wmaraci reklam

Makale Alış-Satış Sitesi Açacağım

33 Mesajlar 3.241 Okunma
wmaraci reklam

CoaX CoaX AmeleMaster Kullanıcı
  • Üyelik 04.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek CoaXSEO
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 1049
  • Beğeniler 216 / 667
  • Ticaret 8, (%88)
Bu fikri ben bi ara düşünmüştüm fakat yoğunluktan dolayı fazla düşünemediğim için bir türlü olmamıştı.

Bence güzel bir düşünce ve bu konuda bende 0 komisyonu düşünüyorum.
Yazarların makalelerini aynı fiyattan değil, hepsinin sitede yazar köşesi olacağı bir üyelik sistemi olacağını düşünmüştüm.Böylelikle yazar bilgileri, kaç iş aldıkları, referansları gibi bölümleri olmalı.

Site sahibinin ise özgün ve seolu makaleler ile sitelere nelerin kazandırabileceği gibi konular ile makaleler cezbedici hale getirilmeli.

Bence güzel bir iş çıkacak ortaya.Hayırlı olsun

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

codertr codertr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 508
  • Beğeniler 47 / 46
  • Ticaret 26, (%100)

Browland adlı üyeden alıntı

İki türlü ticaret vardır.
Biri yoksula diğeri zengine yapılan ticaret her ikisininde alıcısı olur.

Yoksula yaparsanız ucuz fiyattan sürümden kazanırsınız.

Zengine yaparsanız yüksek ücret az iş kaliteden kazanırsınız.

Yoksul müşteri sadık değildir. Fiyatı az arttırınca kaçar.

Zengin müşteri kaliteyi sabit tuttuğunuz sürece fiyat artışı olsa bile sadıktır. Zaten fiyata değil kaliteye bakar.

0 komisyon ile 2 TL ücret ile yoksula hizmet edeceksiniz. Masraflarının artacak, çok uğraşıp yorulacaksınız. Yüzde 5 komisyon yapınca beleşçiler gidecek, yüzde 10 yapınca sipinciler gidecek, yüzde 30 yapınca ne müşteri ne yazar kalacak.

Ben olsam yapmazdım.

Ben olsam yüzde 50 komisyon, iyi bir denetim, 100 kelime min. 5tl yapardım. Az müşteri olsun çok kazandırsın.

Bakın 0 komisyon diyince bile beleşçiler sıraya girmiş.

Merhabalar hazır makale olayını iptal edebilirim sadece kullanıcı sipariş verecek yazarlar teklif verip siparişi alabilecek mesela 100 kelime 1 adet makale için sipariş açacak teklif gelecek ona işte 2 tl 3tl 5tl hangisini onaylarsa o yazar yazacak.

• Üyelik 22.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 508
  • Beğeniler 47 / 46
  • Ticaret 26, (%100)

carasar adlı üyeden alıntı

Hocam Türkiye'ye hizmet verecekseniz şu kuralları unutmayın ve ona göre hizmet verin;

1- Adsenseden tbm en az 1-1,5 TL olsun isterler.
2- Adwordsten 0.0000001 Krş ile nasıl reklam çıkarız diye düşünürler.

3-Google dostu, %100 kullanıcı odaklı ve Türkçe yazım kurallarına riayet eden makale yazdırmak isterler.
4- Makale yazarken açarlar bir siteyi rewrite yaparak makale satışı yaparlar.

---*****---
İstisnaları burada ayırayım. Her iki kategoride de para kazanacaksam hakkını veririm düşüncesinde ve iş prensibinde olan ve bunu işlerinde uygulayan yayıncı ve yazar arkadaşlar var.
---*****----

Demek istediğim bana bal, başkasına biber olsun mantığı var bazı arkadaşlarda. Bunları göz önünde bulundurup iş yapmanız tavsiyemdir.

Kolay gelsin, başarılar...

Değerli yorumunuz için teşekkür ederim
carasar

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 22.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 508
  • Beğeniler 47 / 46
  • Ticaret 26, (%100)

Browland adlı üyeden alıntı

Bir açıklık getirmek gerek,

Mesela siz makaleden ne kadar anlıyorsunuz?

Makale yazabiliyor musunuz?

Türkçe'ye, kompozisyona ve anlatım bütünlüğüne hakim misiniz?

Örneğin yüz kelimesi iki liradan bin kelime yazsam fiyat yirmi lira edecek. Oysa benim yazdığım makale müşteriye yıllık bin lira kazanacak. Bu durumda makalemin ederi yirmi lira mıdır?

İkinci husus; ülkemizde makale üreticilerinin çoğu adsense odaklı üretmeye çalışıyor. Gerçekten öyle mi? Adsenseden para kazanmayan bir yazar adsense odaklı yazı yazabilir mi? Çoğu makalemi satar hit, kazanç durumunu önceden belirledi mantığında. İyi bir makaleci adsense odaklı yazıyorsa zaten o makaleden daha fazla kazanır, yapmıyorsa zaten makalesi kalitesizdir.(adsense yönünden)

Üçüncü husus; makaleci Türkçe kurallarına uyarak yazdığı cümleleri makale olarak nitelendiriyor. Gerçekten öyle mi?

Dördüncü husus; iyi satış yapabilecek bir konuyu işleyen kitap yazarı, kısa makaleler üreterek kitabından bin kat daha fazla kazanabilir, dünyada örnekleri var. Peki iyi makale yazan biri kitap çıkarsa satış yapabilir mi?

