wmaraci reklam

Yepyeni bir proje ama destek gerek?

10 Mesajlar 1.133 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Fatii Fatii WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 571
  • Beğeniler 44 / 121
  • Ticaret 4, (%100)
Bu projem şuan aklıma geldi gece 3.20 bu projem için elbette araştırmalar yapacam.
Bana öncelikle gereken şey bir tane kendi tasarımım olacak script yazılımı güvenlik açısından sıfır hata olmalı.
Şuanki wordpress üzerinde kurduğum sitemde olan üye giriş sistemi olmalı kayıt ve benzeri yazı girme gibi.
Aslında bu iş projem için sadece şuan kulandığım wordpress teması yeterli oluyor. Fakat bir kaç eksik yanı var bunlarıda ekleme veya yeni kendime ait bir script oluşturup orda güvenlik sorunu olmadan yapmam için bir tane yazılım uzmanı şart.
Peki projemi biraz açıklığa kavuşturayım. Bir sosyal paylaşım ağı olacak açık kaynak olarak ele alalım fakat burdaki fark şu olacak tamamen yazan kişiye kazanç sağlamak amaçlı olacak. Bu yüzden siteye orjinal ayarlar gerek. Örnek vermek gerekirse şuan ki sitemde kullanıcıların bir birlerini takip etmesi mevcut. Ayrıca kullanıcıların içerik göndermeside mevcut durumda.
Şimdi projenin asıl paşladığı yer bundan sonrası.
İçerik gönderene para verilecek.
Peki bu nasıl olacak. Yani şimdi zaten diyebilirsiniz ki zaten makale satıp alan siteler var burdaki fark ne olacak.
Burdaki fark tamamen kişinin yazısına bağlı olacak. Yani örnek ben yazıyı satın almayacam. Yazı yazan yazısının görüntülenmesi kadar para alacak. Bunun birim fiyatını yani ben belirlemiş olacağım. Bu projede en büyük kar ise sizin şu olacak herkes kendi reklamını yapmak zorunda kalacak. Ve ayrıca böyle bir proje içinde gelen bir alan adı ile hareket edilip tüm yazıların girildiği bir site olacak. Ayrıca içerik gönderenin içeriğine görede ek bir ücret ödenmiş olacak. Örnek vermek gerekirse şuan 100 kelime 1 tl gibi hesaplanacak diyelim. Şimdi burda yapılacak diğer bir iş ise yazının özgünlüğü ve yazının gerçekten bir şeye yarayıp yaramadığı olacak. Eğer yazı gerçekten değerli ve o yazdığı başlıkta gerçekte yetkin ise paylaşılacak ve 300 kelime yazmışsa direk hesabına 3 tl yazı onaylandığı gibi geçirelecek. Ayrıca özgün foto içinde ek ücrette ödenebilir. Seo açısından her yazı gönderen kişi seoya uymayacağı için bunları düzenlenmesini editör olarak ben yapabilirim. O konuda daha sonra düşünülebilir. Burdaki amaç hem kendi bilgini paylaş hem kazan olacak. Böylece siteye yazan sadece bilgisiyle kazanç elde etmiş olacak. Bu da bir çok alanda bilgili insanların yazmasına neden olabilir. Ve bu şekilde site birden açık kaynak olabilir. Ayrıca para nerden karşılanacak yani üye olup yazılara para ödemesini nerden yapacaksın diye düşünülebilir. Eğer gerçekten projem tutarsa adsense ve diğer reklamlardan iyi kazanç elde edebileceğimi düşünüyorum. Birde ödeme konusuna gelince ödeme eşiği yazan kişi içinde belirlenebilir ilk başlarda düşük tutulup ödemeler yapılınca bu sefer ödeme kanıtları olduğunda siteye güven sağlayıp daha çok yazan çıkabilir. Ve ayrıca direk hit çekmiş olursun. Çünkü yazan kişi görüntülenme yükselsin ve googlede bir yere ulaşıp daha çok kazanayım diye kendi reklamını yapacaktır.

Projem için düşüncelerinizi bekliyor olacağım.
Ankanew

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

AlaYazilim AlaYazilim E Ticaret Yazılımları Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek E Ticaret, SEO, Hosting
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** B**
  • Mesajlar 167
  • Beğeniler 13 / 46
  • Ticaret 11, (%100)
3-5 milyon TL gibi bir bütçe varsa bu proje tutar tabi, neden olmasın.

