanla hem siteniz büyüyecek hem botlar yeni veri bulacakları için düzenli ziyaret edecek ve indexleyeceklerdir.

Hızlı içerik kaydı, elinizdeki makalelerin hızlı tükenmesine neden olacaktır. 20 gün sonra bütün veriyi işlemiş olduğunuzda sitenizin işi bitmiş olacaktır.

Unutmayın arama motorlarının işi süreklilik ve güncelliği takip etmektir. Artık sizden bizden çok çok akıllılar...

İlk analiz yorumumda söylemeyi unutmuşum, fontların boyutlarında mutlaka değişim yapın... Ana sayfada başlık altındaki kısa makale açıklaması 11px... Sağlık hakkında bilgi elbette herkese lazım ancak, en çok 40+ yaş grubuna lazım. Onlar okuyacak bunları... Artık herkesin gözleri sizinki gibi cevval değil... Bunu değerlendirin derim... ;)
RADEMON

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 26.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 244
  • Beğeniler 139 / 83
  • Ticaret 6, (%100)

enerjiveguc adlı üyeden alıntı

Beni yanlış anlamanızı istemem, ama Google My Businessteki açtığım işletme sitem için bana periyodik "yeni makale yayınlayın" anlamındaki mail bilgisini paylaşmak istedim. Elbet bu aralık bence de çok uzun. Makul olan ortalama 4-5 gün gibi olduğunu düşünüyorum. Günde 2-3 makale giren arkadaşlar istiyorlar ki, Google Botlar bizim siteye çadır kursun, hiç gitmesin...

Google Botları herkes rahat bırakmalı ki, başka sitelerde bulunan verileri de analiz etsinler. Sadece o arkadaşların sitesinde durmalarını istemesinde ki sebep, aramalarda sadece benim web sitem çıksın, başka kimse çıkmasın egosundan kaynaklıdır.

Bir siteye hızlı makale girmek, o sitenin "güncellenebilirliğinin" önüne geçmek olur. Yani bir iki günde tüm makaleyi girerseniz, 1 ay sonra arama motorlarında index alamayacağınız için bulunamazsınız... Ama bir periyoda sadık kalarak içerik üretmeye başarırsanız, zamanla hem siteniz büyüyecek hem botlar yeni veri bulacakları için düzenli ziyaret edecek ve indexleyeceklerdir.

Hızlı içerik kaydı, elinizdeki makalelerin hızlı tükenmesine neden olacaktır. 20 gün sonra bütün veriyi işlemiş olduğunuzda sitenizin işi bitmiş olacaktır.

Unutmayın arama motorlarının işi süreklilik ve güncelliği takip etmektir. Artık sizden bizden çok çok akıllılar...

İlk analiz yorumumda söylemeyi unutmuşum, fontların boyutlarında mutlaka değişim yapın... Ana sayfada başlık altındaki kısa makale açıklaması 11px... Sağlık hakkında bilgi elbette herkese lazım ancak, en çok 40+ yaş grubuna lazım. Onlar okuyacak bunları... Artık herkesin gözleri sizinki gibi cevval değil... Bunu değerlendirin derim... ;)

Teşekkür ederim hocam bir çocuğa anlatır gibi anlatmışsınız ki ihtiyacım olan buydu :) Logo tavsiyeniz gibi bu tavsiyelerinize de uyacağım :) Tekrar teşekkür ederim
enerjiveguc

kişi bu mesajı beğendi.

uonrl uonrl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ü** O**
  • Mesajlar 631
  • Beğeniler 193 / 124
  • Ticaret 5, (%100)
Evet bende farkettim @enerjiveguc sağolsun forumda herkese yardımcı olmaya çalışıyor, elinize iyi niyetinize sağlık :) Sorunuza gelince logonuzda hoş duruyor uyumlu olmuş
RADEMON enerjiveguc

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
RADEMON
uonrl
Bilgi ve tecrübelerimizi aktarmaya çalışıyoruz. Bunlardan Faydalanabiliyorsanız ne mutlu bize...
RADEMON

kişi bu mesajı beğendi.

Aykut Aykut Yaşa Mustafa Kemal Paşa Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 2184
  • Beğeniler 715 / 772
  • Ticaret 32, (%100)
Logo fena sayılmaz da, tedavihane sitesinde "teknoloji" kategorisinin işi ne hocam?
RADEMON

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 26.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 244
  • Beğeniler 139 / 83
  • Ticaret 6, (%100)

Aykut adlı üyeden alıntı

Logo fena sayılmaz da, tedavihane sitesinde "teknoloji" kategorisinin işi ne hocam?

Sağlık teknolojileri hakkında hocam. Örn; işitme cihazı hakkındaki haberler, bilgiler vs.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al