wmaraci reklam

“İnstagram üzerinden satış yapmak”ve “Şahıs şirketi” hakkında sorularım var

4 Mesajlar 768 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Nuri07 Nuri07 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Askeri personel
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 372
  • Beğeniler 17 / 77
  • Ticaret 2, (%100)
Herkese merhaba. İnstagram üzerinden satış yapmayı düşünüyorum ve ürünleri genel olarak topladım. Şimdi birkaç sorum olacak.
* İnstagramda satış yapmak için illa şahıs şirketi gerekli mi?
* Yıllık 20000 tl altındaki kazanca vergi mükllefi olunduğunu okudum. 20.000 tl altında şahıs şirketi kurmadan satış yapıp bu sınırda kâr sağlasam herhangi bir cezaya maruz kalır mıyım?
* Bağkur ödenmesi gerekiyormuş. Bu ödeme şahıs şirketini kapattığımızda biter mi yoksa daha sonra da ödemeye devam edermiyiz?
* Şahıs şirketinin aylık gideri ne kadar?

Bu konularda bilgisi olan, daha önce satış yapmış ve şahıs şirketi kurmuş kişiler bilgi ve tecrübelerini aktarırsa mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler.

yatirimkulis.com
wmaraci
reklam

akabedesing akabedesing WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** B**
  • Mesajlar 108
  • Beğeniler 3 / 16
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba arkadaşım bende eticaret yapıyorum internet sitesi ve instagram üzerinden satış yapıyorum ve güzel getirisi var reklam vs çıkarsan ama harcama yapmazsan satış olmuyor öncelikle şirket olacaksın her türlü çünkü kapıda ödeme çıkman gerekiyor ve bunun için kargo firması ile anlaşman lazım buda şirket kuruluşu şart oluyor yanii şirket çok önemli değil aslında ama önemli olan kargo firmasıyla anlaşman olması normal kargo göndersen 20 30₺ den başlıyor ama şirket anlaşması olunca 10₺ E kadar düşüyor. Ama çok zahmetli ve uğraş isteyen iş kargosuyla ayrı siparişi ile ayrı uğraşıyorsun sermayen yok işe girmeni tavsiye etmem sosyal medya bilgin vs yoksa hiç girme tüm hevesini kırarsın ben şimdiden sıkıldım şirket oldum halde çokta güzel getirisi var birde

Vtcam Vtcam Developer Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 1683
  • Beğeniler 359 / 358
  • Ticaret 77, (%100)

akabedesing adlı üyeden alıntı

Merhaba arkadaşım bende eticaret yapıyorum internet sitesi ve instagram üzerinden satış yapıyorum ve güzel getirisi var reklam vs çıkarsan ama harcama yapmazsan satış olmuyor öncelikle şirket olacaksın her türlü çünkü kapıda ödeme çıkman gerekiyor ve bunun için kargo firması ile anlaşman lazım buda şirket kuruluşu şart oluyor yanii şirket çok önemli değil aslında ama önemli olan kargo firmasıyla anlaşman olması normal kargo göndersen 20 30₺ den başlıyor ama şirket anlaşması olunca 10₺ E kadar düşüyor. Ama çok zahmetli ve uğraş isteyen iş kargosuyla ayrı siparişi ile ayrı uğraşıyorsun sermayen yok işe girmeni tavsiye etmem sosyal medya bilgin vs yoksa hiç girme tüm hevesini kırarsın ben şimdiden sıkıldım şirket oldum halde çokta güzel getirisi var birde

İnternet siteniz nedir hocam

glrkapisi glrkapisi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Maden Mühendisi
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 103
  • Beğeniler 12 / 21
  • Ticaret 1, (%100)
Bence bi satış yapmayı dene satabiliyorsan şirketi öyle kurarsın. mülef . co diye bir siste var şahıs şirketini oradan kurabilirsin. aylık sabit 400 tl kadar giderin olur. artı kestiğin faturalar vs kadar da bir giderin olacaktır. Bende satış yapıyorum instagramdan ama satışlar istediğim gibi olmadığı için şahıs şirketi kurmadım. işi büyütürsem kurmayı düşünüyorum. Kargo işini shopier ile yaklaşık 10 tl ye halledebilirsin.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al