wmaraci reklam

A dan Zye internetteki her konuya vergi geliyor...

18 Mesajlar 3.881 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

esocials esocials Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek diğer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 477
  • Beğeniler 57 / 82
  • Ticaret 1, (%100)
Arkadaşlar, gazeteden okuduğum bir haberi sizlerle paylaşmak istedim.Vatan gazetesinden okuduğum haber özetle şöyle..

Binlerce vatandaşı vergi sürpriziyle karşı karşıya getirecek uygulama detayları Maliye'nin açtığı internet sitesinden duyuluyor. Bu siteye girip internette alışveriş yapanlar kendilerini nasıl bir sürprizin beklediğini öğrenebiliyorlar. Ancak henüz kimsenin bu siteden haberi yok. Maliye Bakanlığı da yarın bir gün itirazla karşılaşmamak için sözkonusu siteyi vatandaşlara duyurmaya çalışıyor.

Yukarıda bahsedilen site http://www.egirisimci.gov.tr/. Burada testler vs. var ve testte neyi işaretlerseniz işaretleyin vergi mükellefi gözüküyorsunuz.En ufak satış veya kazanç dahil herşey vergiye tabi tutulacakmış.Ben okuyunca herkesle paylaşmam gerektiğini düşündüm.
Ek olarak: haber kaynağı: Sürpriz vergi geliyor!

wmaraci
reklam

deeprock2 deeprock2 runApp Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Mobil ve Web Geliştirme
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** M**
  • Mesajlar 1095
  • Beğeniler 270 / 270
  • Ticaret 12, (%100)
İnternet üzerindeki ticari (kar amaçlı) faaliyetler doğan vergilerin bir çoğu tahakkuk edilmiyor. Bu vergilerin tespitinde, gelir uzmanları tek başlarına yeterli değiller. Alışveriş yapanların, yasalara göre ödemesi gereken vergilerle karşılaşmasını "bir sürpriz" olarak nitelendirmek yanlış olmuş.
nega

kişi bu mesajı beğendi.

AvsarAlperen AvsarAlperen Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Webmaster , Öğrenci
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 267
  • Beğeniler 30 / 11
  • Ticaret 2, (%100)
Link ve yazı satışları için de geçerli mi?
melankolia

kişi bu mesajı beğendi.

mkardogan mkardogan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek makine mühendisi
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 27 / 41
  • Ticaret 12, (%100)
Bu sadece alışveriş için açılmış bir site. biraz incelerseniz anlarsınız. kazanıyorsak zaten vergi de veririz sıkıntı yok.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

selamim selamim http://mehmetcabar.com/ Kullanıcı
  • Üyelik 24.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Endüstri Mühendisliği
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 261
  • Beğeniler 104 / 60
  • Ticaret 32, (%100)

mekanimiz adlı üyeden alıntı

Link ve yazı satışları için de geçerli mi?

İş eğer ticari boyuta dökülmüşse vergi verilmeli bence. Link satışları için herhangi bir vergi geleceğini de düşünmüyorum

Trustflow 42 Kaliteli Kişisel Blog: www.mehmetcabar.com | Mutluluk Satıcısı

Okeskin Okeskin SUPREMACY Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 880
  • Beğeniler 836 / 288
  • Ticaret 18, (%100)
Vergi alınsın ama yeni girişim yapanlara da destek olsunlar.Bu tarz uygulamalar sömürgecilikten başka bir şey değildir. Her işten vergi alınırsa girişimcilerde ya vergi kaçakçısı olur ya da koyun olup, hiçbir şeye girişmezler.

Geçen internette dolaşırken görmüştüm (aslı var mı bilmiyorum) 24 yaşından küçük girişimcilerden vergi alınmayakmış. 24 yaşından sonra alınmaya başlanacak yazıyordu, aslı var mı varsa da ne zaman yürürlüğe girer muamma.

iyi.

esocials esocials Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek diğer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 477
  • Beğeniler 57 / 82
  • Ticaret 1, (%100)
ben gazetede okuduğumu paylaştım arkadaşlar.Ayrıntısını bilmiyorum, fakat orada kısa bir test var, o test de neyi işaretlerseniz işaretleyin ya ticari amaçlı ya da serbest meslek nedeniyle en ufak bir satış vergiye tabidir sonucu ortaya çıkıyor.Bu durumda da sanırım link satışı, herhangi bir hizmet dahil herşey vergiye tabi tutulacak gibi gözüküyor.Bunun için de mutlaka birimler kurulacaktır ileriye doğru.Küçük kazançlar kazanmak için uğraşanların bile başı ağırır gibi geliyor bana.

AhmetOztasci AhmetOztasci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek asfwf
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 906
  • Beğeniler 199 / 232
  • Ticaret 11, (%100)
Seo, sosyal medya, adwords danışmanlığı bu tür ve bunlar için vergi gerekmiyormuş.

boş çuval dik durmaz

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)
Aklıma takılan birşey var benim de . Reklam gelirleri vergiye tabi olurmu acaba ? Reklamı veren yurtdışı kaynaklı firmalar , hitap ettikleri kitle Türkçe bilen herkes . Ben bu tarz firmaların reklamlarını yayınlıyorum acaba vergi yükümlülüğüm varmıdır. Ödemeler şahıslar tarafından hesabıma havale tarzında yapılıyor firma isimleri falan geçmiyor. Bu konusu geçen sitede baktım böyle bir seçenek göremedim

Araştırdığımda şu konuyu buldum : http://www.mazarsdenge.com.tr/printerFriendly.php?contentId=112

Buna göre vergiye tabi olmadığını söylüyor. Fakat güncelmidir ? Farzedelim reklamlardan aylık 50 bin kazanıyorum , banka yada maliye yada artık her ne ise bu paranın kaynağı nedir vergisi nerede demez mi ?

sistem911 sistem911 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 118
  • Beğeniler 26 / 25
  • Ticaret 6, (%100)
Koskoca bir saçmalık. "İnsanları nereden kafalarız" olay bu !
melankolia

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al