wmaraci reklam

Yazılım, kodlama,uygulama vs. En iyi öğrenme şekli?

4 Mesajlar 598 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

TheSearcher TheSearcher lacbuu.com Kullanıcı
  • Üyelik 08.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Web Design
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad Y** L**
  • Mesajlar 176
  • Beğeniler 44 / 21
  • Ticaret 1, (%100)
Arkadaşlar yazılım , kodlama,uygulama geliştirme konularını çok öğrenmek istiyorum en iyi nasıl öğrenebilirim bu konuda udemy hakkında fikriniz nedir ve tavsiyeleriniz öğrenmek istiyorum.

wmaraci
reklam

tiko4134 tiko4134 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.03.2019
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 35
  • Beğeniler 17 / 20
  • Ticaret 0, (%0)
en iyi öğrenme şeklini nemi cidden öğrenmek istiyorsan kendine birşey belirle örnek veriyorum ben dinamik wep site yapıcam diye yola çıktım hiçbir şey bilmiyordum sitenin header yanı menüler kısmını yaparak başladım ve 1 ay gibi bir sürede site yapmayı başardım :) özellikle php de zorlandım 1 hataya 1 gün uğraştığımı bilirim :) en iyi öğrenme yolu hata yaparak ve bir şeyler ortaya çıkararak öğrenilir hemde motivasyonuna katkı sağlar :)

reload58 reload58 Çaylak Mühendis E-Mail Onaysız
  • Üyelik 10.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 1176
  • Beğeniler 530 / 286
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba,

Kesinlikle ücretli/ücretsiz ders videoları izlememeni öneririm. Bu seni bağımlı yapacaktır. Videonun dışına çıkman zor olacaktır. Örnek vermek gerekirse;

1. Android studio ile bir uygulama geliştireceksiniz.

2. Bunun için direkt olarak uygulama geliştirme derslerini almayın.

3. Programın kullanımı anlatan videolar izleyin. Hangi klasör ne işe yarar? Ayarları nelerdir? drawable ile layout arasında ki fark nedir? gibi temel bilgileri öğrendikten sonra kendi isteğinize göre şekillendirecek şeyleri araştırın. Bana göre bir dili öğrenmek için saatlerce video izlemek doğru değildir.

Araştırmaya Örnek:
Öncelikle Google'da araştırma yapın.

1. Android studio buton ekleme yazıp bunu öğrenin.

2. Android studio butona tıklayınca ...(uyarı versin, hesaplama yapsın, yeni bir sayfa açsın vb.) gibi yazılar yazın.

Çabalayın, zamanla sizde stackoverflow seveceksiniz. (:
eniscan789 Mustafa781

kişi bu mesajı beğendi.

TheSearcher TheSearcher lacbuu.com Kullanıcı
  • Üyelik 08.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Web Design
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad Y** L**
  • Mesajlar 176
  • Beğeniler 44 / 21
  • Ticaret 1, (%100)

tiko4134 adlı üyeden alıntı

en iyi öğrenme şeklini nemi cidden öğrenmek istiyorsan kendine birşey belirle örnek veriyorum ben dinamik wep site yapıcam diye yola çıktım hiçbir şey bilmiyordum sitenin header yanı menüler kısmını yaparak başladım ve 1 ay gibi bir sürede site yapmayı başardım :) özellikle php de zorlandım 1 hataya 1 gün uğraştığımı bilirim :) en iyi öğrenme yolu hata yaparak ve bir şeyler ortaya çıkararak öğrenilir hemde motivasyonuna katkı sağlar :)

reload58 adlı üyeden alıntı

Merhaba,

Kesinlikle ücretli/ücretsiz ders videoları izlememeni öneririm. Bu seni bağımlı yapacaktır. Videonun dışına çıkman zor olacaktır. Örnek vermek gerekirse;

1. Android studio ile bir uygulama geliştireceksiniz.

2. Bunun için direkt olarak uygulama geliştirme derslerini almayın.

3. Programın kullanımı anlatan videolar izleyin. Hangi klasör ne işe yarar? Ayarları nelerdir? drawable ile layout arasında ki fark nedir? gibi temel bilgileri öğrendikten sonra kendi isteğinize göre şekillendirecek şeyleri araştırın. Bana göre bir dili öğrenmek için saatlerce video izlemek doğru değildir.

Araştırmaya Örnek:
Öncelikle Google'da araştırma yapın.

1. Android studio buton ekleme yazıp bunu öğrenin.

2. Android studio butona tıklayınca ...(uyarı versin, hesaplama yapsın, yeni bir sayfa açsın vb.) gibi yazılar yazın.

Çabalayın, zamanla sizde stackoverflow seveceksiniz. (:

Şöyle uzun uzun yazı yazıp bir nebzede olsa bilgisini paylaşan insanlara her zaman hayran olmakla beraber şükranlarımı sunarım.

Var olun..
reload58

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al