wmaraci reklam

Makale Alış-Satış Sitesi Açacağım

33 Mesajlar 3.332 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

scobur scobur WM Aracı Telefon Onaysız
  • Üyelik 25.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Elektrik Elektronik
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** M**
  • Mesajlar 379
  • Beğeniler 218 / 78
  • Ticaret 4, (%75)

Browland adlı üyeden alıntı

Bir açıklık getirmek gerek,

Mesela siz makaleden ne kadar anlıyorsunuz?

Makale yazabiliyor musunuz?

Türkçe'ye, kompozisyona ve anlatım bütünlüğüne hakim misiniz?

Örneğin yüz kelimesi iki liradan bin kelime yazsam fiyat yirmi lira edecek. Oysa benim yazdığım makale müşteriye yıllık bin lira kazanacak. Bu durumda makalemin ederi yirmi lira mıdır?

İkinci husus; ülkemizde makale üreticilerinin çoğu adsense odaklı üretmeye çalışıyor. Gerçekten öyle mi? Adsenseden para kazanmayan bir yazar adsense odaklı yazı yazabilir mi? Çoğu makalemi satar hit, kazanç durumunu önceden belirledi mantığında. İyi bir makaleci adsense odaklı yazıyorsa zaten o makaleden daha fazla kazanır, yapmıyorsa zaten makalesi kalitesizdir.(adsense yönünden)

Üçüncü husus; makaleci Türkçe kurallarına uyarak yazdığı cümleleri makale olarak nitelendiriyor. Gerçekten öyle mi?

Dördüncü husus; iyi satış yapabilecek bir konuyu işleyen kitap yazarı, kısa makaleler üreterek kitabından bin kat daha fazla kazanabilir, dünyada örnekleri var. Peki iyi makale yazan biri kitap çıkarsa satış yapabilir mi?

Beşinci husus; makale sadece adsense odaklı yazılıyorsa, makalecinin adsenseyi iyi biliyor olması gerekli, bu durum ikinci husus örtüşür.

Altıncı husus; ürün, hizmet v.b. alanlarda yazılan makaleler sıradan adsense odaklı makalelerden daha fazla değerlidir ve daha fazla kazandırabilir.

Yedinci husus; adsense odaklı makale yazabilen bir makaleci bir yazıdan yılda yüz kelimelik yazı ile yüz liradan fazla kazanabilecekken neden iki liraya satsın?

Yedi hususu inceleyip anlayabilirsek yazarak veya yayınlayarak iyi gelir sahibi olunabilir.

İyi forumlar.

Edit. Bu yazdığım makalenin ederi ne kadardır sizce?

Sadece özgün ve kaliteli makaleyle olmuyor hocam o işler :)
Browland

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Mosoko Mosoko WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad Ö** Ö**
  • Mesajlar 341
  • Beğeniler 157 / 85
  • Ticaret 0, (%0)

Browland adlı üyeden alıntı

İki türlü ticaret vardır.
Biri yoksula diğeri zengine yapılan ticaret her ikisininde alıcısı olur.

Yoksula yaparsanız ucuz fiyattan sürümden kazanırsınız.

Zengine yaparsanız yüksek ücret az iş kaliteden kazanırsınız.

Yoksul müşteri sadık değildir. Fiyatı az arttırınca kaçar.

Zengin müşteri kaliteyi sabit tuttuğunuz sürece fiyat artışı olsa bile sadıktır. Zaten fiyata değil kaliteye bakar.

0 komisyon ile 2 TL ücret ile yoksula hizmet edeceksiniz. Masraflarının artacak, çok uğraşıp yorulacaksınız. Yüzde 5 komisyon yapınca beleşçiler gidecek, yüzde 10 yapınca sipinciler gidecek, yüzde 30 yapınca ne müşteri ne yazar kalacak.

Ben olsam yapmazdım.

Ben olsam yüzde 50 komisyon, iyi bir denetim, 100 kelime min. 5tl yapardım. Az müşteri olsun çok kazandırsın.

Bakın 0 komisyon diyince bile beleşçiler sıraya girmiş.

Her harfiyle haklı 0 komisyon yapmayın az artırdınız mı hepsi gider.
Browland

kişi bu mesajı beğendi.

codertr codertr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 508
  • Beğeniler 47 / 46
  • Ticaret 26, (%100)
Mosoko sanırım komisyon eklemek zorundayım :)
Mosoko

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al