Giriş Yap / Kayıt Ol

WM Aracı'na üyelikler tekrar açıldı! Kayıt olmak için TIKLAYIN!

Kilitli Konu Favorilerime Ekle
Seçenekler Stil
Geri Git   Forum > > Beyin Fırtınası

SanalAnsiklopedi.com Hangi Format Uygun?

Okunmamış 10 Temmuz 2019, 03:17
sworks Adlı Üyenin Avatarı
serdarwork.com/tr

Meslek: WordPress
Ad, Soyad: Ah... Ko...
Ticaret: 12, 100%
Wikipedia için de Ekşi Sözlük'de bahsettiğim durum geçerli. Wikipedia gibi bir site kursanız yine Google'da ilk sırada o çıkacak. İnsanlar marka adının verdiği güvenle ilk oraya bakacaklar. Hatta ülkemizden engellenmiş bile olsa VPN ile oraya girmeye çalışacaklar.

Yani sizin muhtemel ziyaretçi kitleniz; Wikipedia'da olmayan içeriklere gelenler ve Wikipedia engelli diye gelenler olacak. Bu sefer Wikipedia engeli ortadan kalkarsa yine sizin sitenize zararı olacak bunun. Binlerce cümle yazarak oluşturduğunuz makaleler, emekler hiç olacak. Ekşi Sözlük ile yarışmaktan bile daha zor yani.

Son iki yorumuma göre bana biraz karamsarsın diyebilirsiniz ama olabildiğince gerçekci olmaya çalışıyorum.

Üzerine iyi anlamda kafa yormak gerekiyor. Biraz daha olmayan ve yaratıcı bir proje daha iyi olacaktır. Veya sizi marka olma yolunda ilerletebilecek bir proje. Örneğin içerik girdikçe üyelere makul miktarda paralar kazandırabilecek bir site...
ibrahim3894 bunu beğendi.
Okunmamış 10 Temmuz 2019, 04:56
Winman Adlı Üyenin Avatarı
guzelbilgi.com

Yaş / Cinsiyet: 26 / Erkek
Meslek: webmaster
Ad, Soyad: Fu... Ya...
Ticaret: 31, 100%
Alıntı:
ibrahim3894 Adlı Üyeden Alıntı
Forum olayı eskide kaldı bayağı evet ve şuan Mybb desteği neredeyse yok gibi bir şey. Mfa arkadaşımızın dediği gibi Wikipedia tarzı siteye mi girsem? Ondan da hiç anlamıyorum aslında ama biraz kafa yorarsam içinden çıkarım sanırım. Blog tavsiyenize de diyeceğim, tek ben konu girmek istemiyorum aslında. İnsanlarda (bende) her daim bilgi zayıflığı vardır. Herkes bilgisini paylaşsın istiyorum. Wikipedia öyle gibiydi sanırım. Açık kaynaklı diyorlardı...
herkes paylaşsın istiyorsan soru cevap tarzı olabilir. Veya ilk bilgiyi siz girersiniz insanlar ona göre kendileri de bir şeyler ekleyebilir, yorum yapabilir. özgün bir tasarım yaptırabilirseniz tutma ihtimali var.
ibrahim3894 bunu beğendi.
https://wmaraci.com/forum/tanitim-yazisi/7-adet-farkli-ip-blogtan-tanitim-yazisi-35-tl-589039.html
Kilitli Konu Favorilerime Ekle

Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 Ziyaretçi)

Seçenekler
Stil
Normal Normal

Geri Git   Forum > Beyin Fırtınası