Giriş Yap / Kayıt Ol

WM Aracı'na üyelikler tekrar açıldı! Kayıt olmak için TIKLAYIN!

Anket Sonuçları: Hangisini Seçerdiniz ?
OpenCart 17 53,13%
PrestaShop 5 15,63%
Woocommerce 13 40,63%
Birden fazla seçeneğe oy verilebilir. Katılımcı sayısı: 32. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor

Cevap Yaz Favorilerime Ekle
Seçenekler Stil
Geri Git   Forum > > Beyin Fırtınası

Sizce E-ticaret sitesi için hangi yazılım kullanılmalı ?

Okunmamış 26 Nisan 2019, 09:36
Vtcam Adlı Üyenin Avatarı
Developer

Yaş / Cinsiyet: 24 / Erkek
Meslek: Web Developer
Ad, Soyad: Cü... So...
Ticaret: 74, 100%
Woocommerce kurdum bende daha yeni, henüz 1000 ürünümüz var, 10.000 lere çıkaracağız problem olmaz ise
Konu Vtcam tarafından (26 Nisan 2019, 10:40 ) değiştirilmiştir.
Okunmamış 26 Nisan 2019, 10:51
WM Aracı

Yaş / Cinsiyet: 28 / Erkek
Meslek: Web Tasarım
Ad, Soyad: Üm... On...
Ticaret: 3, 100%
Woocommerce bir zaman sonra sıkıntı yaratıyor. Ürün sayısı arttıkça sitede yavaşlamalar vesayire oluyor. En zahmetsiz en kolay woocommerce ile ilerlersiniz çünkü çok fazla sayıda eklenti var ama ben woocommerceyi bir e-ticaret yazılımı olarak görmüyorum, bir blog sistemine eklenmiş modül ile e-ticaretin çok sağlıklı olacağını düşünmüyorum. Benim gözlemlerime göre piyasanın en iyi sistemi Magento'dur. Magentoyu da kullanması oldukça zor ve eklentileri çok pahalıdır. Opencart'a gelecek olursak şuan bütün gelirimi opencart üzerinden elde etmekteyim. Fakat gel gör ki siteler tarihi eser gibi, üzerinde değişiklik yapsam patlayıp gidiyor sürüm biraz eski. Modül seçeneği az. Prestashop bu aralar oldukça kafama yatıyor. Güzel yönleri var fakat yine uğraş ve çaba gerekli. Eğer aylık olarak para veririm benim için sıkıntı olmaz derseniz direk olarak Shopify kullanın derim. Yaklaşık 7-8 senenin tecrübesine dayanılarak yazılmış bir yorumdur
Okunmamış 26 Nisan 2019, 10:55
enerjiveguc Adlı Üyenin Avatarı
Street Engineer

Yaş / Cinsiyet: 47 / Erkek
Ad, Soyad: Be... Ak...
Ticaret: 0, 0%
Alıntı:
Vtcam Adlı Üyeden Alıntı
Woocommerce kurdum bende daha yeni, henüz 1000 ürünümüz var, 10.000 lere çıkaracağız problem olmaz ise
Lisanslı ise mutlaka ürün kapasitesi ve yaşayacağınız sorunlar hakkında araştırma yapın. Binlerce ürün yükledikten sonra sorun yaşamanız kaçınılmaz olacaktır. Woocommerce az sayıda ürün pazarlama, sunma için idealdir ama binlerce ürün için değil... Fazla Yüklenmeden woocommerce sorunlarını inceleyin ki başınız ağrımasın...
Okunmamış 26 Nisan 2019, 11:00
Developer

Alıntı:
enerjiveguc Adlı Üyeden Alıntı
Lisanslı ise mutlaka ürün kapasitesi ve yaşayacağınız sorunlar hakkında araştırma yapın. Binlerce ürün yükledikten sonra sorun yaşamanız kaçınılmaz olacaktır. Woocommerce az sayıda ürün pazarlama, sunma için idealdir ama binlerce ürün için değil... Fazla Yüklenmeden woocommerce sorunlarını inceleyin ki başınız ağrımasın...
Lisanslı tema kullanıyoruz, ne gibi sorunlar yaşanır ?
Okunmamış 26 Nisan 2019, 11:04
Street Engineer

Alıntı:
Vtcam Adlı Üyeden Alıntı
Lisanslı tema kullanıyoruz, ne gibi sorunlar yaşanır ?
En basit olanı uonrl söylemiş zaten...
Alıntı:
Woocommerce bir zaman sonra sıkıntı yaratıyor. Ürün sayısı arttıkça sitede yavaşlamalar vesayire oluyor.
Dahası ise, çorap söküğü gibi kendiliğinden geliyor merak etmeyin.. Woocommerce Sistemi Profesyonel çoklu (1000+) için pek uygun değil.
Binlerce ürün satışı için Opencart Lisanlı bir tema edinmek en mantıklısı...
uonrl bunu beğendi.
Okunmamış 26 Nisan 2019, 11:15
Developer

Alıntı:
enerjiveguc Adlı Üyeden Alıntı
En basit olanı uonrl söylemiş zaten...

