wmaraci reklam

Türkiye'de okuma oranını arttırmak ve düzenli kitap okuma alışkanlığı kazandırmak. Rafsız Kütüphane

25 Mesajlar 3.607 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

maxilife maxilife WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 14 / 14
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba değerli hocalarım.
Aylardır üzerinde çalıştığımız "Rafsız Kütüphane" adlı girişimimizi sizlere sunuyor, yapıcı eleştirilerinizi duymak ve desteğinizi görmek istiyoruz.

Rafsız Kütüphane ile Türkiyede okuma oranını yükseltmek ve düzenli okuma alışkanlığı kazandırmayı hedefliyoruz. Aklımızda Türkiyeyi uzun vadede ileriye taşıyacak projeler var fakat bütçemiz ve teknik bilgimiz yetersiz kaldığından Girişimcilik Vakfı'na başvurduk. Başvuru dönemi açıldığında ise Hamdi Ulukaya Girişimi'ne başvurmayı planlıyoruz. Mentorlar yardımı ile girişimimizi güçlendirmeyi hedefliyoruz. Girişimcilik adına başvuru yapabileceğimiz kuruluşları bize bildirmeniz girişimimizin ilerlemesi açısından yararlı olacaktır.

Sizlere Rafsız Kütüphanenin nasıl işlediği hakkında biraz bilgi vermek istiyoruz.

• İnternet sitemizde yer alan formu dolduran kullanıcılar arasından (Formda sistem hakkında ön bilgi veriliyor) aynı ilde yaşamaları koşuluyla 10 kişi seçiyor ve bir tanışma toplantısı ayarlıyoruz.

• Toplantıda tanışıp sürecin nasıl ilerleyeceğini, onlardan beklentilerimizi anlatıyor ve onların bizim girişimimizden beklentilerinin ne olduğunu öğreniyoruz.

• Tanıştığımız bu gruba, özenle seçtiğimiz kitapları okumaları için 1 ay süreyle ödünç veriyoruz.

• Süre dolduğunda bu gruba yeni kitaplar yolluyoruz ve okudukları kitapları kurduğumuz yeni gruba göndermelerini istiyoruz. (Her ay yeni bir grup kurduğumuzda 1. madde ve 2. maddeyi uyguluyoruz)

• Kitaplar yeni gruba ulaştığında kitapların hasar kontrolünü sağlayıp bize bilgi vermelerini istiyoruz.

• Web sitemiz şuan sadece form barındırıyor. Birkaç ay içerisinde tam otomatik bir web sitesi hazırlayacağız.

• Bu girişimde kitapları kendimiz temin ettiğimizden girişimimizin sürekliliği açısından aylık 10 kitap ile sınırlandırdık. Yayınevleri, kitabevleri veyahut gönüllüler sponsor olduğunda grupları büyütecek, daha fazla kişiye ulaşacağız.

Kitaplar bize hiçbir zaman geri dönmeyecek. Projemizin adı bu yüzden Rafsız Kütüphane.

"Bizler, diğer tüm kütüphanelerin aksine, rafların kitap okuyamadığının bilincinde olan gençler olarak kurduğumuz bu kütüphanede kitapları raflara değil, onları okuyabilen canlara emanet ediyoruz."

Girişimin ilerlemesi açısından faydalı olabilecek her türlü sponsorluk teklifine açığız. Hepimiz için aydınlık bir Türkiye diliyorum.

Hayalini kurduğumuz bir Türkiye için attığımız ilk adım.
Lütfen yıkıcı eleştirilerden sakının. Vakit ayırdığınız için hepinize en içten teşekkürlerimi iletiyorum.
Sizlerden gelecek moral ve motivasyona çok ihtiyacımız var.
İnstagram hesabımız : @rafsizkutuphane
cihatnet chackall kizilperi

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

erdogandurmus erdogandurmus Yavaş Yavaş.. Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 215
  • Beğeniler 25 / 52
  • Ticaret 3, (%100)
inşAllah projenizde başarılı olursunuz.
maxilife

kişi bu mesajı beğendi.

iguanabey iguanabey WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Yok
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 659
  • Beğeniler 202 / 201
  • Ticaret 9, (%100)
İzin verirseniz blogumda bunun hakkında bir yazı hazırlamak isterim belki bir katkısı olur.
maxilife

kişi bu mesajı beğendi.

