wmaraci reklam

Hem Türkiye'de Hemde Yurt Dışına

10 Mesajlar 1.107 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Fhundur Fhundur WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 277
  • Beğeniler 52 / 66
  • Ticaret 10, (%100)
Başlıkta yazdığı gibi hem Türkiye'ye hemde yurt dışına e-ticaret yapmayı düşünüyorum. Fakat seo konusunda ne yapsam diye düşünüyorum. Opencart yazılımını kullanacağım. Sizde Türkiye için ayrı Yurt dışına ayrı site mi yapsam yoksa farklı seçeneği ekleyerek mi site yapsam, bu konuda daha önce çalışma yapmış arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

wmaraci
reklam

Blacksheep Blacksheep .NET Developer Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 2074
  • Beğeniler 60 / 532
  • Ticaret 10, (%100)
Öncelikle Opencart yerine Woocommerce kullanmanı tavsiye ederim.WPML ile çalışmanız sizin için en sağlıklı ve en verimli yöntem olacaktır.Bunun yanında Opencart için SEO modülleri ücretli ancak Woocommerce üzerinde Yoast ve AIOSP gibi ücretsiz seçenekler mevcut
Fhundur

kişi bu mesajı beğendi.

conference conference Üyeliği Durdurulmuş Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek İt
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** S**
  • Mesajlar 290
  • Beğeniler 33 / 138
  • Ticaret 0, (%0)
Profesyonel olarak düşünüp, profesyonel bir eticaret yazılımı almazsanız ve profesyonel seo firmaları ile çalışmazsaniz sonuç hüsran olur.
Biz herşeyi kendimiz yapabiliriz sanıyoruz ama yanılıyoruz.
alemburda Fhundur CihatOzgen

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 27.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 277
  • Beğeniler 52 / 66
  • Ticaret 10, (%100)

conference adlı üyeden alıntı

Profesyonel olarak düşünüp, profesyonel bir eticaret yazılımı almazsanız ve profesyonel seo firmaları ile çalışmazsaniz sonuç hüsran olur.

Profesyonel bir e ticaret yazılımı diye bir şey sadece onlar hazır kendi kodladıklarını satıyorlar. Opencart profesyonel değil mi?

Benim sorduğum soru 2 site yapmak mı yoksa tek site mi yapmak mı?

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Opencart tabii ki profesyonel bir yazılımdır; e-ticaret yazılımıdır nihayetinde.

Woocommerce ise e-ticaret eklentisidir. Aradaki farkı anlayalım artık.

Nihayetinde e-ticaret sitesi açarken tabii ki masraf edilmesi gerekir. Para kazanmak isteniliyorsa bunu yapmak zorundayız.

Neyse, tek site üzerinde diğer yabancı dilleri ekleyerek satış yapmanız daha mantıklıdır.

Burada önemli olan yabancı dile geçildiğinde kategori ve ürünlerin o dilde içeriklerinin düzgün olmasıdır. Yabancı dile hakimiyetiniz var ise bunu rahatlıkla yapabilirsiniz.
keremg Fhundur javacodec

kişi bu mesajı beğendi.

SeoDaddy SeoDaddy Kalitelibacklink.com Kullanıcı
  • Üyelik 15.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / K
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 828
  • Beğeniler 161 / 257
  • Ticaret 28, (%100)
SEO açısından değerlendiriyorum. İki siteye gerek yok. Tek site, çoklu dil yapısıyla daha iyi olacaktır. Örneğin hem İngilizce, hem Türkçe dil seçeneği eklenmiş tek site kullanın. URL yapısı önemlidir. Bazıları subdomain ile farklı dillerde yayın yaparken bazıları alt klasörde sunuyor.

Örneğin;

Türkçe site: tr.orneksite.com
İngilizce site: en.orneksite.com

Yukarıdaki kullanım şekli subdomain üzerine kurulu çoklu dildir. Bu şekilde kullanıldığında Google iki farklı site olarak algılayacaktır. Subdomainler Google'da ana siteden bağımsız olarak arama sonuçlarında listeleniyorlar. Bunun yerine şunu kullanmanızı tavsiye ederim;

Türkçe site: www.orneksite.com/tr/
İngilizce site: www.orneksite.com/en/
alemburda cansaridas

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 27.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 277
  • Beğeniler 52 / 66
  • Ticaret 10, (%100)

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

Opencart tabii ki profesyonel bir yazılımdır; e-ticaret yazılımıdır nihayetinde.

Woocommerce ise e-ticaret eklentisidir. Aradaki farkı anlayalım artık.

