wmaraci reklam

Siteye Yapılan Yorumlar IP

15 Mesajlar 1.317 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Vtcam Vtcam Developer Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 1683
  • Beğeniler 359 / 358
  • Ticaret 77, (%100)
Wordpress siteye yapılan yorumların, farklı ip ler üzerinden olup olmamasının bir önemi var mıdır ? Varsa sebebi nedir.

wmaraci
reklam

selcuksofta selcuksofta Bronz Üye
  • Üyelik 15.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 1270
  • Beğeniler 443 / 443
  • Ticaret 61, (%100)
çünkü aynı ip den olsa oturur kendi yazılarına 5.000 tane yorum atarsın :) bu arada yine atabilirsin ama yararı olmaz google anında görür. yani farklı ip lerden yorum şart

• Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 1683
  • Beğeniler 359 / 358
  • Ticaret 77, (%100)

selcuksofta adlı üyeden alıntı

çünkü aynı ip den olsa oturur kendi yazılarına 5.000 tane yorum atarsın :) bu arada yine atabilirsin ama yararı olmaz google anında görür. yani farklı ip lerden yorum şart

Google nereden tespit ediyor bunu, yorum yaptığını vs. Bazı kullanıcılar yapılabilir diyor bazıları hayır diyor :)

Semih Semih Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Elektronicks
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 99
  • Beğeniler 2 / 19
  • Ticaret 6, (%100)
GOOGLE'nin o ipleri görebileceğini sanmıyorum. trafik kişisel sunucunuzdan geçiyor sonuçta , ancak google analytics veya adsense kullanıyorsanız iş değişir tabi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

selcuksofta selcuksofta Bronz Üye
  • Üyelik 15.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 1270
  • Beğeniler 443 / 443
  • Ticaret 61, (%100)
Google 'ın tespit edemeyeceği hiç ama hiç bir şey yok, hatta bizlerin mouse hareketinden bile yazıların okunup okunmadığını, sitelerde geçirilen süre ile yazıların okunabilirlik sürelerini bile hesaplayabiliyor :) ayrca bu google 'n en kolay göreceği bir şey, daha neler yapıyor bu ne ki... içinde hile barındıran organik olmayan hiç bir site google da yüklemez yükselemiyorda, ola ki biraz yükseldi 3 ay sonra yakalıyor yine dibe çekiyor gibi gibi, ben kaçtım sevgiler

Ozgurdem Ozgurdem Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisliği öğrencisi
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad Ö** D**
  • Mesajlar 25
  • Beğeniler 0 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
çünkü aynı ip den olsa oturur kendi yazılarına 5.000 tane yorum atarsın bu arada yine atabilirsin ama yararı olmaz google anında görür. yani farklı ip lerden yorum şart
Alakası yok. Google, sitenize yapılan yorumların ip, mail bilgilerine ulaşamaz. Farklı ipler ile yapılan yorumların asıl amacı yeni ziyaretçi olarak gezinmekir. Yorumları etkili kullanırsanız yazılarınız güncellenmiş olarak gözükecek, siteniz için faydalı olacaktır.

Ozgurdem Ozgurdem Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisliği öğrencisi
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad Ö** D**
  • Mesajlar 25
  • Beğeniler 0 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

Google 'ın tespit edemeyeceği hiç ama hiç bir şey yok, hatta bizlerin mouse hareketinden bile yazıların okunup okunmadığını, sitelerde geçirilen süre ile yazıların okunabilirlik sürelerini bile hesaplayabiliyor :) ayrca bu google 'n en kolay göreceği bir şey, daha neler yapıyor bu ne ki... içinde hile barındıran organik olmayan hiç bir site google da yüklemez yükselemiyorda, ola ki biraz yükseldi 3 ay sonra yakalıyor yine dibe çekiyor gibi gibi, ben kaçtım sevgiler

O ısı haritası olarak geçiyor. Doğru şekilde kullanımda etkisi oldukça fazladır. Tabii yorumlar, yazı ile ilgili olmalı gerekiyor. Beğendim paylaştım süper bilgi gibi gereksiz yorumlar etkisizdir .
selcuksofta

kişi bu mesajı beğendi.

SENibrahim SENibrahim ibocum Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 4598
  • Beğeniler 1727 / 1541
  • Ticaret 15, (%100)
Unutmamak lazım Google, WordPress'i eli avucu gibi bilir.

Herkez hata yapabilir, pardon herkes. | ibocum.com

Blacksheep Blacksheep .NET Developer Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 2074
  • Beğeniler 60 / 532
  • Ticaret 10, (%100)
Google yorumların hangi ipden yapıldığını göremez sadece Analytics ile bir nebze olsun bağlantı kurabilir. Önemli olan yorumun hangi ipden atıldığı değil o sayfaya yorum yazıldığı ve bir değişiklik olduğudur.Sitenin kaynak kodlarında şu yorumun ip adresi şu gibi bir şey göremezsiniz bu nedenle oturup kendiniz yorum yazsanız bile Google açısından fayda sağlayacaktır.

• Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 1683
  • Beğeniler 359 / 358
  • Ticaret 77, (%100)

Networs adlı üyeden alıntı

GOOGLE'nin o ipleri görebileceğini sanmıyorum. trafik kişisel sunucunuzdan geçiyor sonuçta , ancak google analytics veya adsense kullanıyorsanız iş değişir tabi.

Ozgurdem adlı üyeden alıntı

Alakası yok. Google, sitenize yapılan yorumların ip, mail bilgilerine ulaşamaz. Farklı ipler ile yapılan yorumların asıl amacı yeni ziyaretçi olarak gezinmekir. Yorumları etkili kullanırsanız yazılarınız güncellenmiş olarak gözükecek, siteniz için faydalı olacaktır.

Ozgurdem adlı üyeden alıntı

O ısı haritası olarak geçiyor. Doğru şekilde kullanımda etkisi oldukça fazladır. Tabii yorumlar, yazı ile ilgili olmalı gerekiyor. Beğendim paylaştım süper bilgi gibi gereksiz yorumlar etkisizdir .

KomanBeğrek adlı üyeden alıntı

Unutmamak lazım Google, WordPress'i eli avucu gibi bilir.

Blacksheep adlı üyeden alıntı

Google yorumların hangi ipden yapıldığını göremez sadece Analytics ile bir nebze olsun bağlantı kurabilir. Önemli olan yorumun hangi ipden atıldığı değil o sayfaya yorum yazıldığı ve bir değişiklik olduğudur.Sitenin kaynak kodlarında şu yorumun ip adresi şu gibi bir şey göremezsiniz bu nedenle oturup kendiniz yorum yazsanız bile Google açısından fayda sağlayacaktır.

Bence de sadece kendim bile yorum atsam faydası olacaktır :)
selcuksofta

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al