wmaraci reklam

Blog Yazmak Tazminatsız Kovulma Sebebi Olabilir Mi ?

35 Mesajlar 4.007 Okunma
wmaraci reklam

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)

Sedat adlı üyeden alıntı

Ben blogda ayak kokusu nasıl geçer, facebook nasıl gilenir gibi sadece bilgi amaçlı yazılar yazdım. Başka birşey yok. Adsense falan reklam tanıtım yazısı zaten yok arabulucu 15 mart cuma günü iş saatlerinde molalar dahil siteye yazı girişi falan yapmadım mesai bitiminde evde kendi bilgisayarım ile ilgilendim siteyle ve iş yerinde başka blog sitesi olan arkadaşlarda tespit ettim whatsaplarına yazmışlar adamlar onlarıda dile getireceğim

Muhtemel İş yerinde işler kötü, eleman çıkartacaklar ve bunu tazminatsız nasıl yapabiliriz sorusuna buldukları cevap "personelin harici ilgi alanlar"ı olmuş. Sorununuz varsa, işten çıkartma amacına dayalı bir mobbing. Siz dile getirdiğiniz konularda haklısınız. Böylesi ortamda çalışmak sizi ileride huzursuz eder, açın mobbing davasını alın 2-3 kat tazminatınızı işinize gücünüze bakın derim...
Sedat

kişi bu mesajı beğendi.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

SerkanERGUN SerkanERGUN WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 2894
  • Beğeniler 1339 / 1338
  • Ticaret 249, (%100)

vergiseldestek adlı üyeden alıntı

Durumun detayını bilmeden yorum yapmak doğru olmaz ancak keşke size sunulan savunmada böyle bir şeyin varlığını kabul etmeseydiniz iyi olurdu.

Sizin haksız çıkabileceğiniz durumu belirtiyim , Mahkemelik olur da dosya bilirkişiye giderse bilirkişi rekabet yasağı çerçevesinde blog ile çaliştiginiz işin bağlantısı olup olmadığına veya şirket içerisinden aldiginiz bilgileri blog ile dışarı aktarıp aktarmadığınıza bakacaktır. Zaten işyeri blog bilgilerini dosyalamiştir olası mahkemede savunma olabilmesi açısından. Böyle bir durum varsa tazminatsız olarak iş akdinizin fesih edilebileceğini unutmayın.

Siz tek taraflı bakıyorsunuz ve doğru algı ile okumadınız sanırım. Firma ek iş olarak bahane edip işini sonlandırmış ve böyle bir durumun mahkemeye taşınması halinde bilirkişi atandığında söylediğiniz işleme de bakarlar yalnız burada ki amaç ticaret unvanı olmayan bireysel olarak kullandığı, banka hesaplarına dahi herhangi bir ticari maksatla para akışı olmayan bir durumdan bahsediyoruz.

Blog 8 aylık ve yıllardır çalıştığı bir firma iş sözleşmesin de böyle bir ibare de yer almadığını var sayarsak mahkemeye taşınması durumunda kazanan taraf işçi olur. Kaldı ki mahkeme öncesinde arabuluculuk gerçekleşir, 3-5 ile kandırmaya çalışacaklar tabi kendisine de söyledim kabul etmemesi için bu tür emekçinin emeğine göz diken firmaların haddini bildirmesi gerek, kendisine şunu da söyledim. Mağduriyet yaşadığın tüm parasal durumlarını belgeleyip yine tazminat davası aç dedim.
Sedat

kişi bu mesajı beğendi.

Serkan ERGÜN - Her şeyi denerim; ama yapabildiklerimi yaparım.

Sedat Sedat Güzel Hayat Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Bİlgisayar Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 687
  • Beğeniler 138 / 110
  • Ticaret 9, (%100)
SerkanERGÜN teşekkür ederim abi yaptığın konuşma gerçekten çok açıklayıcı oldu ve nasıl tavır almam gerektiği konusunda bana büyük bir yol gösterdi.
SerkanERGUN

kişi bu mesajı beğendi.

selcuksofta selcuksofta Bronz Üye
  • Üyelik 15.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 1270
  • Beğeniler 443 / 443
  • Ticaret 61, (%100)
o zaman cv'lerimizde hobilerimiz kısmı neden var, ben mesela hobilerim kısmına blog yazmak diyorum :) işe alıyorlar sonra da gel at yemezler, bir şey olmaz kardeşim

wmaraci

TheAnalyzer TheAnalyzer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Özel
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 1305
  • Beğeniler 134 / 415
  • Ticaret 5, (%100)
Böyle birseyi isyerinin bilmesine gerek yok :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al