Nihayetinde e-ticaret sitesi açarken tabii ki masraf edilmesi gerekir. Para kazanmak isteniliyorsa bunu yapmak zorundayız.

Neyse, tek site üzerinde diğer yabancı dilleri ekleyerek satış yapmanız daha mantıklıdır.

Burada önemli olan yabancı dile geçildiğinde kategori ve ürünlerin o dilde içeriklerinin düzgün olmasıdır. Yabancı dile hakimiyetiniz var ise bunu rahatlıkla yapabilirsiniz.

Yabancı dil hakimiyetim var. Bu konuda bir sıkıntı yok.
E ticaret sitesinde masraf etmemiz gereken, en önemli hususlar nelerdir. Paranın parayı çektiğinin farkındayım. Sorun yok bu kısımda.

Benim kafamda ki en büyük sorun, e-ticaret siteleri için seo kısmı olmuştur.

Yoksa teması, modülü, ayarları bunları yapabilirim bir şekilde.

Bu arada, her e-ticaret konusunda yazdıklarınızı dikkatli bir şekilde okumaya çalısıyorum. Cevaplarınız için teşekkür ederim

• Üyelik 27.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 277
  • Beğeniler 52 / 66
  • Ticaret 10, (%100)

SeoDaddy adlı üyeden alıntı

SEO açısından değerlendiriyorum. İki siteye gerek yok. Tek site, çoklu dil yapısıyla daha iyi olacaktır. Örneğin hem İngilizce, hem Türkçe dil seçeneği eklenmiş tek site kullanın. URL yapısı önemlidir. Bazıları subdomain ile farklı dillerde yayın yaparken bazıları alt klasörde sunuyor.

Örneğin;

Türkçe site: tr.orneksite.com
İngilizce site: en.orneksite.com

Yukarıdaki kullanım şekli subdomain üzerine kurulu çoklu dildir. Bu şekilde kullanıldığında Google iki farklı site olarak algılayacaktır. Subdomainler Google'da ana siteden bağımsız olarak arama sonuçlarında listeleniyorlar. Bunun yerine şunu kullanmanızı tavsiye ederim;

Türkçe site: www.orneksite.com/tr/
İngilizce site: www.orneksite.com/en/

Eğer ki bu dediğiniz daha doğru bir çalışma stili yani daha yararlıysa, Bu dediğinizi kesinlikle dikkate alacağım.
Çok teşekkür ederim. Eğer ki böyle dikkat etmem gereken başka hususlar varsa, hepsini okumaya öğrenmeye açığım.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)

Fhundur adlı üyeden alıntı

Yabancı dil hakimiyetim var. Bu konuda bir sıkıntı yok.
E ticaret sitesinde masraf etmemiz gereken, en önemli hususlar nelerdir. Paranın parayı çektiğinin farkındayım. Sorun yok bu kısımda.

Benim kafamda ki en büyük sorun, e-ticaret siteleri için seo kısmı olmuştur.

Yoksa teması, modülü, ayarları bunları yapabilirim bir şekilde.

Bu arada, her e-ticaret konusunda yazdıklarınızı dikkatli bir şekilde okumaya çalısıyorum. Cevaplarınız için teşekkür ederim

Masraf etmek derken; ücretsiz tema arayışı, kullanılacak olan eklentilerin illa ücretsiz olması gibi uzar gider. Siz zaten masraftan kaçınmadığınızı söylemişsiniz. Dolayısı ile bu lafım size değil :)

Açıkçası normal bir blog sitesine para harcamayı göze alan insanların e-ticaret sitesi için her şeyi bedavaya getirme arayışından dolayı bunaldım bu yüzden sitem ediyorum çoğu zaman.

Opencart zaten seo dostu olarak bilinir. Bunun ilk nedeni hızlı index almasıdır. Ama index almadan önce mutlaka url yapısının seo uyumlu olmasına dikkat etmek gerekiyor.

Opencart için ekstra bir seo modülü tavsiye ediyorum. Complete Seo özellikle çoklu dil kullanımında gerçekten faydalı bir modüldür. Demo inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz. Fiyat pahalı gibi gelebilir ancak çok faydasını görürsünüz. Adwords reklama para vermek yerine bu modül ile biraz sabırlı olursanız ilk sayfalarda yer alırsınız.

Başarılar dilerim.

• Üyelik 27.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 277
  • Beğeniler 52 / 66
  • Ticaret 10, (%100)
Başka tavsiyeleri, bilgisini paylaşmak isteyen olursa seve seve dinlerim

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al