Sepulchure Sepulchure emrekilic.net Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 87
  • Beğeniler 26 / 24
  • Ticaret 0, (%0)
Proje ve format çok hoşuma gitti, kitaplar konusunda kafamda bir çok proje var benim de. Böyle projeleri görmek çok güzel oluyor, umarım istediğiniz kitleye ulaşırsınız, gerekli yardımları alırsınız ve projeyi sonlandırmak zorunda kalmazsınız. Başarılar diliyorum, kolay gelsin.
maxilife

kişi bu mesajı beğendi.

There is nowhere to run. There is nowhere to hide.
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 11.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 14 / 14
  • Ticaret 1, (%100)

erdogandurmus adlı üyeden alıntı

inşAllah projenizde başarılı olursunuz.

İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim hocam :)

• Üyelik 11.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 14 / 14
  • Ticaret 1, (%100)

iguanabey adlı üyeden alıntı

İzin verirseniz blogumda bunun hakkında bir yazı hazırlamak isterim belki bir katkısı olur.

Tabii bu gönüllü proje için katkınızı almayı çok isteriz. Bizim için harika bir teklif. Harikasınız

• Üyelik 11.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 14 / 14
  • Ticaret 1, (%100)

Sepulchure adlı üyeden alıntı

Proje ve format çok hoşuma gitti, kitaplar konusunda kafamda bir çok proje var benim de. Böyle projeleri görmek çok güzel oluyor, umarım istediğiniz kitleye ulaşırsınız, gerekli yardımları alırsınız ve projeyi sonlandırmak zorunda kalmazsınız. Başarılar diliyorum, kolay gelsin.

Projelerinizi hayata geçirmelisiniz. Siz yürüyün yol size görünür. Girişimlerinizi görmeyi, destek olmayı çok isteriiz
Sepulchure

kişi bu mesajı beğendi.

CHMedya CHMedya Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Sosyal Medya Hizmetleri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 189
  • Beğeniler 21 / 31
  • Ticaret 14, (%93)
Çok başarılı bir proje, umarım her şey istediğiniz şekilde olur, proje için Google Play ve App Store'de de uygulama çıkarılabilir aslında düşününce mantıklı geldi.

Browland Browland WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Melaturji ve Malzeme Mühendisi
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 747 / 748
  • Ticaret 3, (%100)
10 yıl önce aves kitap adında bir proje çalışması yapmıştım.(aves Latince kuş) para yok, belediyeye gittim olmadı.

Yılda ortalama 30 kitap okuyan biri olarak ben bile artık yılda en fazla 15 civarı kitap alıyorum. Geri kalan dijital, platformu dijital yapsanız üye olurum. Bu düşüncede benimde planım vardı ancak, kitaba verilen değer malum.

İnşallah başarılı olursunuz.

dogubaklaci dogubaklaci Kodlarla Anlatma Sanatı Kullanıcı
  • Üyelik 21.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Student
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** B**
  • Mesajlar 721
  • Beğeniler 250 / 240
  • Ticaret 3, (%67)
Proje gerçekten çok hoş gidişatı okudum mentorluk için garanti partner etohum gibi kuluçka merkezlerine başvurabilirsiniz tabii Türkiye'de girişim başvurusu yapınca direk gelir kaynağını ve pazar araştırmasını istiyorlar öyle bir ülkeye döndük ki her şey paraymış gibi eğer başvurursanız böyle yerlere geri dönüş almak için en azından reklam gelirleri vs olacaktır diyin. Onun dışında proje çok faydalı

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al