wmaraci reklam

Yeni siteye SEO yapılır mı?

9 Mesajlar 913 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Belifanti Belifanti WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** B**
  • Mesajlar 22
  • Beğeniler 1 / 6
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba arkadaşlar,

Yaklaşık 1 ay önce yeni bir blog site açtım. Ücretli tema aldım onu Türkçeleştirdim ortalama mininmum 300 maksimum 600 ve üstü olmak üzere 30 40 adet özgün makale ekledim ve eklemeye devam edeceğim. Yani kafamda şu kadar makale yaz dur gibi bir olay yok. Google = özgünlük ve süreklilik olarak hedefimi koydum.

Bu site üzerinde SEO çalışmaları yapsam erken mi olur? (tanıtım yazıları, backlink vs)
Adsense'ye başvurmak için erken midir?
Ne kadar süre sonra sizce hit almaya başlarım?
Domain ve Logo güzel mi?

Site hakkında genel yorumlarınızı bekliyorum.

Not ( yukarıda ve aşağıda bulunan reklamları örnek amaçlı koydum yok sayabilirsiniz )

site: Kadın Kısmı

Teşekkürler.

www.hediyecixo.com
wmaraci
reklam

BiELOF BiELOF Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek Makine Modelcisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 872
  • Beğeniler 85 / 359
  • Ticaret 2, (%50)
Şu SEO olayını bir türlü anlayamayanlar var. Özellikle SEOcu geçinenler.

SEO = Arama motorlarının sevdikleridir.
Arama motorlarının sevdikleri = SEO'dur.

Sonrası yoktur. Öncesi vardır.

İşini bilen birisi;
Bir site yayımlamak istiyorsa baştan; domain ismi, kullanılacak tema, link yapısı, içerikler, yapım aşamasında ve yayımlanırken yapılacakların yol haritası belirler.

İşini bilmeyen bir çok kişi;
Kafadan bir domain alır. (Sonra konu açar bu domain ile neler yapılır.)
Önüne gelen temayı kurar. (Sıkıldıkça bazen ayda 1 tema değiştirir)
Link yapısını zırt pırt değiştirir (Sonra 301 yönlendirme için konu açıp durur)
Yapım aşamasında ve yayımlar iken düzensiz ve gereksiz işler yapar. (Aynı başlıkta yüzlerce konu açılmış 1-2 tanesine göz atmaz. Yine aynı başlıklardan bir konu açar)

Favicon olmasından tutun, meta etiketler, görsel resimler, link yapısı, tema, sunucu, site hızı düzenlemeleri v.s. v.s. uzar gider.

Bunun içinde sosyal ağlarda sitenizin tanıtımı da vardır, Başka sitelerin size link çıkışı sağlaması da vardır.

Anlayacağınız vardır da vardır.

Bizim milletin tek anladığı ise seo = link paketi satın almak.
Bu kafayla nereye kadar varacaklar ise artık.

Bu sayfanızı kadinkismi.com/guzellik/cabuk-yaglanan-saclar-icin-oneriler/ https://wmaraci.com/seo-analiz analiz yapın.

Çıkan 76 SEO puanı sizi aldatmasın.

Sayfa içi yazılarınızı seo uyumlu yani arama motorlarının sevdiği şekli ile düzenlemeniz + avantaj sağlar.
(Not: Bir kaç H tag eklemek ile iş çözülmüyor. Eklediğiniz H tag ve kelime anahtarlarının değişik varyasyonlarının seçilmesi + avantaj sağlar.)
y8igit dtmuratcan sembolbasi

kişi bu mesajı beğendi.

hopdi hopdi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Televizyon ve Yayıncılık
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 718
  • Beğeniler 269 / 132
  • Ticaret 2, (%100)
Bana kalırsa ileriki zamanlarda faydasını göreceksiniz bu çalışmanın. Zaten yaptığınız doğru bir şey. Diğer türlüsü spama girecek ve bile bile kendi sitenizi çöp siteler kategorisine koyacaktınız.

✂------------------------

• Üyelik 15.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** B**
  • Mesajlar 22
  • Beğeniler 1 / 6
  • Ticaret 1, (%100)

BiELOF adlı üyeden alıntı

Şu SEO olayını bir türlü anlayamayanlar var. Özellikle SEOcu geçinenler.

