wmaraci reklam

Yolculuğum için fikir ile destek olabilir misiniz? (Parasız dünya yolculuğu)

13 Mesajlar 1.490 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

thelcallmealpha thelcallmealpha WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Cyber Security
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 47
  • Beğeniler 10 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

Değerli forum kullanıcıları, yakın zamanda (1 yıl içinde) parasız, birikimsiz bir şekilde,
geri dönüşü olmayan bir yolculuğa çıkacağım. Dünya da görmek istediğim yerleri göreceğim,
yeni insanlarla tanışacağım, başka ülkelerde yerel halk ile birlikte belirli süreler yaşayacağım
bir yolculuk olacak bu. Tamamını otostop çekerek, uçak vs kullanmadan (zorunda olmadıkça)
yapmak istiyorum. Çünkü öğrenciyim, bir birikimim yok, olsa dahi para birimimiz değersiz.
Kısacası hayatıma seyyah olarak devam etme kararı aldım.

Bu fikri destekleyenler olabilir, olmayabilir ancak ben hayatıma bir süre bu şekilde devam etmek
istiyorum, tecrübe hayatta kazanılabilecek en değerli şey bence.

Tabii konu bu olunca akıllarda ki ilk soru para. Gitmeden önce eğer biriktirir isem o bir kısım parayı
zor günler (hastalık, bela vs.) ve ülkelere girerken alınması gereken (bazı ülkelerde) vize için kullanacağım.
Geri kalan barınma ve yiyecek sorununu da yollarda, caddelerde müzik yaparak kazanmayı düşünüyorum.
Gitmeden önceki zamanımın bir kısmını müzik eğitimine ayıracağım ki gittiğim yerlerde ben de
o insanlara bizim kültürümüzden az biraz göstereyim ve günlük yiyecek sorununu belki çözeyim diye.
Barınma olayını da genelde çadırıma güveniyorum.

Öyle ya da böyle bu yolculuğa çıkacağım ve bir şekilde başımın çaresine bakacağım ancak sizden
istediğim gitmeden önce hazırlığını yapabileceğim ve oralarda sadece bilgisayar başından çalışıp,
en azından günlük ihtiyaçlarımı kazanabileceğim bir iş fikri istiyorum. Çoğunuz yıllardır internette,
popüler olan meslekleri kovaladınız, bir kısmınız otoriter oldu, bir kısmınız iyi paralar kazanıyor. Medya panelleri,
hostingler, reseller hostingler, seo satışları vs gibi bir çok aslında temeli atılıp sonra üzerinden para
kazanılabilecek dal var. Siz ileri görüşlü bir şekilde bunların temellerini öncesinde attınız ve şu anda bir
kısmınız bunların otoritesi oldunuz. Benimde bu tarz işlerden birini seçip, gitmeden önce gerekli şeyleri yapıp,
gittiğimde de orada günlük ihtiyacımı karşılayabilecek bir kazanç sağlayabileceğim bir yol arıyorum.
Bunu public olarak paylaşmak istemeyenler olabilir tabii ki. Fikir altın değerindedir, o yüzden PM olarak ya da
nasıl isterseniz benle paylaşırsanız çok sevinirim. Bana yol göstererek, bu yolculuğuma en büyük
desteklerden birisini yapmış olursunuz. Yardımcı olmak isteyenlere şimdiden çok teşekkür ediyorum.

İyi forumlar.

Telefon onayı olmadan ticaret yapmayınız.
wmaraci
reklam

xsafa xsafa Developer Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar Müh. Öğr.
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 1534
  • Beğeniler 1234 / 463
  • Ticaret 19, (%100)
en kısa yoldan para kazanmanın yolu bence şuan için makale yazmak eğer dilin varsa ingilizce özellikle de almanca makaleler yazıp günlük harçlığını çok rahat çıkarabilirsin.
bende artık senin gibi gezgin olmayı hedefleyen veya olanları göre göre her sabah al çantanı çık ülkeyi gezmeye başla hissiyatıyla uyanıyorum :D
thelcallmealpha

kişi bu mesajı beğendi.

Yazılım işleriniz için -> contact@safayasar.com

DeepX DeepX PM ile ulaşın Kullanıcı
  • Üyelik 24.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Van
  • Ad Soyad K** T**
  • Mesajlar 559
  • Beğeniler 218 / 218
  • Ticaret 1, (%100)
thelcallmealpha 600 km boyunca otostopla yol almış biri olarak ülkemizin insanları gayet yardım sever, ülkemizde bir sorun olacağını düşünmüyorum ama diğer ülkeleri bilemem.

