Giriş Yap / Kayıt Ol

WM Aracı'na üyelikler tekrar açıldı! Kayıt olmak için TIKLAYIN!

Kilitli Konu Favorilerime Ekle
Seçenekler Stil
Geri Git   Forum > > Bilişim Hukuku

Bireysel Seo Sitesi İçin Şirket Açma ve Vergilendirme Durumu YARDIM!!

Okunmamış 21 Ağustos 2014, 17:38
sofgames Adlı Üyenin Avatarı
WM Aracı

Ad, Soyad: Ok... Ba...
Ticaret: 25, 100%
Merhaba Arkadaşlar,

Bu Seo hizmeti veren siteler var biliyorsunuz? onlardan bir tane ben açsam o zamanda devlete vergi vermem gerekiyormu? veya fatura kesmek zorundamıyım? herhangi bir ürün satmıyorum ancak seo paketi satmış oluyorum(kurumsal değil sadece bireysel kişilere seo yapacağım) bu sefer'de şahıs şirketi falan açmak zorundamıyım? Yoksa bu tür şeyler için gerek yokmu? Şimdi bilmeden girmek istemiyorum bu işlere başım ağrımasın

Forumlarda şahıs olarak ücretli seo yapan var ancak ben bireysel tarzı isimsoyisim.com.tr alan adın'da bir site açacağım ve seo'yu ücretli olarak oradan yapacağım ancak kurumsal firmalarla çalışmayacağım çünkü onlar mutlaka fatura isteyecektir ben sadece bireysel kişilerin sitelerine seo yapacağım

Ek Olarak Bu Soruyu Sormama Sebep Olan Konu Şudur ''Maliye Bakanlığının Aldığı Xenon Botu''
http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/26862932.asp
Okunmamış 21 Ağustos 2014, 18:02
PrestijSolution Adlı Üyenin Avatarı
SEO and DEVELOPER

Ad, Soyad: Mü... Gü...
Ticaret: 22, 92%
şuanda sektörde o kadar çok freelance olarak çalışıp firmarladan daha çok kurumsal firmalarla çalışan var ki o yüzden birşey olmaz.
www.mucahitguner.com
Okunmamış 21 Ağustos 2014, 18:03
YenerK Adlı Üyenin Avatarı
yenerkayahan.com

Yaş / Cinsiyet: 22 / Erkek
Meslek: Öğrenci
Ad, Soyad: Mu... Ka...
Ticaret: 5, 100%
bu ülkede youtube u kapattığını sanıyorsa bakanlar korkmana gerek yok daha uzun yıllar var bu alanda gelişmemiz için
Okunmamış 21 Ağustos 2014, 22:16
sofgames Adlı Üyenin Avatarı
WM Aracı

Ad, Soyad: Ok... Ba...
Ticaret: 25, 100%
Dönüşleriniz için çok teşekkür ederim,
ek olarak aramızda bu konuda bilgili arkadaşlar varsa lütfen 1-2 dk'larını ayırıp konuma yorum atsınlar yoksa sonradan devlet ile kargaşaya girip para cezası hapis cezası falan uğraşmak istemiyorum tüm arkadaşlardan yardım bekliyorum
Okunmamış 23 Ağustos 2014, 16:39
brkrtp Adlı Üyenin Avatarı
Mobile App Developer

Ad, Soyad: Bu... Ka...
Ticaret: 26, 96%
Alıntı:
sofgames Adlı Üyeden Alıntı
Dönüşleriniz için çok teşekkür ederim,
ek olarak aramızda bu konuda bilgili arkadaşlar varsa lütfen 1-2 dk'larını ayırıp konuma yorum atsınlar yoksa sonradan devlet ile kargaşaya girip para cezası hapis cezası falan uğraşmak istemiyorum tüm arkadaşlardan yardım bekliyorum
Sattığınız herşey için fatura kesme yükümlülüğünüz var. işin başında sorun kdv istiyormusun istemiyormusun diye istiyorsa faturayı gönderirseniz istemiyorsa onun sorunu. Fatura kesmek içinde tanıdıgınız bir yer araclıgı ile kesip gönderim yapabilirsiniz tabi kdv tutarını onlara ödeyerek. Ayrı yeten hizmet şartları ve sözleşme yapmanızı imzalatmanızı tavsiye ederim. Kendinizi güvene almak için şuanda seo yu kalıcı olarak gören binlerce insan var size kükreyeceklerdir.
Kilitli Konu Favorilerime Ekle

Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 Ziyaretçi)

Seçenekler
Stil
Normal Normal

Geri Git   Forum > Bilişim Hukuku