Dahası ise, çorap söküğü gibi kendiliğinden geliyor merak etmeyin.. Woocommerce Sistemi Profesyonel çoklu (1000+) için pek uygun değil.
Binlerce ürün satışı için Opencart Lisanlı bir tema edinmek en mantıklısı...
Dün 62 dolara tema satın aldım. Henüz indirmedim, iade mi etmemi önerirsiniz. Tema oldukça hızlı çalışıyor demoda.
Okunmamış 26 Nisan 2019, 11:31
Maker

Ad, Soyad: Oğ... Şe...
Ticaret: 9, 100%
Hocam benim tavsiyem woocommerce. Sebebi iste wordpress alt yapılı olduğu için bir sorun olduğunda çözmek ya da başkasına çözdürmek oldukça basit. Temanın düzenlenmesi biraz zahmetli evet ama görünüşleri hoş. Aynı zamanda bir SEO uzmanı olarak tavsiyemdir. Optimizasyonu oldukça rahat oluyor. Yüksek rekabetli kelimelerde daha yeni alınmış bir domaini direk 12. sıradan soktuğumuz oldu. Hiç bir link vs almadan bazı işlemler ile sitemiz şu anda 5. sırada ve aktif olarak satış yapıyor herhangi bir reklam vs olmadan.
Okunmamış 26 Nisan 2019, 11:31
Street Engineer

Alıntı:
Vtcam Adlı Üyeden Alıntı
Dün 62 dolara tema satın aldım. Henüz indirmedim, iade mi etmemi önerirsiniz. Tema oldukça hızlı çalışıyor demoda.
Demolar elbette hızlı çalışmak zorunda, çünkü başka türlü satamazlar. Siz demo içeriğinde kaç adet ürün sergilendiğine bakın. Muhtemel maksimum 20-30 ürün göreceksiniz. Eğer bu miktarları verecekseniz bir Opencart almanız akıllıca olur.

Demo üründe az sayıda ürün ve yayımcının kullandığı sunucu özelliklerini bilmediğiniz için hızlı veri akışını görüyor olabilirsiniz. Önemli olan binlerce ürünü sunucunuza yüklediğinizde nasıl bir etki alacağınız. Yol boşken hızlı yürümek kolaydır, mühim olan kalabalıkta hızlı yürüyebiliyormusunuz....!

EDİT: Vtcam Buradaki konuyu daha fazla baltalamayalım, Verilen cevaplar size mi yoksa konu sahibine mi veriliyor birazdan karışmaya başlayacak. Siz kendinize Opencart ta bir konu açın. Orada gelecek fikirlere itibar edin...
lastpavel bunu beğendi.
Konu enerjiveguc tarafından (26 Nisan 2019, 11:34 ) değiştirilmiştir.
Okunmamış 26 Nisan 2019, 11:38
WM Aracı

Ad, Soyad: Oğ... Ko...
Alıntı:
Vtcam Adlı Üyeden Alıntı
Hocam cpu ve ram ne düzeylerde ?
•••www.sapsiz.com•••
•••www.sorularimvar.net•••
Okunmamış 26 Nisan 2019, 11:41
ugureren Adlı Üyenin Avatarı
WM Aracı

Yaş / Cinsiyet: 29 / Erkek
Meslek: Web Tasarım
Ad, Soyad: Uğ... Er...
Ticaret: 1, 100%
yıllar önce presta kullandım hemen arkasından opencarta geçtim, uzun süre kullandım, eticareti bırakıp yeniden başlayınca woocommerce kullandım çok az üründe sorun yok ama biraz içerik artınca wordpress aşırı yavaşlamaya başladı. opencarta geçtik sorunsuz ilerliyor. ama opencart çok nazik bi sistem, yapılandırma yaparken herşeyi adım adım tane tane ilerlemeniz gerkeiyor en ufak bişeyde alakasız yerlerden alakasız hatalar alabiliyorsunuz. önce opencartın karakterini anlamanız gerekiyor.
https://www.birkackisi.com
Cevap Yaz Favorilerime Ekle

Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 Ziyaretçi)

Seçenekler
Stil
Normal Normal

Geri Git   Forum > Beyin Fırtınası