wmaraci reklam

Canlı TV Yayını Yapmak Yasal Mı?

24 Mesajlar 14.171 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

mertus mertus Graphic Designer Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Graphic Designer
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 199
  • Beğeniler 87 / 41
  • Ticaret 56, (%100)
Telif hakkına girer, adamlar her oynattığı diziye filme para döküyolar...

wmaraci
reklam

AhmetYilmaz AhmetYilmaz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)
Uzun süre çok yakından ilgilendiğim içinde olduğum bir konu. Bende bilgi vermek isterim sana.
Televizyon açısından sorun yok. Televizyonlar diziyi reyting için, reytingi reklam almak için kullanırlar. Sen canlı olarak yayınlarsan, televizyona yardımcı olmuş olursun. Televizyon reklam verene reyting oranlarının yanında sizin gibi siteleri de sunarak; bakın her yerde dönüyor reklamınız der.
Eğer canlı yayınlanmayacak ise, yine televizyon açısından sorun yok. Sorun yapım şirketi olacak. Örneğin kurtlar vadisi televizyondan para alıyor, yayınlıyor kanal. Sonra mynete ayrıca tv den sonra yayınlama hakkı veriyor ve tekrar o bölümü paraya çeviriyor. Sen tekrarını yayınlarsan, hem yapımcının ekmeğine taş koyuyorsun hemde mynetin demektir. Ki, buna müsade etmezler ve sana uyarıda bulunurlar. Kaldırmazsan siteyi kapatırlar. Ve isterlerse senide yıpratırlar. Çünkü kanunen yapımcının yazılı izni olmadıkça, sen "kurtlar vadisi 55. bölüm fragmanı" bile yazamazsın. Kurtlar vadisinin şöhretini kullanarak sitene ziyaretçi çekemezsin. Yapımcıya pay ödemek zorunlu kanunen. Elbette bunu yapmıyorlar. Sadece uyarı gönderip kaldırılmasını sağlıyorlar. Bunu söylememin sebebi, olaki uyarı atarlar, biride sana hiçbirşey olmaz aslanım devam et der, sende adamlara gider yaparsın. Başına maddi bela açma hakları var kıl olurlarsa haberin olsun.

Bu şekilde yayınlarsın, fakat her defasında başka bir domaine geçmek durumunda kalırsın ki, çekilir iş değil. Peki yasal yolu yok mu? Elbette var. Bölümlerini ayrıca satmayan birçok dizi var. O dizileri yayınlaya bilirsin. Ama reklamları kırpmadan. Pazarlanan dizilerden de son bölümlerini değil daha eski bölümlerinden yayınlarsan daha sağlıklı olur. Empati yapmak gerek. Sen tonla para ödeyeceksin sitede yayınlamak için. Bölüm yayınlandıktan sonra bi bakacaksın adamın biri senden önce çıkıyo. Forumlarda iki paragraf yazı yazan birine bile hep klasik bir cümle kullanıyoruz; emeğe saygı. İki paragrafın çok ötesinde emek gerektiren o şirket ve siteler de bunu söyleyebilir haklı olarak. Emeğe saygı!
Ghost dreamyme anestezi

kişi bu mesajı beğendi.

radyotelekom radyotelekom Radyo Telekomünikasyon Kullanıcı
  • Üyelik 19.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek bilgisayar hizmetleri
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 417
  • Beğeniler 100 / 54
  • Ticaret 2, (%50)
Tv sitesi kurulumu için çok yakında www.tvsitesikur.com sizlerle. Çok yakında herkesin tv sitesi olacak.

İnternet tv için şuanda telif yok ama ilerde bu konuda telif ile bilgileri sitemizden takip edebilirsiniz.

Heuristic Heuristic Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web Hacking, Exploits/Vuln.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 4777
  • Beğeniler 1139 / 2068
  • Ticaret 297, (%99)
Ben bu sektörü biraz sıkıntılı biliyorum ancak bir çok canlı tv sitesi var sıkıntısız faal işliyor. ;)

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

FlashDash FlashDash Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci, Seo Stajyeri
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 31
  • Beğeniler 11 / 5
  • Ticaret 8, (%88)
Ahh Aaron Swartz ahhhhh. (CC Lisans Diye Arattır Nette Detaylı Bilgi Elde Edebilirsin.)

ZagorCan ZagorCan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Ogrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 391
  • Beğeniler 16 / 55
  • Ticaret 10, (%100)
Yerel kanallarda Neden sıkıntı çıksın ki adamlar kanalları izlensin diye yapıyor dizileri, saçma evlilik programlarıni hatta saçma tartışma ortamı yaratıyorlar ki izleyen sayısı artsın diye sen sitende onlara yardım etmiş olacaksın, lig tv gibi paralı yayın yapan kanallar olsa evet sorun olurdu ama bu tip yerel kanallarda olacağını sanmiyorum

SertacYANIK SertacYANIK Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Nothing
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 714
  • Beğeniler 21 / 157
  • Ticaret 2, (%100)
Görüntü kullanman bile yasalara göre suçtur. Canlı Yayını sen düşün.

imlesene imlesene WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Siyaset Bilimci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad F** Ü**
  • Mesajlar 576
  • Beğeniler 48 / 86
  • Ticaret 7, (%100)
geçenlerde hepsi kapandı. canlı tv kelimesinde ilk sırada olanların. sonra www./ sildiler ve örneğin canlitv.mobi, ecanlitvizle.com gibi 301 yaptılar siteleri. onlarda kapanır. ne yapsın adamlar. 10 000 tl kazanmayı bir anda bırakamıyorlar.

marten marten yok Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Maden Mühendisi
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 126
  • Beğeniler 24 / 24
  • Ticaret 1, (%100)
.bu uzantısı varmı diye bir araştırıp varsa tivi.bu adresini alarak tivibu sıkıntısını aşarsınız hocam. televizyon için ise siz sonuçta zaten kanalın kendi sitesinde var olan bir şeyi iframe yada vs. kodla ile çekeceksiniz. bunun yasal problem oluşturacağını duşunmuyorum ki bilen bilir MUYAP diye bişey var muzik sitelerinin korkulu ruyası, şarkı yayınlayan siteyi önce uyarıp sonra mahkeme kararıla erişimini durdururlar. geçmişte bizim sitemizide uyardılar, sitedeki şarkıların bizim sunucularımızda olmadığını iframe ile youtubeden çektiğimizi, isterlerse bir uzmanın sunucumuzu inceleyebileceğini vs. yazıp kapanmaktan yırtmıştık (ama çok uzun surmedı maalesef birkaç ay sonra kapattılar)

naboocreative naboocreative WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek grafik tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ü**
  • Mesajlar 72
  • Beğeniler 4 / 14
  • Ticaret 1, (%100)
Benim merak ettiğim bir konu var. Şimdi diyelim iframe ile siteye canlı yayını yerleştirdim. Trafik sıkıntısı yaşar mıyım? Yani iframe ile çekmiş olacağım için trafik limitini aşar mıyım? Sorun yaşamam diye düşünüyorum lakin yanılıyor muyum? Bunu merak ediyorum ben.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al