wmaraci reklam

Web Yazılımı Bitiyor Mu?

22 Mesajlar 3.361 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

EvilBozkurt EvilBozkurt WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Karaman
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 150
  • Beğeniler 38 / 37
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar ve Büyüklerim uzun zamandır Facebook gruplarında veya çeşitli forumlarda herkesin işsizlikten bahsettiğini, yaptığı temaları satamadığından dolayı yakındığını fark ettim. Kendi fikrimi söylemek gerekirse yazılım hırsızlarının, warez tema kullanıcılarının piyasayı mahvetmesinden çok bir şeyin daha mahvettiğini düşünüyorum. Oda Godaddy Wix gibi sitelerin reklamları. Bu siteler videolarında Kendi sitenizi kendiniz oluşturun gibi vaatler veriyorlar. Bizim insanımızda da bir uzmana yaptırmak yerine kendisinin yapmaya çalışması gibi bir huyu olduğunu düşünüyorum. Tesisat işlerinde, elektronik işlerde olduğu gibi vs. Zaten artık çoğu hosting firması da sürükle bırak tekniği ile site yapma imkanı sunuyor. Ee başta belirttiğim gibi zaten yazılım hırsızları var. Bir web sitesi teması yapsak da onlar kaçar olarak kullanıyorlar. Bizim 500 tl fiyat çıkarttığımız sitelere 10 tllik hosting alarak ve warez tema kullanarak 50 tllik fiyat çıkartanlar oluyor. Şahsen ben ortada web sitesi yapıyorum diye dolaşmıyorum bana gelenleri de eğer yakınım değilse okulum bitmediği için etrafımdaki bu alanda okulunu bitirmiş insanlara yönlendiriyorum onların ekmeklerini yememek için. Ee bir de İnstagram gibi sosyal medyalar var ki insanların artık site açmaya bile tenezül etmiyor. İnstagramdan satış mağazası açıyor oradan satış yapıyor, veya gittigidiyor gibi yerlerden mağaza açıyorlar. Yani ben bu web işlerindne tamamen elimi ayağımı çekmeyi planlıyorum. Biraz kafa yormak istedim hayatımın geri kalan zamanlarını halen web dilleri öğrenmeye veya tema yapmak için tasarımlar üretip silmeye harcamak istemiyorum. Bu yazı ile ilgili düşüncelerinizi de aşırı merakla bekliyorum. İşleriniz nasıl gidiyor, benim düşündüğümün aksine işleriniz daha mı iyi gitmeye başladı yoksa benim düşündüğüm gibi azaldı mı? Cevaplarınızı bekliyorum.
brkrtp ZirveSEO

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

WPZON WPZON Wordpress Temaları Kullanıcı
  • Üyelik 27.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Wordpress Tema Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1446
  • Beğeniler 203 / 261
  • Ticaret 37, (%100)
yazdıklarınızın hepsi doğru neredeyse.. Ben yaklaşık olarak 10 yıldır web sitesi işleriyle uğraşıyorum buna rağmen upload hızım fazla olsa youtube yönlenirdim :) 1 GB'lık dosyayı 5-6 saatte upload edince insan fıtık oluyor vaz geçiyor
EvilBozkurt

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 20.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Karaman
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 150
  • Beğeniler 38 / 37
  • Ticaret 0, (%0)
Teşekkürler hocam yanıtınızla bu konuda beni de daha çok bilgilendirdiğiniz için.

MehmetMasa MehmetMasa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1946
  • Beğeniler 552 / 554
  • Ticaret 40, (%100)
Adamlar bir tema yapıp 20 sektöre uyarladıktan sonra 50TLden satıyolar bunlar kendi kendini bitiriyor. O temayı herkes kullanıyor daha çok ufak esnaf kullanıyor. Büyük bir şirket açıldığında paralar döndüğünde 50TLlik temayı kullanmazlar.
Sorunuza gelirsen ufak esnaf ile ilgilenen acemi tema yazarları 50-100TL cep harçlığı kazanmak isteyen öğrenci kesim bununla web yazılım bitmez.
Wix, goodady vs hazır temadır sürükle bırak ile özel yazılım yapamazsınız!
W*rez kullananlar için yapıcak birşey yok daha çok illegal sektörlerin w*rez kullanımı olur büyük bir şirket açmak isteyen adam w*rez kullanmaz. En güzel çözümü reseller alıp müşterilerinizin sitelerini barındırabilirsiniz. Onlara dosya teslim etmemiş olursunuz güvenliğinizi de sağlayabilirseniz sorun olmaz.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

ASametYildirim ASametYildirim Saygı, Sevgi, Anlayış. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)
Ben fazla katılmıyorum. Bir yere kadar haklısınız ama reklamı gören insanlar genelde merak doğrultusunda siteyi açmaya çalışırlar. Zaten bu insanlarda kimseye yazılım yaptırmazlar.Gerçekten projesi olan insanlar ise sürekli yazılımcı arayışındadır.

