wmaraci reklam

Site Up-Down Hakkında

4 Mesajlar 788 Okunma
wmaraci reklam

Machine Machine www.wptreni.com Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcılığı & FED
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1039
  • Beğeniler 73 / 327
  • Ticaret 12, (%100)
Merhaba arkadaşlar,

kişisel blog sayfam olan huseyinkorbalta.com 'a yaklaşık 24 saat önce quic.cloud servisine geçiş yaptırdım. DNS değişiminden sonra siteye erişim haliyle kesildi ancak tekrar düzeldi.

Up-down test araçlarım var 3 farklı araç bunlar sitenin up-down durumunda hem telefonuma hem mailime bildirim geliyor bunlardan 1 tanesi sitenin up durumunda olduğunu diğer 2'si down durumunda olduğunu belirtiyor. Bazı okurlarım siteye erişebilirken bazıları erişemiyor.

Bütün bu durumun DNS kaynaklı olduğunu biliyorum değişimin zaman alacağını farkındayım ancak 24 saat geçti bu süre yeterli bir süre dns değişimi için. Size sormak istediğim sitenin sizde açılıp, açılmadığıdır.

Site adresi: https://huseyinkorbalta.com

wptreni.com |  Wordpress Blogu
SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Şu an bende açılıyor site.

Ama bu tarz durumlarda en sağlıklısı gtmetrix, pingdom, webpagetest analiz sitelerinde ayrı ayrı kontrol etmek olacaktır.
Machine

kişi bu mesajı beğendi.

Machine Machine www.wptreni.com Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcılığı & FED
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1039
  • Beğeniler 73 / 327
  • Ticaret 12, (%100)

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

Şu an bende açılıyor site.

Ama bu tarz durumlarda en sağlıklısı gtmetrix, pingdom, webpagetest analiz sitelerinde ayrı ayrı kontrol etmek olacaktır.

Teşekkür ederim hocam geri dönüş için. Pingdom'ın uptime monitoring servisini kullanıyorum ve sadece o servis sitenin down durumunda olduğunu söylüyor fakat google ınsights, gtmetrix, upmon.com, uptimerobot.com vs hepsi up durumunda diyor. Sanırım DNS 24 saatin ardından halen tam olarak oturmadı bi 48 saat daha beklemem gerekecek gibi
yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

wptreni.com |  Wordpress Blogu

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)

Machine adlı üyeden alıntı

Teşekkür ederim hocam geri dönüş için. Pingdom'ın uptime monitoring servisini kullanıyorum ve sadece o servis sitenin down durumunda olduğunu söylüyor fakat google ınsights, gtmetrix, upmon.com, uptimerobot.com vs hepsi up durumunda diyor. Sanırım DNS 24 saatin ardından halen tam olarak oturmadı bi 48 saat daha beklemem gerekecek gibi

https://www.freshworks.com/website-monitoring/ uzun zamandır kullanıyorum hiç yanlış sonuç almadım.

Bazen htaccess kodları da anlık kesintiye neden olabiliyor, kontrol edin isterseniz. Hiç sorun yok ise bir süre daha beklemeniz gerekiyor.

Kolay gelsin.

wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al