wmaraci reklam

Ortak bir sitede güçleri birleştirmek

59 Mesajlar 7.600 Okunma
wmaraci reklam

farukkarahan farukkarahan StarDust Kullanıcı
  • Üyelik 20.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek technical expert
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 783
  • Beğeniler 107 / 218
  • Ticaret 5, (%100)
Merhabalar, dün gece aklıma bu fikir geldi. Yapılabilir mi, uygulanabilir mi emin değilim.

Herkes içerik üretiyor insanları çekmeye çalışıyor. Daha fazla tık almaya google da daha üstte çıkmaya çalışıyor. Reklamlar alarak para kazanmaya çalışıyor.

Bunu genelde herkes tek tek yapıyor. Bir çok kişinin birden fazla uğraştığı web siteleri var.

Tek bir site ile başlanabilir. Belirli bir konu yada konular hakkında herkes üzerinde uğraştığı yazıları yazar. Benim ilk aklıma gelen burada herkes web siteleri ile uğraştığından dolayı ilk olarak bir webmaster sitesi kurulabilir. Forumdan bahsetmiyorum. Wordpress kurulabilir. Herkes aynı oranda ortak olur, herkes içerik üretir. Mesela bu forumda sorulan yada sorulması muhtemel soruların cevapları yazılabilir. Herkes uzman olduğu konu üzerine yoğunlaşır. İş paylaşımı yapılır.

Herkesin ortak fikri ve becerisi ile bu site kurulacağından site her konuda iyi olabilir. Kısa sürede çok iyi yere gelebilir.

Amaç para kazanmak olduğundan gelirler eşit şekilde bölünür.

Sonra yeni siteler üzerinde çalışma yapılır. Kişi sayısına göre 5, 10 yada 20 site.

Her site bu işi bilen kişiler tarafından kurulacağı için. Yeni yapılan her site için başarı ve kazanç şansı yüksek olur.

Sonrasında bir şirket, vakıf yada dernek kurulabilir. Gerçekten de çok büyük bir işe dönüşebilir.

İlk başta yapılabilir mi dememin sebebi çok kişi ile işin içinde para olduğu ve bu kazancın devamlı yükseldiği bir işte problem çıkmadan devam etmek mümkün olur mu?

Tek bir kişi bu işe para yatırarak, para karşılığında bir çok kişiye bu işleri yaptırabilir. Ama bu işi gerçekten bilen ve uzun süredir bu iş ile uğraşan kişiler kendileri yapmayı tercih ederler. Kendileri patron olmak ister yani.
Javadanadam

kişi bu mesajı beğendi.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

SEBTURKA SEBTURKA WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 351
  • Beğeniler 140 / 141
  • Ticaret 0, (%0)
Fikir olarak harika bir fikir şahsen ben bu fikre ya balıklama atlarım yada bu fikre sahip çıkar öncülük ederim.

Ama gel görki toplumumuzun en büyük sorunu güven.

Kime güvendiysek bir yerlerde mutlaka kazığını yedik. Hala güvenmeye devam ediyoruz hala kazık yiyoruz.

Güvenebileceğin ve bu işleri hakkıyla yapacak birilerini bulduğun taktirde bir çok büyük firmaya meydan okuyacak bir konuma gelinebilir.

Neticede Kuvvet birlikten doğar.
birsevda turkeytrick isyerihekimi

kişi bu mesajı beğendi.

http://www.ilgikolik.com

webloggi webloggi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web & Medya
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 2165
  • Beğeniler 925 / 926
  • Ticaret 12, (%100)
Fikir müthiş. Ben daha önce 2 kez denedim bir defa 7 kişi bir defa 11 kişi ortak olduk. Bu iki denemenin ilki 1 hafta ikincisi 2 hafta sürdü.

Maalesef düşünüldüğü kadar kolay olmuyor. Hadi yapalım diyenler 1 ya da 2 hafta sonra mesajlara bile bakmıyor.

Yıne de bu fikir gerçeğe dönüşecek olursa bilgilendirilmek isterim.
birsevda PasifikYob Storyman

kişi bu mesajı beğendi.

PasifikYob PasifikYob WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek OOP
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** M**
  • Mesajlar 61
  • Beğeniler 13 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
Umudunu kırmak istemem ama burada herkes girişimci, kendi işini yapmak isteyen insanlar o yüzden pek mümkün gözükmüyor.

