wmaraci reklam

seo hakkında tüm söylenenler saçmalık mı ?

18 Mesajlar 2.096 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

artvinhopa artvinhopa laiksozluk.net Kullanıcı
  • Üyelik 12.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek gazeteci, yazar
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 825
  • Beğeniler 418 / 269
  • Ticaret 6, (%100)
İlginç bir başlık ama seo denen şeyin doğruluğu hiç inandırıcı gelmiyor bunu bir çok kez deneyimledim. Öncelikle kendi sitelerimden örnek verebilirim. En iyi xxx xxx diye bir içerik oluşturmuştum aranma hacmi çok olan ve yüzlerce sitede hakkında uzun uzun yazıların yazıldığı bir konuydu benim içeriğim ise 10 başlık ve 10 kopya görselde oluşuyordu 0 özgünlükle 1. sıradaydı.

2. olarak aranma hacmi çok az olan türkiye de hakkında içerik bulunmayan bir konu hakkında 800 kelimelik tamamen özgün bir içerik oluşturdum bunu aradığım zaman karşıma onedionun konuyla alakası olmayan bir içeriği çıkıyor.

bir diğer örneği şöyle vereyim seçim yaklaştı binlerce mv adayı henüz internette hakkında hiç yazı olmayan bir ismi seçin o kişi hakkında uzun araştırma yapıp özgeçmişine kadar yazın ama ekşi sözlükte o kişinin adına yazılan sadece 3 kelime bile sizin yazınızın önünde olacaktır.

ben biraz küçük esnaf büyük esnaf muhabbetine benzetiyorum. ne kadar kaliteli özgünde olsanız ekşi, onedio gibi sitelerde aynı konu hakkında 3 kelime yazılmış içerikte bile öne geçemiyorsunuz.

son olarak komik bir şey daha yazayım sabah.com.tr benim bir içeriğimi kopyalamıştı şaka yapmıyorum gayet ciddiyim :) 2 yıl önce falan olması lazımdı ülkeler hakkında yazdığım bi liste gibiydi aynı içeriği görseline kadar sabah ctrl c, ctrl v yapıp eklemişti görünce şaşırıp gülmüştüm onlar aramada ilk sırada ben 3, 4 sayfada çıkıyordum.

peki sizler ne düşünüyorsunuz ?

wmaraci
reklam

hsntngr hsntngr Kontör at Kullanıcı
  • Üyelik 21.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Full Stack Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 1155
  • Beğeniler 99 / 327
  • Ticaret 3, (%100)
hocam şimdi site var sitecik var. eğer şöyle 5 yıllık bir siteniz varsa, sağlam backlink kaynaklarınız varsa sizde sadece 3 5 kelime ile ilk sıralara oynayabilirsiniz

mxaksoy mxaksoy Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1359
  • Beğeniler 482 / 344
  • Ticaret 3, (%100)
Domain yaşı önemli faktör copy paste içeriği dmca'ya bildirerek şikayetçi olabilirsiniz.

theredor theredor kötülerinsin sen dünya Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 696
  • Beğeniler 238 / 238
  • Ticaret 5, (%100)
Valla Google bu, yeni güncelleme ile tam mana da saçmalamaya başladı. Dandik bir site benim yazdığım makale ile çok benzer yazmış. Benim o konum için 2 adet footer backlink ve site içi linklemelerim mevcut ama gel gör ki adam birinci sırada ve ben ikinci sıradayım. Bu adamın hemen çıkma oranı %83. Benim oranın %59 ama görüyorsunuz. Anlatmaya gerek yok.

Bu arada makalesi SEO uyumlu değil ve 450 kelime makalede en az 50 kelime çok bariz görünen imla hataları bulunuyorken bende imla hatası yok ve makale daha kolay okunup anlaşılır bir şekilde.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

mos mos WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 31 /
  • Meslek
  • Mesajlar 62
  • Beğeniler 2 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
özgünlük konusunda katılıyorum. özgün olmanın seo'ya pozitif bir etkisi yok. şöyle bir şey var; içerik değil de konu olarak özgün olunca hit geliyor. mesela "linux'ta bilmem ne sorununun çözümü" diye kimsenin yazmadığı bir konuda yazarsanız hit geliyor çünkü rakip çok az ya da yok. ama çok güçlü bir site varsa "linux nasıl yüklenir" diye kopya içerik girse dahi ilk sıralarda yer alır hit gelir. ayrıca bazen özgün içerikteki cümleler de hit çekebiliyor.

ama link tanıtım satmak için mecburen özgün içerik giriyoruz o ayrı. oluşan algıyı değiştiremeyeceğimizden dolayı.

Ercany Ercany WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 752
  • Beğeniler 231 / 190
  • Ticaret 0, (%0)
Bence hiti yüksek olan siteler artık sıralamada yükseliyor. Bende bir sitede 50 kelime ile google ilk sırasında çıkan bir içerik görmüştüm.

• Üyelik 12.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek gazeteci, yazar
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 825
  • Beğeniler 418 / 269
  • Ticaret 6, (%100)

Ercany adlı üyeden alıntı

Bence hiti yüksek olan siteler artık sıralamada yükseliyor. Bende bir sitede 50 kelime ile google ilk sırasında çıkan bir içerik görmüştüm.

hocam onedio gibi sitelerde sadece başlığı aç içerik kısmına bir tane resim bırak yine 1. sırada çıkıyor. benim üyeliğim vardı onedio da filmler hakkında dandik bir liste yaptım aramada 2. sırada çıkıyordu.
Ercany

kişi bu mesajı beğendi.

Ercany Ercany WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 752
  • Beğeniler 231 / 190
  • Ticaret 0, (%0)
artvinhopa aynen hocam bende oyun sitelerinde genellikle o durumu görüyorum sadece başlık yazıyorlar ve bir görsel ekli ya da tamamen boş 1000 kelimelik makale yazan sitelerin önüne geçiyorlar :D Sonra herkes en az 300 kelime en az 500 kelime diye öneri versin dursun :D

• Üyelik 12.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek gazeteci, yazar
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 825
  • Beğeniler 418 / 269
  • Ticaret 6, (%100)

Ercany adlı üyeden alıntı

artvinhopa aynen hocam bende oyun sitelerinde genellikle o durumu görüyorum sadece başlık yazıyorlar ve bir görsel ekli ya da tamamen boş 1000 kelimelik makale yazan sitelerin önüne geçiyorlar :D Sonra herkes en az 300 kelime en az 500 kelime diye öneri versin dursun :D

benim bu işten anladığım şu paran olmadan para kazanamıyorsun. Yani açıp bi blog içerik üretip para kazanayım biraz hayal gibi adsenseden kazanmak için bile para harcayıp büyük bir site yapacaksın ki kazanasın o da ya tutarsa...

websitetr websitetr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek WEB
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 295
  • Beğeniler 188 / 44
  • Ticaret 3, (%100)
4-5 senedir öğrendiğim tek bir şey varsa, SEO uzun matematik formülü gibi... Bunun katsayısı yüksek olan bir değerinde güçlüyseniz, diğer konularda düşük olsanız da o değer sizin diğer sitelerden üstte olmanızı sağlıyor.

Yüksek katsayılı değerlerde güçsüzseniz, sektörde bilinen bütün SEO kurallarını sitede uygulamanız gerekiyor.
BlackStone

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al