Bence tema sektöründe başarısız olunmasının tek nedeni yurtdışında satılan temalar veya scriptler kadar kaliteli ve ucuz yapmayışımızdandır. Tabiki Türkiyede işini hakkıyla yapanlar var ve yurtdışından tema almak istemeyenler de türkiyede kaliteli hizmet veren kişileri tercih ediyor.
ahmetozer

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 20.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Karaman
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 150
  • Beğeniler 38 / 37
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam özel yazılım isteyen kaç firma var ki? Geçen bir esnaf abi ile konuştum web sitesi yaptırmış işte babamın arkadaşıydı her neyse. Adam özel tema yaptırmak için bir yere başvurmuş adamlar 2 bin tlye yakın fiyat çıkartmış başka yere gitmiş adamlar 400 tlye yaparız abi demişler siteye Oblique temasını editleyip atmışlar. Şu anda özel tema isteyen ve özel temanın ne olduğunu bilen firmalar gerçekten büyük firmalar o tür firmaların da okulunu bitirmiş bir webmastere site yaptıracağını sanmıyorum. Demek istediğim şey aslında web yazılımı tamamen bitiyor değil, web yazılımı yeni nesiller için mi bitiyor. Çünkü artık ekmek aslanın ağzında gibi duruyor. Zamanında web Türkiye'ye yerleşmiş firmalar var istedikleri siteyi googlede üst sıralara çıkartıp istedikleri firmayı indirebilenler.

• Üyelik 20.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Karaman
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 150
  • Beğeniler 38 / 37
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam Türkiye'den de başarılı temalar çıkıyor örneğin Eccepure teması bildiğim kadarıyla yapımcısı bir Türk. Ama kaç tane satmış olabilir ki? Aslında dediğiniz bir yönden doğru olabilir Eğer uzun zaman bir tema üzerinde uğraşıp kaliteli bir tema yaparsak satılacaktır ama ben piyasanın durumundan bilgi almak istiyorum mesela siz bu işlerle mi uğraşıyorsunuz ve yeteri kadar iş bulabiliyor musunuz?

MehmetMasa MehmetMasa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1946
  • Beğeniler 552 / 554
  • Ticaret 40, (%100)
Zamanında web Türkiye'ye yerleşmiş firmalar var istedikleri siteyi googlede üst sıralara çıkartıp istedikleri firmayı indirebilenler.
Bu cümlenize kesinlikle katılmıyorum.. Google'da dayı ogulları mı var? Google algoritması düşündüğünüz kadar basit değil araştırmanızı tavsiye ederim.
ZirveSEO

kişi bu mesajı beğendi.

Gopher Gopher We Love Google! Kullanıcı
  • Üyelik 06.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 341
  • Beğeniler 35 / 191
  • Ticaret 0, (%0)
Web yazılımı bitmiyor. pazarlama teknikleri gelişiyor. Bahsettiğiniz kendi siteni kur olayını kullanan insanlar istedikleri özellikleri bulamayınca farklı sistemlere yöneleceklerdir. İşte o zaman siz devreye gireceksiniz.

Ayrıca;

Buradaki olay, ürününüzü veya yeteneğinizi pazarlıyor musunuz? Nasıl pazarlıyorsunuz? Hani derler ya balı iyi olanın sineği bağdattan gelir. Bu lafa hep gülerim. Böyle bir şey yok arkadaşım. Sene oldu 2018 her sektörde rekabet var. Yazılımda yetenekli olduğunuzu düşünüyorsanız bir pazarlama stratejisi geliştirmelisiniz veya bu konuda yardım almalısınız.

bol şans.

• Üyelik 20.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Karaman
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 150
  • Beğeniler 38 / 37
  • Ticaret 0, (%0)
Google algoritması büyük ülkelerde çalıştığı gibi çalışmıyor Türkiye'de daha basit çalışıyor. İstedikleri firmayı indirebilirler lafın hızına kapılıp yazdığım bir şey olmuş ama bazı firmaların örneğin Webtures,şahsen ben istedikleri firmayı Googlede kolaylıkla yükseltebileceklerini düşünüyorum.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al