Beşinci husus; makale sadece adsense odaklı yazılıyorsa, makalecinin adsenseyi iyi biliyor olması gerekli, bu durum ikinci husus örtüşür.

Altıncı husus; ürün, hizmet v.b. alanlarda yazılan makaleler sıradan adsense odaklı makalelerden daha fazla değerlidir ve daha fazla kazandırabilir.

Yedinci husus; adsense odaklı makale yazabilen bir makaleci bir yazıdan yılda yüz kelimelik yazı ile yüz liradan fazla kazanabilecekken neden iki liraya satsın?

Yedi hususu inceleyip anlayabilirsek yazarak veya yayınlayarak iyi gelir sahibi olunabilir.

İyi forumlar.

Edit. Bu yazdığım makalenin ederi ne kadardır sizce?

Öncelikle değerli yorumunuz için teşekkür ederim şöyle bilgim olduğu kadarıyla sorularınızı cevaplıyayım.

Öncelikle benim makale'den pek anlamam ve makale yazmıyorumda.Kompozisyon bütünlüğü hakkında ise pek bilgim yok bu konular hakkında bir edebiyat bölümü ile ilgili birini editör olarak almayı düşünüyorum fakat bu olursa işin içine komisyon girmek zorunda.

Birinci hususa Cevabım; Hocam düşündüğünüz mantık şahsen çok yanlış eğer sizin dediğiniz gibi olsa hiç bir yazar makale yazmaz herkes kendisine site açıp yazar öyle değil mi?

İkinci hususa Cevabım; Evet hocam çoğu makale zaten adsenseden gelir kazanabilmek için yazılıyor fakat yazarların çoğu web site ne demek? wordpress ne demek? yani kısacası site'nin nasıl kurulduğu hakkında pek bilgisi olmuyor ve bu işe bulaşmak istemediği için direk kendisi yazıp makaleleri satıyor.

Üçüncü hususa Cevabım; Türk Dil Bilgisi kurallarına uyularak yazılan her yazı şahsi fikrime göre makale değildir.Bu işin içinde anlatımın akıcılığı var aynı konunun çok fazla tekrar edilmemesi vs vs bir çok detayı var.

Dördüncü Hususa Cevabım; Hocam kitabın okunup okunmaması tamamiyle dönemin popülaritesine ait bir şeydir pek detaylı bilgim yok bu konu hakkında fakat örnek vermek gerekecekse şuan bütün kanallarda aşk dizisi olması gibi bir şey popülariteyi yakalamak önemli.Kimse kalite aramıyor...

Beşinci Hususa Cevabım; Makale evet genelde adsense odaklı yazılıyor fakat bunu referanslarından aldığı görüş ilede kendini adsense konusunda geliştirebilir.

Altıncı Hususa Cevabım; evet adsense odaklı yazılan makaleden daha değerlidir sonuçta bir ürün veya marka tanıtıyorsun.

Yedinci Hususa Cevabım; Hocam önceki cevaplarımda da bahsettiğim gibi yazar site açmak ile alakalı gram bilgisi yok açsa tutar mı eder mi cabası var ve hiç site açamadan makale satmak daha karlı geliyor çünkü zararı yok bir şeyi yok.

Değerli vaktinizi ayırıp yorum yaptığınız için teşekkür ederim umarım istediğiniz cevapları verebilmişimdir
Browland

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

hRSor hRSor WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 781
  • Beğeniler 654 / 134
  • Ticaret 5, (%100)
İngilizce içerik alıyorum. Açılınca bende müşteri olmayı düşünebilirim.

Stores Stores WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 75 / 531
  • Ticaret 55, (%98)
açıldığında haber verirseniz 100 e yakın hazır makalemi eklemek isterim düzenli olmak için değil ama elimdeileri satmak için.

• Üyelik 22.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 508
  • Beğeniler 47 / 46
  • Ticaret 26, (%100)
hRSor İlk etapta yabancı makale düşünmüyoruz hocam
hRSor

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 22.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 508
  • Beğeniler 47 / 46
  • Ticaret 26, (%100)

Stores adlı üyeden alıntı

açıldığında haber verirseniz 100 e yakın hazır makalemi eklemek isterim düzenli olmak için değil ama elimdeileri satmak için.

Hazır makale olayını kaldırıp sadece sipariş üzerine çalışacak sistemde olabilir hocam hazır makale olayı net değil

Yazardurur Yazardurur WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek üniversite öğrencisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** O**
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 7 / 58
  • Ticaret 4, (%100)
Bu tur sitelerde yazar bulmak sikinti degil. Alici bulmak onemli. Yuzlerce yazari toplarsin ama 1 alici suphe duyarak gelir. Bunun icin oncelikle para harcamaniz gerekir. Zaten halihazirda birden fazla site var.

• Üyelik 22.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 508
  • Beğeniler 47 / 46
  • Ticaret 26, (%100)

Yazardurur adlı üyeden alıntı

Bu tur sitelerde yazar bulmak sikinti degil. Alici bulmak onemli. Yuzlerce yazari toplarsin ama 1 alici suphe duyarak gelir. Bunun icin oncelikle para harcamaniz gerekir. Zaten halihazirda birden fazla site var.

Birden fazla site var fakat çoğu komisyon ile çalışıyor yazarları ben toplamıyacağım hocam benle alakalı bir durum olmayacak

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al