wmaraci reklam

Nasıl Bir Site Açmalıyım

7 Mesajlar 1.112 Okunma
wmaraci reklam

GNCWEBTASARIM GNCWEBTASARIM WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Kimyager
  • Konum Kırıkkale
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 152
  • Beğeniler 56 / 10
  • Ticaret 1, (%100)
Ne tür bir site Açmalıyım Sizce proje onerilirinizi alabilirim değerli arkadaşlar ?

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

SeCe SeCe Seo National Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Seo - WYO - Google Ceza
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 350
  • Beğeniler 38 / 156
  • Ticaret 8, (%88)
Hocam kimse balik tutmayi ogretmez bu konuda kanimca. Yani tutacak diye dusundugu bir proje var ise kisinin, kendi uygular diye tahmin ediyorum.

Siz sıkılmayacaginiz ve ilgili oldugunuz bir alan uzerine site acin derim.
private111

kişi bu mesajı beğendi.

VisualStudio VisualStudio WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum Adıyaman
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 419
  • Beğeniler 0 / 62
  • Ticaret 8, (%88)
SeCe katılıyorum hocam buradaki insanlar neden size söylesin ki ? siz kendinize en yatgın sıkılmayacağınız bir alan bulun buna göre proje yapabilirsiniz.

Doruk Doruk alea iacta est. Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WebApprantice
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1361
  • Beğeniler 150 / 524
  • Ticaret 23, (%100)
Biraz aramaştırma yapma zahmetini gösterirseniz sizinle aynı şeyi arayan bir milyon üye bulabilirsiniz
private111

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

hairmed hairmed WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Full Stack Web Developer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad T** Ü**
  • Mesajlar 141
  • Beğeniler 14 / 66
  • Ticaret 5, (%100)
Site açarken önce kendinize şu soruyu sorun;

Neden site açıyorum? Para kazanmak için mi yoksa hobi olarak vakit geçirmek, internette bir şekilde ben de varım demek için mi?

Para kazanmak için açıyorsanız;

1) Öncelikle şunu kabul edin. İnternette ve özellikle Google'da ciddi bir rekabet var. Var olmak istiyorsanız binlerce rakibiniz olduğunu ve bu rakiplerin uzun senelerdir bu sektörün içinde var olduklarını bilin. Yani yeterli donanımınız yoksa bu sitelerle rekabet etme şansınız neredeyse sıfır... Bu yüzden her sene büyük hevesle, umutla açılan onbinlerce yeni web sitesi 5-6 ay geçmeden kapanıyor, unutulup gidiyor.

Peki bu noktada ne yapmalınız?

Analitik düşünün. Bunu şöyle bir örnekle açıklayalım;

İnternette en çok aratılan şeylerden biri film izlemek olduğu için insanlar her gün yeni bir film sitesi açıyor. Çünkü çok fazla hit var. Çok fazla para kazanan site var. Neden bende para kazanmayayım diye düşünüyor. Düşünüyor ama sektöre yönelik rekabetin farkında olmuyor.

Film izle kelimesi her ay ortalama 7.500.000 kez aratılıyor. Yani bir film sitesi açıp "film izle" kelimesinde çıkmak istediğiniz zaman potansiyel olarak ülkenin en iyileriyle rekabet etmek zorundasınız. Rakipleriniz senelerdir bu işin içinde, piyasayı biliyorlar ve maddi güçleri de var. Yani pozisyonlarını korumak için rahatça para harcayabilirler.

Film izle kelimesinde neredeyse 1000 rakibiniz var. Kendinize şunu sorun? Bu 1000 rakibi geçebilir miyim? Geçmek istiyorsanız üst seviyede SEO bilmelisiniz. En az bir programlama diline hakim olmalısınız. Banka hesabınızda bu işe yatıracak 4 haneli rakamlar olmalı ve her şeyden önemlisi bu işe ayıracak en az 1 seneniz olmalı. Bunlar sizde var mı? Yoksa vazgeçin.

Film izle'den vazgeçtik. Çünkü rekabet çok yüksek. O zaman hedefleri biraz küçültelim. Çizgi film izle diyelim. Her ay ortalama 135.000 kez aratılıyor. Bakıyorsunuz bu kez "çizgi film izle" kelimesinde 100 rakibiniz var. Ama bu 100 rakibin en azından 25'i uzun senelerdir bu sektörün içinde. Google'da otoriteleşmiş siteler. Rakipleriniz azaldı ama yine de rekabetin içindesiniz. Sonuçta işin ucunda aylık ortalama 125.000 ziyaretçi var.

Ne yapalım? Bu 100 rakiple baş edebilir miyiz? Yoksa hedefleri biraz daha küçültelim mi? Mesela şirinler çizgi filmi. Sadece buna yönelsek. "Şirinler izle" kelimesine. Bakıyoruz aylık ortalama 35.000 kez aratılıyor. Google anahtar kelime planlayıcı verilerinin +/- %5 oynadığını düşünürsek en kötü ihtimalle 25-28 bin kişiye ulaşabiliriz. Hiç fena değil. Hem de 25 rakibiniz var.

