Giriş Yap / Kayıt Ol

Cevap Yaz Favorilerime Ekle
Seçenekler Stil
Geri Git   Forum > > Beyin Fırtınası
cemilkayihan öncelajans

Seo - Kazanç- Blog - Önerileriniz?

Sosyal Ağlarda Paylaş:
Okunmamış 14 Eylül 2017, 03:07
WM Aracı

Yaş / Cinsiyet: 22 / Erkek
Meslek: öğrenci
Ad, Soyad: Be... Sa...
Ticaret: -1, 40%
Arkadaşlar hepinize iyi forumlar iyi akşamlar diliyorum.Bir blog açmak istiyorum,fakat wordprees olarak değil de google dan açmayı düşünüyorum.Ayrıca .com uzantılı falan da değil.Yani hiç birşeye ücret ödemek istemiyorum.(Hosting ve domain).Gezilmesi gereken yerler yurt dışı yurt içi tatil olarak düşünüyorum.Bu sene derslerim oldukça ağır geçeceği için ocak ayına kadar günde 1 2 makale yazıp depolamayı düşünüyorum.

Bazı arkadaşlar hergün yazacaksan neden açmıyorsun diyebilir,fakat hergün garanti olmayabilir bu yüzden.Ocak ayının ortalarında blogumu açıp her gün 1 makale girmeyi düşünüyorum.

Seo ve nasıl yükseltebilirim konusunda yardım isteyecektim.Şimdiden bilgileri toplayıp ocaktan sonra uygulamaya başlıyacam.

Ayrıca kazanç konusunda ise,adsense sizce 2 3 ay içersinde alabilirmiyim ? hergün 1 makale girerek.Ayrıca özgün yazıcam.Kendim oldukça fazla ülke ve yer gezdiğim için çoğu yer ile bilgiye sahibim.

Son sorum olarak Haziran ortalarında 3-5 birşeyler kazanmaya başlayabilirmiyim ? Hiç bir zaman aksatmadan günde 1 makale girmeye özen göstericeğimden emin olabilirsiniz.

Cevaplarsanız oldukça memnun ve mutlu olurum.Şimdiden hepinize teşekkür eder iyi forumlar dilerim..
evye resim indir
Okunmamış 14 Eylül 2017, 03:57

Ad, Soyad: Ey... Ab...
Ticaret: 3, 100%
Hocam bir kaçını cevablayım domain almıcaksınız hosta para harcamıcaksınız bunlara.. googlenin servislerini kullanacaksınız...Şöyle söyleyim para harcamadan kesinlikle yükselemez kazanamazsınız... Yani diyecegim hocam istediginiz kadar özgün makale girin ama para harcamadan yükselemiyor ve kazanamıyorsunuz..
mrtrclb bunu beğendi.
https://www.sifirnokta.com/
Okunmamış 14 Eylül 2017, 10:12
hepyasemin Adlı Üyenin Avatarı
Şimdi tövbe zamanı..

Yaş / Cinsiyet: 40 / Erkek
Meslek: mühendis
Ad, Soyad: İb... Ya...
Ticaret: 44, 100%
Ocak ayına kadar gezi makalelerini yazıp biriktiriniz, özgün fotoğrafları da varsa ben satın alırım site açmayacak olursanız.
Uygun fiyatlardan tanıtım yazısı almak için bana PM atınız.
Okunmamış 14 Eylül 2017, 14:38
WM Aracı

Alıntı:
Sifirnokta Adlı Üyeden Alıntı
Hocam bir kaçını cevablayım domain almıcaksınız hosta para harcamıcaksınız bunlara.. googlenin servislerini kullanacaksınız...Şöyle söyleyim para harcamadan kesinlikle yükselemez kazanamazsınız... Yani diyecegim hocam istediginiz kadar özgün makale girin ama para harcamadan yükselemiyor ve kazanamıyorsunuz..
Hocam para tabii ki harciyacam yukselmeknicin ama bir cok blogger bunlara para vermiyor. Google sayesinde blog acip yukselebiliyor. Ben para vermiyecegim dedigimde sadece hosting ve domain icin dedim. Seo icin verebilirim,yukselmek icin verebilirim. Bunlara vermezsem o site banada vermez.
Okunmamış 14 Eylül 2017, 14:44
WM Aracı