AdSenseisi AdSenseisi Özgürlük Bedel Gerektirir Kullanıcı
  • Üyelik 26.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Bilinmiyor
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 1569
  • Beğeniler 310 / 298
  • Ticaret 39, (%100)
Bunu yapmazlar bedava sana yaparlarsa da 4bin e yaparlar veya 10bine hatasız diye de bir şey yoktur illla ki açık bırakır SQL den olsun iç hatlar sunucu kaynaklı var da var
bbking

kişi bu mesajı beğendi.

bbking bbking WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 51 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 1065
  • Beğeniler 228 / 227
  • Ticaret 0, (%0)
İlla özel yazılım olması gerekmiyor WP gibi bir sitemde bu işi hakkı ile yapar.

Bu iş için çok büyük sermayeye ihtiyaç yok Adil ve dürüst olursan proje tutar ve reklam gelirini paylaşırsan tüm sorunu çözersin.

Bu işi yapan siteler yıllardır var yani yeni değil ama iş yapacak bir iş modeli

www.Hizliisler.com
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 22.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 571
  • Beğeniler 44 / 121
  • Ticaret 4, (%100)

bbking adlı üyeden alıntı

İlla özel yazılım olması gerekmiyor WP gibi bir sitemde bu işi hakkı ile yapar.

Bu iş için çok büyük sermayeye ihtiyaç yok Adil ve dürüst olursan proje tutar ve reklam gelirini paylaşırsan tüm sorunu çözersin.

Bu işi yapan siteler yıllardır var yani yeni değil ama iş yapacak bir iş modeli

peki bu işi yapan siteleri örnek gösterebilir misin? hiç görmedim

harunergenc adlı üyeden alıntı

Bunu yapmazlar bedava sana yaparlarsa da 4bin e yaparlar veya 10bine hatasız diye de bir şey yoktur illla ki açık bırakır SQL den olsun iç hatlar sunucu kaynaklı var da var

aynen bedava yapacak kimse yoktur haklısın

GumuSStore adlı üyeden alıntı

3-5 milyon TL gibi bir bütçe varsa bu proje tutar tabi, neden olmasın.

o kadar çok para

• Üyelik 19.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 51 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 1065
  • Beğeniler 228 / 227
  • Ticaret 0, (%0)
TR için shiftdelete.net vardı mesela

www.Hizliisler.com

• Üyelik 19.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 51 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 1065
  • Beğeniler 228 / 227
  • Ticaret 0, (%0)
https://duckduckgo.com/?q=Adsense+revenue-sharing&atb=v104-5&ia=web

www.Hizliisler.com

• Üyelik 22.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 571
  • Beğeniler 44 / 121
  • Ticaret 4, (%100)

bbking adlı üyeden alıntı

TR için shiftdelete.net vardı mesela

shifdelete öylemi? ben bilmiyordum

bu yabancı site tr için var mı

• Üyelik 19.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 51 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 1065
  • Beğeniler 228 / 227
  • Ticaret 0, (%0)
Bir yukarıda vermiştim

www.Hizliisler.com

cnrsgr cnrsgr Caner Sağır Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Ajans Direktörü
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 738
  • Beğeniler 58 / 463
  • Ticaret 46, (%98)
Facebook'un, Twitter'ın, Pinterest'in, Tumblr'ın ve bilimumun "sosyal ağ" olarak tanımlanması ve bu kadar popüler olmasının ana sebebi "ücretsiz milyonlarca editöre sahip olması"dır. :) Projenizin tamamıyla kazanç odaklı olması, giriş aşaması için normal bir bütçenin en az 20 katı bütçe ortaya çıkartır. Ödemelerinizin sorunsuz olması, gününde yapılması gibi etkiler bunu tetikleyecektir. Yazılım masrafı, reklam masrafı gibi etkileri ise hiç saymıyorum bu bütçe için olan kısma.

Forumda bir arkadaşın hayata geçirdiği, çok taktir ettiğim "icerik.net" sistemini bir incelemenizi tavsiye ederim. Sosyal ağ platformundan ziyade, bu tarz bir iş kurmak daha faydalı olacaktır.
pnrcrk

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al