wmaraci reklam

Nasıl bir insanım?

3 Mesajlar 629 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Browland Browland WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Melaturji ve Malzeme Mühendisi
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 747 / 748
  • Ticaret 3, (%100)
Nasıl bir insanım

Ön söz

Size kendimi anlattım, size kendinizi anlattım. İnsanca okumak ve insanca yorum yapmayı biliyorsanız devam edin. Bilmiyorsanız susun!

Kime Hizmet Ediyorum

Bir forumda satış konumun altına hakkımda kısmı açarak şöyle yazdım.
"36 yaşındayım, 2 üniversite mezunuyum. 13 yıllık iş hayatımda sorunlar karşısında fikir üretiyorum ve böyle kazanıyorum. İşim bu benim."

Sadece kendime hizmet ederim, başka kimseye değil.

Örneğin dün akşam beraber çalıştığımız bir arkadaşım şöyle dedi.

"Benim scripti başkalarına kurmak için biriyle anlaştım. Kurulum başı 100 tl alacak kabul etti, gönül isterdiki seninle yapsaydık"

Benim cevabım ise şöyle oldu.

"Kanka, kuracak olsam kendime kurarım, 100 tlden fazla kazanırım böylece" dedim.

Evet o işi yapacak olsam başkasına değil kendime yaparım. Arkadaşın scripti var bende ayrıca.

Hayata dokunuyorum

13 yıllık iş hayatımda bir çok kişiye eğitim verdim. Bazılarını iş, bazılarını para sahibi yaptım. Yakın çevreme fikirlerimi ücretsiz anlattım, mutlu olmalarını sağladım." Bir çoğu arayıp hal hatır sorar. İstanbul'da işsiz kalmam örneğin.

Kendi mutluluğum için işimi gücümü bırakıp taşındım.

Yani hayata ve hayatlara dokundum, dokunuyorum.
Siz de yapabilirsiniz.

Türk, Övün, Çalış, Güven

6 yaşında okuma yazma öğrendim. 7 yaşında gazete okuyordum. 30 yıldır okurum, yazarım, çizerim kendi çapımda. 1k + kitap okudum. Geçmişim kişisel başarılarla doludur. Okuduğum, araştırdığım için kendime güvendim hep. Kısaca övündüm, çalıştım, güvendim kendime.

Fırsatı Değerlendirmek

Bir iş görüşmemde patronum ile aramda geçen dialog sene 2014.

"Öcal işe gelip gitmen için sana araç kiralayacağız"
"Patron araç kirası 1500, yakıtı 500 2k para çıkar cebinizden, ben araç alayım kendime aylık 1k taksidini ödeyin daha iyi olur"

Kendi aracım oldu. Hem de bedava. Win win herkes kazandı. 1 yıl güzelce kullandım, gezdim tozdum, işi bırakınca arabamı da sattım.

Fırsatları değerlendirin. Boş durmayı sevmem. Bu yazıyı bile otobüste eğitim vermeye giderken yazıyorum. Boşluğu değerlendirmek için.

Dilenci Değilim

Her zaman bir insanın emeğini almasını isterim. Kimseden bedava bir şey istemedim, istemem de. Bedava olunca borçlanır insan. Parasal olmasa da gönül bazında. Sonra o kişiye bedava iş yapmak zorunda kalabilirsin.

Örnek hikaye. Ünlü bir siyasetçi bir restoranda yemek yer. Restoran sahibi ücretini almak istemez. Siyasetçi karşı çıkar.
"Ben kimseye bedava yaptım dedirtmem" diyerek ücretini öder.

Para kazanmıyorsanız yapmayın

Hiç acımam. Bir iş yapacaksam para kazanmalıyım. Para kazandırmazsa bırakırım. Domain aldıysam pasanı ya kazanırım ya da almam. Bedava olsa bile.

Boşa bir ümitle paranızı yatırmayın her şeye. Biçin, tartın, ölçün. Kazanıyorsanız alın.

Pantolanlarım 1 yıllıktır, eşim zorla alır, gömleğim, ayakkabım da öyle. Para kazandırmadığı için zor alırım, aldıysam sonuna kadar kullanırım.

Ama 2 takım elbisem var. Özel ayakkabım var. Kartvizitim var. Her yıl yeni bilgisayar alırım. Kardeşlerimin kullandıkları bilgisayarlar bile bana aittir. Çünkü bunlar bana para kazandırıyor.

Ucuza iş yapmam

Yaptığım işin değil benim bir kriterim var. Bir şeyden eminsem fiyatını ben belirlerim.

İlk iş görümem hariç diğerlerinde maaşım benim dediğimdir. Benim hizmetimin fiyatını en iyi ben bilirim. Hoşlarına gitmezse yapmam. Yapmadım da. Kendi karakteriniz olsun. Bir başkası daha düşük maaşı kabul ederken ben seçiliyorsam, iş görüşmesindeki karakterimdendir. İyi hizmet iyi para demektir.

Son Söz
Sıkılmadıysanız tebrik ederim. Daha çok yazabilirim ama burada kalsın. Bir satış konum var 1k istiyorum, çoğuna pahalı geliyor olabilir, ama verdiğim hizmet budur.

Hayat sizin, kendi hayatınızı yaşayın. Başkalarının hayatlarını değil.

İyi forumlar.
Cyprus

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Cyprus Cyprus Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 790
  • Beğeniler 257 / 143
  • Ticaret 1, (%100)
Edit

K.B konu sahibi

Browland Browland WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Melaturji ve Malzeme Mühendisi
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 747 / 748
  • Ticaret 3, (%100)
Cyprus est. Mesaj sahibi :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al