Yolculuğunuzda umarım büyük zorluklarla karşılaşmazsınız.
xsafa thelcallmealpha

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 11.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Cyber Security
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 47
  • Beğeniler 10 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

xsafa adlı üyeden alıntı

en kısa yoldan para kazanmanın yolu bence şuan için makale yazmak eğer dilin varsa ingilizce özellikle de almanca makaleler yazıp günlük harçlığını çok rahat çıkarabilirsin.
bende artık senin gibi gezgin olmayı hedefleyen veya olanları göre göre her sabah al çantanı çık ülkeyi gezmeye başla hissiyatıyla uyanıyorum :D

Dostum umarım en yakın zamanda bu hissiyatını faaliyete dökersin, gittiği, gideceğin yer değilde, yol yapmak çok şey katıyor insana. Türkiye'yi 2 yıl aralıklı olarak otostopla gezdim. Şimdi artık bunu global hale getirmek istiyorum. Güzel makale yazabilir miyim bilmiyorum ama çok merak ediyorum, günde birden fazla makale çıkaranlar nasıl çıkarıyor, bunun bir metodu falan mı var gibisinden merakım var. Eğer bu öğrenilebilecek ve sonrasında kolayca uygulanabilecek bir şeyse tabii ki yaparım. Eğer sende bu konu hakkında bilgi sahibiysen ve beni bilgilendirebilirsen çok sevinirim. Çok sağ ol tavsiyen için.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

xsafa xsafa Developer Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar Müh. Öğr.
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 1534
  • Beğeniler 1234 / 463
  • Ticaret 19, (%100)
thelcallmealpha yabancı dilin varsa kesinlikle türkçe makale yazma , https://wmaraci.com/forum/makale-satisi.html burada makalelerini satabilirsin başka bilgim yok malasef ama makale satan arkadaşlarımıza pm atarak ulaşabilirsen sana dönüş yapacaklarına eminim.
thelcallmealpha

kişi bu mesajı beğendi.

Yazılım işleriniz için -> contact@safayasar.com

• Üyelik 11.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Cyber Security
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 47
  • Beğeniler 10 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

DeepX adlı üyeden alıntı

thelcallmealpha 600 km boyunca otostopla yol almış biri olarak ülkemizin insanları gayet yardım sever, ülkemizde bir sorun olacağını düşünmüyorum ama diğer ülkeleri bilemem.

Yolculuğunuzda umarım büyük zorluklarla karşılaşmazsınız.

Güzel ülkemde neredeyse hiç sorun yaşamadım. Ufak şeyler oldu tabii ama normal onlarda. İnsanımız genelde önce otostop çekmeme şaşırıyor, öğütler veriyor, yapma etme diyor, ondan sonra evine misafir edecek kadar yardımcı oluyor, sağ olsun hepsi. Teşekkürler dostum.

• Üyelik 11.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Cyber Security
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 47
  • Beğeniler 10 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

xsafa adlı üyeden alıntı

thelcallmealpha yabancı dilin varsa kesinlikle türkçe makale yazma , https://wmaraci.com/forum/makale-satisi.html burada makalelerini satabilirsin başka bilgim yok malasef ama makale satan arkadaşlarımıza pm atarak ulaşabilirsen sana dönüş yapacaklarına eminim.

İngilizce konuşabiliyorum onda problem yok ancak yazım dili olarak çok iyi değilim, ingilizce makale yazabileceğimi sanmıyorum. Sağ ol tekrar, dediğini deneyeceğim.

• Üyelik 11.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Cyber Security
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 47
  • Beğeniler 10 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Başka fikri olan herkese açığım arkadaşlar.

lastpavel lastpavel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad P** A**
  • Mesajlar 1146
  • Beğeniler 339 / 339
  • Ticaret 2, (%100)
hangi ülkeleri gezeceksin ? asya, avrupa ve güney amerika? Ayrıca otostop bazı yerlerde çok tehlikeli olabilir. her yer avrupa yada abd gibi güvenli değil. Gerçi onlarda bile sıkıntı oluyor ama dikkatli ol dünya güvenli bir yer değil kısacası. kafanı kullanarak aslında asya ve güney amerikada aylık 200 dolara bile geçinmen mümkündür.(Uçak yada ulaşım parası hariç). tavsiyem burda kötüde olsa bir işte çalışıp parayı dolara atman ve belli bir süre sonra çıkman.
thelcallmealpha

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 11.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Cyber Security
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 47
  • Beğeniler 10 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
lastpavel dostum önce asya tarafına gideceğim, dediğin gibi her yerde tehlikeler var, bunları göze almak lazım yoksa yerimizden kıpırdayamayız. dediğin gibi gitmeden önce para biriktirmeye çalışacağım ancak o para 1 ay bile yetmeyecektir, biriktirdiğim parayı vize ödemeleri ve zor günler için ayırıp kullanmayacağım, bilgisayarımla uzaktan çalışıp dediğin gibi ayda 200 dolar civarı bir para kazansam bana yeter zaten, o parayla çok rahat geçinirim ben dünyanın her yerinde. varsa hepinizin fikirlerine açığım, ne yapabilirim, neyi nasıl yapabilirim, ne yaparsam yoldayken daha kolay olur vs gibi. Yorumun için teşekkürler.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al