Hedefler küçültükçe rakipler azalır. Film izle kelimesinde 1000 rakibiniz varken, çizgi film izle kelimesinde 100 rakibiniz var. Şirinler izle kelimesinde ise 25 rakibiniz var.

Eğer bir film sitesi açarsanız harcadığınız para ve zaman uçup gider ama şirinler çizgi filmine yönelik bir site açarsanız bu işte var olma şansınız çok yüksektir. Tabi bunları çok yüzeysel anlattım. Detaylara inmedim. Sadece Google'da var olmak için buradan başlamalısınız. Rakiplerinizi mümkün olduğu kadar azaltmalısınız.

2) Film izle > Çizgi film izle > Şirinle izle. Bu rakip analizi açısından bir örnekti. Şimdi devam edelim. Şirinler çizgi filmine yönelik bir site açılır mı? Açılmaz... Ben mesela neden böyle bir site açayım ki? Adsense'den para kazanamam. Film sitelerinde yasak. Yasak olmasa bile tıklama başına vereceği para 0.01 kuruş... Aylık 20 lira bile kazanamam.

Başta da dedik. Para kazanmak istiyoruz. Öyle bir site açmalıyız ki, değerli olsun. Yani o sitedeki reklamların ucunda o işten büyük paralar kazanan ve o işe büyük paralar harcayan insanlar, işletmeler olsun.

Araştırın. Hangi içerikler değerli? Mesela estetik ameliyatlar... Ortalama bir estetik ameliyatın maliyeti 4.000 lira. Yani bir estetik merkezi internetten bulduğu bir müşteriden potansiyel olarak 4.000 lira kazanabilir. Bu firma Google'ye reklam vermek istediği zaman Google diyor ki, bir tane magazin sitesinden tıklama başına 0.01 kuruş istiyorsam senden tıklama başına en az 4 lira isterim çünkü gelen ziyaretçiden kazanacağın para çok yüksek. Magazin sitesindeki reklamdan ne olur... Dünyanın en değersiz reklamı.

Yani estetik ameliyatlarla ilgili bir site çok değerli. Şimdi başa dönelim. Film izle örneği gibi düşünelim. Estetik ameliyatlarda da rakibiniz çok. Hem çok hem de sektörde dönen para milyarlarca lirayı bulduğu için rakiplerin bu işe harcadıkları paralar da yüksek. Bu yüzden çizgi film izle örneğindeki gibi rakipleri azaltmalıyız... Öyle bir estetik ameliyat seçmeliyiz ki baktığımızda 20-25 rakibimiz olsun. İşte o zaman bu işe zaman harcayarak, kaliteli içerik üreterek biraz da temel düzeyde SEO çalışmaları yaparak bu 20-25 rakibin önüne geçelim.

Ben Adsense'den anlamam. Ama Adsense kullanan çok arkadaşım var ve neler kazandıklarını biliyorum.

2 örnek vereyim:

- Bir arkadaşımın güncel teknoloji, oyun blogu var. Aylık ortalama 60.000 ziyaretçisi var. Adsense'den aylık 40-60 lira kazanıyor.

- Başka bir arkadaşımın sağlık üzerine, bir hastalığın tedavisi üzerine bir sitesi var. Aylık ortalama 2.000 ziyaretçisi var. Aylık 300-400 lira kazanıyor.

Her şeyi hit olarak düşünmeyin. İnternette çok ziyaretçi çok para demek değildir. Doğru ziyaretçi, doğru içerik çok para demektir...

Para kazanmak istiyorsanız;

1) Öncelikle değerli bir sektör bulun.

2) O sektörde rekabet edebileceğiniz kelimelere yönelin. Zirveye oynamayın. Küçük düşünün. Alt kategorilere yönelin.

3) Kaliteli içerik üretin. Anasayfanız sizin için nasıl önemliyse her bir alt sayfanız da o kadar önemli olsun. Yazıp geçmeyin. Üzerine saatlerce düşünün. Sitenize giren her bir ziyaretçiden maksimum verimi almak için sitenizi geliştirin. Ziyaretçileri sitede kalmaya, sayfaları tıklamaya teşvik edin.

Ben bunları samimiyetle yazdım. Boş işlerle uğraşmayın arkadaşlar. Bakın benim GoDaddy.com panelimde 2001 yılında kayıt edilmiş domainlerim var. Yani 15 senedir bu sektörün içindeyim.

Hit peşinde koşmayın. Kaybedersiniz. Aylık 250.000 ziyaretçisi olan sitenin kazandığı paranın 10 katını aylık hiti 5.000 olan bir siteyle kazanabilirsiniz. Yeter ki düşünün. Araştırın. Sektörleri inceleyin.

Sevgiler.
GNCWEBTASARIM gokseltoprak EastBlood

kişi bu mesajı beğendi.

semazen semazen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek serbest
  • Konum Adana
  • Ad Soyad k** y**
  • Mesajlar 275
  • Beğeniler 23 / 22
  • Ticaret 10, (%70)
tebriklerr çok güzel yorum hocam

Bilgilistt Bilgilistt WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Profesyonel Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 52
  • Beğeniler 8 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
Nasıl bir site açacağını öncelikle kendine sorman gerekiyor, kafanda bir şeyler oluştuğunda yardımcı oluruz seve seve.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al