wmaraci reklam

Türkiye Turu 1 yıl boyunca| mümkün mü?

15 Mesajlar 1.358 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Browland Browland WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Melaturji ve Malzeme Mühendisi
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 747 / 748
  • Ticaret 3, (%100)
Merhabalar,

Siz bilmessiniz ama ara ara yaptığım araştırmalar ve çeşitli önerilerle çok kişinin hayatının değişmesine vesile oldum (iyi yönde)

6 yıl önce İstanbuldan kaçmak için yaptığım araştırmaları ve önermeleri yakın çevreme anlattım, 4 aile istanbuldan memleketimize yerleşti, eskisinden daha mutlular. 2016 yılı sonunda da ben istanbuldan ayrıldım zorunlu sorumlulıklarımı yerine getirerek (anneme ev, babama jeep) ben de çok mutluyum.

İleri ki yıllar için bir kaç planım daha var.

Bunlardan ilki İzmir'in tatil bölgesine yerleşmek (5 yıl süre var)

Gelelim konumuza,

Geçen aylarda eşimle sohbet ederken şöyle bir teklifte bulundum?

1 yıl sadece Türkiyeyi gezelim, kendimize bir yol haritası çizip bütçe planlayalım.

Aklımdaki bütçe aylık 5k dan 60k bütçeydi başlangıçta. Ortalama bir araç fiyatı dedim. Arabamız olacağına (arabam var bu arada) beraber anılarımız olsun dedim.

Aklımdaki bütçeyi 60k değilde 100k olarak hüncelleyip yeni bir plan yapmayı düşünüyorum.

Çok ciddiyim. Oğlum yürüme ve konuşmaya başladıktan sonraya gelişim planı hazırlayacağım.(2-3 yıl sonraya)

Bu süre içerisinde birikimi hazırlamak, yol ve konaklama haritasını çıkarmak, masrafları azaltmak için gezimizi azda olsa gelire dönüştürmek.

Aklımdaki yol haritası

Çanakkale çıkış.(konumum)
İzmir
Antalya
Adana
Muğla
Mersin
Şanlıurfa (göbekli tepeyi görmem gerek)
Adıyaman (nemrut olmazsa olmaz)
Tokat (memleketim)
Artvin
Samsun
Trabzon
Denizli
Bolu
Nevşehir
Çanakkale (bitiş)

Tüm süreye yol, gerektiğinde otel, kiralık ev (bazı illerde 1 ay kalacağım), yeme içme, eğlence, gezi, aktiviteler dahil.

100k yeter mi, yapılır mı? Ne dersiniz?

wmaraci
reklam

KamilHanci KamilHanci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Web Tasarım / Programlama
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** H**
  • Mesajlar 553
  • Beğeniler 29 / 172
  • Ticaret 4, (%100)
Hocam bununla ilgili bir youtube kanalı düşünürseniz masraflarınız %30 %40 düşer. Bölüm bölüm ysyınlarsınız :)
gnyahmet

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 747 / 748
  • Ticaret 3, (%100)
KamilHanci teşekkür ederim, gelişme planı içerisinde youtube kanalı var. Fikir aşamasında, mail adresi ve ismini belirledim. Konsept ayarladım.

Yola çıkmadan önce çalışma yapıp, yol boyunca bölümler olacak.

Kanal için maliyet hesaplıyorum.

Görüşünüz için teşekkür ederim.

Remus Remus NUMLOCK.COM.TR Kullanıcı
  • Üyelik 23.05.2019
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 768
  • Beğeniler 165 / 230
  • Ticaret 3, (%100)
Nazar Değer 😀
Browland

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

cthax cthax @emileyt.vanlife Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Çağrı merkezi görevlisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)
1 yıl uzun bile hocam, bende gezmeyi seviyorum hatta şuan Taylanddayım Koh Phi Phi de 15 gündür buralardayım. Benim tavsiyem zaten arabanız var detaylı harita yapmadan çıkın yola. Zira ben yol nereye götürüyorsa oraya gitmeyi seviyorum. Hele ki ülkemizde ki misafirperver halk ile Türkiye'nin tüm şehirlerini hatim edersiniz.