Arama motorlarının sevdikleri = SEO'dur.

Sonrası yoktur. Öncesi vardır.

İşini bilen birisi;
Bir site yayımlamak istiyorsa baştan; domain ismi, kullanılacak tema, link yapısı, içerikler, yapım aşamasında ve yayımlanırken yapılacakların yol haritası belirler.

İşini bilmeyen bir çok kişi;
Kafadan bir domain alır. (Sonra konu açar bu domain ile neler yapılır.)
Önüne gelen temayı kurar. (Sıkıldıkça bazen ayda 1 tema değiştirir)
Link yapısını zırt pırt değiştirir (Sonra 301 yönlendirme için konu açıp durur)
Yapım aşamasında ve yayımlar iken düzensiz ve gereksiz işler yapar. (Aynı başlıkta yüzlerce konu açılmış 1-2 tanesine göz atmaz. Yine aynı başlıklardan bir konu açar)

Favicon olmasından tutun, meta etiketler, görsel resimler, link yapısı, tema, sunucu, site hızı düzenlemeleri v.s. v.s. uzar gider.

Bunun içinde sosyal ağlarda sitenizin tanıtımı da vardır, Başka sitelerin size link çıkışı sağlaması da vardır.

Anlayacağınız vardır da vardır.

Bizim milletin tek anladığı ise seo = link paketi satın almak.
Bu kafayla nereye kadar varacaklar ise artık.

Bu sayfanızı kadinkismi.com/guzellik/cabuk-yaglanan-saclar-icin-oneriler/ https://wmaraci.com/seo-analiz analiz yapın.

Çıkan 76 SEO puanı sizi aldatmasın.

Sayfa içi yazılarınızı seo uyumlu yani arama motorlarının sevdiği şekli ile düzenlemeniz + avantaj sağlar.
(Not: Bir kaç H tag eklemek ile iş çözülmüyor. Eklediğiniz H tag ve kelime anahtarlarının değişik varyasyonlarının seçilmesi + avantaj sağlar.)

Çok haklısınız hocam detaylı bilgilendirmen için teşekkür ederim. Dediğiniz gibi SEO çok derin bir konu sadece link paketi olarak tanımlanmaması gerekiyor.

Ek Olarak:

hopdi adlı üyeden alıntı

Bana kalırsa ileriki zamanlarda faydasını göreceksiniz bu çalışmanın. Zaten yaptığınız doğru bir şey. Diğer türlüsü spama girecek ve bile bile kendi sitenizi çöp siteler kategorisine koyacaktınız.

Yorumun için teşekkür ederim. Umarım dediğiniz gibi ilerde güzel hitler alabilirim. İnsan ziyaretçi gördükçe daha da motive oluyor. :) Özgün bir çalışmanın acelesi zaten isteseniz de olmuyor.
hopdi

kişi bu mesajı beğendi.

www.hediyecixo.com
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

BugraGulay BugraGulay <?php echo"It's Life"; ?> Kullanıcı
  • Üyelik 11.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web Developer/Bilgisayar Müh.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 477
  • Beğeniler 34 / 135
  • Ticaret 7, (%100)
19 günlük siteye 3. gününde seo çalışması & 100 forum tanıtımı aldım şu anda sabit günde 3 tanıtım yazısı yayınlanmaktadır. Bir zararını görmedim ama açıkcası çok çok bir yararınıda görmedim şimdilik. İlerde görürüm muhtemelen. Çalışmalara çok güzel bir şekilde yapıldı ve sitemde 80-90 makale mevcut :)

muhendiss muhendiss tavsiyelazim.com Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1922
  • Beğeniler 52 / 360
  • Ticaret 54, (%100)
Bence acele etmeyin. İlk etapta özgün yazılar girerek zaten bir SEO çalışması yapıyorsunuz. Yavaş yavaş yorum yaparak hem backlink hem de bilinirlik sağlayın. Hit konusunda da acele etmeyin ve seçtiiniz konulara dikkat edin.

