wmaraci reklam

Askerliğimi tecil ettirmem lazım

9 Mesajlar 1.903 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

gun611 gun611 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.03.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 289
  • Beğeniler 92 / 46
  • Ticaret 7, (%100)
Arkadaşlar 2018 mesleki ve teknik lise mezunuyum bu sene dershaneye gidip tekrar gireceğim sınava fakat barajı geçemedim üniversiteye kayıt yaptıramadım tecil ettiremiyorum. 2000 liyim sorum şu ;

Şimdi şu altta ki 2 sitenin veya diğer sitelerin söylediklerine göre ben üniversiteye kayıt yaptırmadan askerliğimi tecil ettirebiliyormuyum ?

1. site : https://yeni-kimlik.com/askerlik-tecil-islemleri.html
2. site : https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/yeni-askerlik-sistemi-askerlik-artik-6-ay-iste-yeni-askerlik-sisteminde-tecil-kosullari-5199625/

Vatan haini değilim sadece üniversite okuyup kazandıktan sonra askere gitmek istiyorum eğer böyle gidersem hep aklıma takılır askerde psikolojim bozulur

wmaraci
reklam

Arestr Arestr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web Devoloper
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad N** C**
  • Mesajlar 408
  • Beğeniler 403 / 143
  • Ticaret 0, (%0)
lise diploması ile 3 yıl tecil ettirme hakkın var
gun611

kişi bu mesajı beğendi.

FULL STACK WEB DEVELOPER

Voltaren Voltaren www.ZomPir.com Kullanıcı
  • Üyelik 12.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 2093
  • Beğeniler 527 / 643
  • Ticaret 0, (%0)
liseden mezun olduktan sonra tecil ettirme hakkına sahipsin bunu bulunduğun ildeki askerlik şubesinden yapabilirsin ama;

ben otomarik zaten 2 yıl tecil ediliyor diye biliyorum e-devlet sifren varsa oradan kontrol edebilirsin büyük ihtimal zaten otomatik tecil edilmistir mezuniyetten hemen sonra askere gidenler tecil bozdurup gidiyor (diye biliyorum)
gun611

kişi bu mesajı beğendi.

Finans Haber Portalı : https://www.zompir.com/

BakiKala BakiKala Editör & Makale Hizmeti Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Editör & Yazar
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 339
  • Beğeniler 30 / 44
  • Ticaret 3, (%67)
Bende aynı durumdaydım. Askeriyeye gidip direk ben üniversiteye gidicem tecil ettirmek istiyorum dedim tecil etmişlerdi. ama sen yinede lise diplomanı ve diploma fotokopisini al öyle git askeriyeye tecil ettirmek istediğini söyle. Bendede aynı senin gibi kaygılar vardı. Üniyi kazanamadım diye askere gideceğim için aşırı takıntı yapıyordum içim rahat değildi. Şimdi üniyi kazandım ve mezun oldum geçenlerde tecilimi bozdurdum ekimde askerim inşallah.. Canını sıkma askeriyeden tecil ettirirsin.
gun611

kişi bu mesajı beğendi.

Hazır Makale Paketleri Satışı Yapılır. İsteğe göre makale yazılır. Anında Teslim Edilir.
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 19.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Editör & Yazar
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 339
  • Beğeniler 30 / 44
  • Ticaret 3, (%67)
Voltaren Öğrencilik durumu mezun olduğu için, öğrencilik belgesi düştüğünde askeriye 2 ay süre veriyor bu süreç içerisinde askeriyeye uğrayıp tecil ya da herhangi bir işlem yaptırmazsa yoklama kaçağı oluyor.
gun611

kişi bu mesajı beğendi.

Hazır Makale Paketleri Satışı Yapılır. İsteğe göre makale yazılır. Anında Teslim Edilir.

• Üyelik 23.03.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 289
  • Beğeniler 92 / 46
  • Ticaret 7, (%100)

Arestr adlı üyeden alıntı

lise diploması ile 3 yıl tecil ettirme hakkın var

teşekkürler hocam

Voltaren adlı üyeden alıntı

liseden mezun olduktan sonra tecil ettirme hakkına sahipsin bunu bulunduğun ildeki askerlik şubesinden yapabilirsin ama;

ben otomarik zaten 2 yıl tecil ediliyor diye biliyorum e-devlet sifren varsa oradan kontrol edebilirsin büyük ihtimal zaten otomatik tecil edilmistir mezuniyetten hemen sonra askere gidenler tecil bozdurup gidiyor (diye biliyorum)

üniversiteye geçen sene kaydoldum ilişiği bozdum bu yılın sonuna kadar tecil ettirdim

BakiKala adlı üyeden alıntı

Bende aynı durumdaydım. Askeriyeye gidip direk ben üniversiteye gidicem tecil ettirmek istiyorum dedim tecil etmişlerdi. ama sen yinede lise diplomanı ve diploma fotokopisini al öyle git askeriyeye tecil ettirmek istediğini söyle. Bendede aynı senin gibi kaygılar vardı. Üniyi kazanamadım diye askere gideceğim için aşırı takıntı yapıyordum içim rahat değildi. Şimdi üniyi kazandım ve mezun oldum geçenlerde tecilimi bozdurdum ekimde askerim inşallah.. Canını sıkma askeriyeden tecil ettirirsin.

üniversiteye geçen sene kaydoldum ilişiği bozdum bu yılın sonuna kadar tecil ettirdim yıl sonu tekrar mı gitmem gerek yada direk yarın gitsem erkenden uzatmadan olurmu acaba

• Üyelik 19.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Editör & Yazar
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 339
  • Beğeniler 30 / 44
  • Ticaret 3, (%67)
gun611 31 Aralık 2019 tarihine kadar tecilin galiba sen tecilin bitmesine 1 ay kala git en geç. durumunu anlat sorun çıkmaz. Şu günlerde gidersen yıl sonuna doğru gel diyebilirler. sonuçta daha var.
gun611

kişi bu mesajı beğendi.

TuncaySahin TuncaySahin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Ş**
  • Mesajlar 897
  • Beğeniler 172 / 134
  • Ticaret 0, (%0)
e-devlet üzerinden kontrol et.
2 yıl sanırım tecil edilebiliyordu, benim dönemimde öyleydi. kendimde tecil ettirmiştim.
4 yıl üni için 7 yıl, 2 yıl için 4 yıl otomatik tecil ediliyorsun.
gun611

kişi bu mesajı beğendi.

Sana göre aptalca,bana göre şaheser.

• Üyelik 23.03.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 289
  • Beğeniler 92 / 46
  • Ticaret 7, (%100)
anladım arkadaşlar herkese çok teşekkür ederim

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al