Edit: 100k ayda 8k demek 3 kişiye çok bile hocam

• Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 747 / 748
  • Ticaret 3, (%100)
cthax yorumunuz için teşekkür ederim.
Malesef arabam tur için yeterli değil, connect gibi bir araçla değiştirmeyi düşünüyorum.

Süprizleri pek sevmem. Önceden plan yapma alışkanlığım var. Bu nedenle nerede kaç gün kalınacak, nereye gidilecek gibi planlama önemli.

1 yıl uzun gibi gelebilir ama tatil çabuk biter. Çanakkale ye taşınınca 1 yılda ilçe içinde 30k ya yakın para harcadık, çalışmadan ye iç gez. Türkiye'yi hakkıyla gezmek masraflı olur haliyle. Yazlık, kışlık elbiseler, otel, gezi ücretleri, yol yemek içki ücretleri bir ay kalınacak yerde 8k yı bile geçebilir.

Örneğin 1 hafta havuzlu yazlık tutmak 4k şuan. Yerine göre fiyatlar harcamalar değişir.

Haliyle yolda parasız kalmamak için üst sınır biraz yüksek olmalı.

Gezi anı oluşturmak için yapılacak, bu da bol aktivite ve bol para demek malesef.

Geçen yıl 1 günlük izmir gidiş dönüş dahil 500 tl tutmuştu örneğin.

Yorumunuz için ayrıca teşekkür ederim.

MSCNet MSCNet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 44
  • Beğeniler 3 / 11
  • Ticaret 10, (%100)
Browland , Merhaba, dilerseniz yanıtlamayabilirsiniz. Merak ettiğim için sormak istiyorum. İstanbul'dan kaçış adresiniz neden Çanakkale oldu.

• Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 747 / 748
  • Ticaret 3, (%100)
MSCNet

Düzenleme

2010 yılında İstanbul'dan çıkmak için karar verdim. 2011 yılında evlendim. 2013 öğretim yılında eşimi üniveriste okumak için Çanakkale ye gönderdim, 2 yıl Gelibolu da okudu. Eşim çanakkaleyi sevdi. Bunun üzerine bir ilçeden tarla aldık okurken. 2016 yılı sonunda da taşındık.

Mutluluğun ve huzurun peşindeyim, ailem nerede mutlu olursa orada yaşamayı seçerim. Yoksa benim niyetim Tolat'a yerleşmekti.
MSCNet

cthax cthax @emileyt.vanlife Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Çağrı merkezi görevlisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)
Hocam bilmiyorum fakat ben her gezimde güya kendimce pkan yapardım yarın şurda,oraya uğradıktan sonra buraya vs gibi ama gel gör ki hiçbir zaman o hesap tutmayınca bıraktım bende zamanla plan yapmayı.Örneğin bugün Phi Phi adasındayım eşime dedim kalk yağmur ormanına giriyoruz. İnanın 1 saatte ormanın derinliklerine girdik,çıktık anı biriktirmek bu işte o anı özümsemek lazım buda bana göre planlama ile olmayacaktır bence. Bahsettiğiniz harcamaları tabi ki yapacaksınız ama tutarlar o yükseklikte olmayacaktır. Benim de yakın zamanda İzmir çıkışlı Gürcistan yapmak var aklımda eşimle. Motorumuz var bu tura motorla çıkacağım artık yol nereye götürürse. Nerde kahverengi levha varsa oraya. Aklımda ki bütçe bu tur için 30 gün boyunca 5k. konaklama çadırda. Umarım gezinizde istediğiniz huzuru bulabilirsiniz ve bol bol anılar biriktirebilirsiniz.
Browland

kişi bu mesajı beğendi.

Gurer69 Gurer69 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 279
  • Beğeniler 8 / 80
  • Ticaret 0, (%0)
youtube kanalı açın hocam geliriniz olur. Ayrıca Türkiye turuna çıkmak yerine dünya turuna çıkmanız çok daha mantıklı 100k bütçe kısıtlı harcamayla size yetecektir. Sonuçta ülkemizde gezmek istediğiniz yerlere elbet yolunuz düşecektir ama avrupa öyle değil maalesef

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al