TUTANKHAMUN TUTANKHAMUN Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek .....
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 7 / 81
  • Ticaret 0, (%0)
Bence seo 3 aydan önce yapılmamalı. (Dışardan link alımı yani)
Siteni yaparken iç seoyu düzgün yaptıysan o bile çok şeye kadirdir.
Zaten bence en önemlisi iç seo.
Çünkü dışardan gelen linke hiçbir zaman güven olmaz. (Link kaldırılabilir veya zararlı olabilir.)

Önemli olan sitenin içini keywordlerden tutun taglara ve etiketlere kadar google ın istediği şekilde abartıya kaçmadan doğru düzgün yaparsanız, dış seoya bile gerek duymadan gözle görülür yükselme sağlarsınız.
Birçok kişi aç gözlü davranıp habire link paketi alıyor. Ama o kadar link paketi bazen siteleri spama bile düşürebiliyor.

Google sadece sizden sitenizi ona doğru düzgün tanıtmanızı ve içerikleri doğru olarak göstermenizi istiyor. Site içeriği doğru hazırlanırsa hiç kimseden link almaya ihtiyaç bile duymazsınız.

Dimyat a pirince giderken, elinizdeki bulgurdan da olmayın.

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)
SEO=Backlink. Bu eskidendi. Artık öyle değil. Ama alın backlink. Zararı olmaz. Almayı bırakırsanız o zaman olur zararı.

• Üyelik 15.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** B**
  • Mesajlar 22
  • Beğeniler 1 / 6
  • Ticaret 1, (%100)

BugraGulay adlı üyeden alıntı

19 günlük siteye 3. gününde seo çalışması & 100 forum tanıtımı aldım şu anda sabit günde 3 tanıtım yazısı yayınlanmaktadır. Bir zararını görmedim ama açıkcası çok çok bir yararınıda görmedim şimdilik. İlerde görürüm muhtemelen. Çalışmalara çok güzel bir şekilde yapıldı ve sitemde 80-90 makale mevcut :)

Başarılar hocam :) umarım ileride faydasını görürsün.

Ek Olarak:

mühendis adlı üyeden alıntı

Bence acele etmeyin. İlk etapta özgün yazılar girerek zaten bir SEO çalışması yapıyorsunuz. Yavaş yavaş yorum yaparak hem backlink hem de bilinirlik sağlayın. Hit konusunda da acele etmeyin ve seçtiiniz konulara dikkat edin.

Anladım hocam o zaman özgün içeriğe devam :) teşekkürler bilgilendirme için

Ek Olarak:

TUTANKHAMUN adlı üyeden alıntı

Bence seo 3 aydan önce yapılmamalı. (Dışardan link alımı yani)
Siteni yaparken iç seoyu düzgün yaptıysan o bile çok şeye kadirdir.
Zaten bence en önemlisi iç seo.
Çünkü dışardan gelen linke hiçbir zaman güven olmaz. (Link kaldırılabilir veya zararlı olabilir.)

Önemli olan sitenin içini keywordlerden tutun taglara ve etiketlere kadar google ın istediği şekilde abartıya kaçmadan doğru düzgün yaparsanız, dış seoya bile gerek duymadan gözle görülür yükselme sağlarsınız.
Birçok kişi aç gözlü davranıp habire link paketi alıyor. Ama o kadar link paketi bazen siteleri spama bile düşürebiliyor.

Google sadece sizden sitenizi ona doğru düzgün tanıtmanızı ve içerikleri doğru olarak göstermenizi istiyor. Site içeriği doğru hazırlanırsa hiç kimseden link almaya ihtiyaç bile duymazsınız.

Dimyat a pirince giderken, elinizdeki bulgurdan da olmayın.

Valla hocam çoğu şeye dikkat etmeye çalıştım ama tabii ki benim de bilmediğim şeyler mevcut. Doğru söylüyorsunuz dışarıdan alınan linkler sonradan problem çıkartabiliyor.

Link paketi konusunda çok fazla aşırıya kaçılmaması gerektiğine bende katılıyorum.

Bilgilendirme için teşekkür ederim.

Ek Olarak:

PHPacemisi adlı üyeden alıntı

SEO=Backlink. Bu eskidendi. Artık öyle değil. Ama alın backlink. Zararı olmaz. Almayı bırakırsanız o zaman olur zararı.

Teşekkürler

www.hediyecixo.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al