Yoksa fikir güzel. Eğer böyle bir site yapılırsa sadece adsense ye bağlı kalınmaz, kendi özel reklamlarını da alabilirsin bu da daha yüksek gelir demek.
birsevda

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci

jekoben jekoben WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 23
  • Beğeniler 0 / 8
  • Ticaret 1, (%100)
Bir kişi daha mı az çalıştı, sorun olur. Diğer ortaklardan aynı heyecanı ve emeği görmüyorsun. İş orda kopuyor. Bu fikri yıllarca savundum. Ama artık adam aramaktan vazgeçtim.
birsevda turkeytrick Croulias

kişi bu mesajı beğendi.

118baran 118baran WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 21 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 471
  • Beğeniler 127 / 126
  • Ticaret 9, (%100)
Fikir güzel ama ne yazık ki daha önce denenmiş bunun gibi bir çok proje var hepsinin sonu maalesef hüsran.

1. Haftada başlsnılan enerjiye 2. Ve 3. haftalarda kimse bakmıyor bile bide ekstradan güven sorunu var maalesef.
webloggi

kişi bu mesajı beğendi.

farukkarahan farukkarahan StarDust Kullanıcı
  • Üyelik 20.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek technical expert
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 783
  • Beğeniler 107 / 218
  • Ticaret 5, (%100)
Bu sonuçların hepsi aklıma gelmişti.

Bir çok soru hazırlanır anket gibi bu gruba katılmak isteyenler bu soruları cevaplar kısacası her önüne gelen alınmaz.

Sonra herkes ortaya para koyacağından dolayı herkes bu projeye bağlı hissedecek. Yada bağlı hissettirecek birşeyler bulunabilir.

Ortada bir sözleşme olacak. Ortak bir karar ile kişilerin yapacağı ve yapabileceği konular belirlenecek. Herkes her işi yapmayacak.

Bir yönetim kurulu olacak ve bu kurul devamlı mesela her sene değişecek. Çıkmak isteyen yatırdığı parayı bırakarak çıkabilecek. Sıkıntı çıkaranlar oy birliği ile çıkarılacak.

Bu gruba çocuklar alınmayacak.

İlk aşamada herkesin çalışması emek harcaması gerecek. Çalışmayan yada kural dışına çıkan kişinin yerine gerekirse yeni kişi yada kişiler bulunabilir. Zaten işler ilerlediğinde kimsenin bir şey yapmasına da gerek kalmayacak.

Doğru insana güven zordur bende genelde kimseye güvenmem. Bir kişi ile 20 yıl iş yapsam da ona güvenmem.

Yine de disiplinle ve kurallar ile çözülebilir diye düşünüyorum.
birsevda isyerihekimi webloggi

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 30.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek OOP
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** M**
  • Mesajlar 61
  • Beğeniler 13 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
@farukkarahan konuya bir bakayım dedim bir gelişme var mı diye ama görülen o ki yok. İnsanlara cazip gelecek bir yöntem bulunmalı. Yani biri gidip neden medium da hesap açar da gelip bizim sitemizde yani para kazanacağı bir platforma katılmak istemez?
isyerihekimi

kişi bu mesajı beğendi.

anilcagliyan anilcagliyan WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1269
  • Beğeniler 331 / 333
  • Ticaret 11, (%100)
her insanın karakteri farklıdır. Kişi sayısı artıkça tartışmalar meydana gelir. 2 kişi yapanların projeleri bile son buluyor.
İllah bir taraf sıkıntı yaratıyor. Örneğin ben günde 1 içerik giriyorum, diğer kişi içerik girmiyor aksatıyor. Yada kendisine verilen görevi yapmıyor falan.
Üzerinde düşünülerek güzel şeyler yapılabilir. Kurallar olmalı.

• Üyelik 30.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek OOP
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** M**
  • Mesajlar 61
  • Beğeniler 13 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
Çoğu kişi anlaşmazlık olacağını düşünüyor halbuki birinin çalışıp çalışmama sıkıntısının en güzel çözümü gösterim başı kazançtır. Herkes kendi konusu ne kadar gösterim yaparsa kazançtan o kadar pay alır olur biter. Arkadaşlar onedio, ekşisozluk hep bunlar bir grup tarafından başlatılan girişimler ve bugün geldikleri konum ortada. Biz gerizekalı mıyız ki onlar yaparken biz yapamıyacağız. Onedio ortalama bir seviyeye ulaştığında 60 editörü vardı bir makalede okumuştum. Bireysel girişimler artık eskisi kadar revaçta değil. Mark ı hatırlayın facebook un ilk günlerinde yaptığı ilk iş arkadaşlarını etrafına toplayıp ekip kurmak oldu.

Bir takım kurmak gerekli eğer yapacağımız işin devler ligine yükselmesini istiyorsak. Elbette her işte olduğu gibi burada ilk baştan herşeyin mükemmel olmasını bekleyemeyiz. O kadar hayalperest olmamalıyız.
isyerihekimi webloggi

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al