Yaş / Cinsiyet: 30 / Erkek
Meslek: Muhabir
Ad, Soyad: Gö... Ça...
Ticaret: 1, 100%
Google üzerinden dediğiniz blogger servisi olmalı. açacağınız blog örn; yurtdisitatil.blogpot.com.tr olacak. bu şekilde ilerlerseniz domain ve hosting ücreti ödememiş olursunuz.

ancak Google sıralamalarında blogspot.com uzantılı blogların eskisi kadar görünmediğini fark ediyorum. bu nedenle tavsiyem, siteyi yine blogspot üzerinden açın, sonrasında özel bir domain satın alıp bu bloğu aldığınız domaine yönlendirini. böylelikle hosting için yine ücret ödememiş olursunuz.
mrtrclb bunu beğendi.
Okunmamış 14 Eylül 2017, 14:47
WM Aracı

Anliyorum hocam,siz daha iyi bilirsiniz tabii ki ben fazla bilmedigim icin bu tarz konulari forumdan yardim istedim. Peki ocakta actigim bir blog sizce hazirandan sonra kazanc saglamaya baslarmi hocam ? Bu konuda da yardim ederseniz cok memnun olurum. Cevaplariniz icinde ayrica tesekkur ederim.
Okunmamış 14 Eylül 2017, 14:53
WM Aracı

Yaş / Cinsiyet: 30 / Erkek
Meslek: Muhabir
Ad, Soyad: Gö... Ça...
Ticaret: 1, 100%
dostum bu konu hakkında birşey söylemek mümkün değil. Sıralama sonuçlarını belirleyen onlarca farklı faktör var. Siten güzel inşa edilirse, kullanıcılar tarafından sevilir, sosyal medyadan vs. olumlu geri dönüşler alırsa 1 ay içinde bile kazanç sağlayabilir.

Ancak aksi bir durumda yıllarca uğraşsan bile hiçbir sonuç elde edemeyebilirsin.

Üstelik senin bahsini ettiğin konu oldukça rekabetin yüksek olduğu bir konu.Öncelikli olarak bence SEO konusunda temel eğitim sunan bazı ücretsiz e-kitaplar ve onlarca blog var. bu kaynaklara göz at derim.
Okunmamış 14 Eylül 2017, 15:58
selimcayir Adlı Üyenin Avatarı
bilgirehberi.net

Yaş / Cinsiyet: 27 / Erkek
Meslek: İşsiz
Ad, Soyad: Se... Ça...
Ticaret: 9, 100%
Blogu oluşturdukdan 6 ay sonra başvuru yapabiliyorsunuz diye biliyorum. Blogger kazançlar'ı inceleyebilirsiniz. Ayrıca Adsense'e katılmak için uygunluk hakkında görsel aşağıda yer almaktadır.
Okunmamış 14 Eylül 2017, 19:47
WM Aracı

@selimcayir Yok hocam 1 2 hafta içerisinde kazanç bölümü aktif oluyor blogger da.Ama tabi kabul edilmesi için belki 6 ay geçmesi gerekebilir.Fakat 2 3 ayda alanlar var onları görmüştüm.Yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim.

@redakte Teşekkür ederim hocam sizede.Bu konuları araştırıp öyle adım atacagım.
Okunmamış 14 Eylül 2017, 19:52
bekirbulut Adlı Üyenin Avatarı
WM Aracı

Yaş / Cinsiyet: 24 / Erkek
Meslek: Öğrenci
Ad, Soyad: Be... Bu...
Ticaret: 3, 100%
Alıntı:
Sifirnokta Adlı Üyeden Alıntı
Bunu denediniz mi ki söylüyorsunuz hocam?
Cevap Yaz Favorilerime Ekle

Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 Ziyaretçi)

Seçenekler
Stil
Normal Normal

Geri Git   Forum > Beyin Fırtınası