WM Aracı

WM Aracı (https://wmaraci.com/forum/)
-   Bilişim Hukuku (https://wmaraci.com/forum/bilisim-hukuku.html)
-   -   Çiğ köfte adına ait bir Domain bende olduğu için yasal işlemlerini başlatacaklarmış . (https://wmaraci.com/forum/bilisim-hukuku/cig-kofte-adina-ait-domain-bende-oldugu-icin-yasal-islemlerini-baslatacaklarmis-421402.html)

nexusdoor 30 Mart 2017 16:44

Çiğ köfte adına ait bir Domain bende olduğu için yasal işlemlerini başlatacaklarmış .
 
Serince-------.com tarafıma aittir . Yasal işlem başlatacakmış . Hangi kanunlarımızda mevcut böyle bir uygulama - Size soralım dedim .


Kendı ifadeleri : ŞİRKETEMİZ VERGİ MUKELEFİDİR AYRICA TÜRK PATENT ENSTİTÜSÜNE KAYITLIDIR BAHSİ GEÇEN KONU İLE İLGİLİ GEREKLİ İNCELEME BASLATİLACAKTİR---------------------------------YENİ EK CEVAP VERDİM ----------------------------

Yalnız konu ile alakalı benim görüşlerimi bildirmek isterim . , Vergi mükellefisiniz ve Türk patent enstitüsüne kaydınız var . Tavsiyem com.tr alan adını kayıt ettirmenizdir . Eğer boşta ise kaçırmamanızı tavsiye ederim . Onun haricinde zaten bu belirtmiş olduğunuz durumlar Com.tr uzantılı alan adları için geçerlidir . Com.tr nin varlığının sebebi de budur zaten . com uluslar arası bir uzantıdır . Tüm haklarınızı kullanabilirsiniz . Avukatlarınız gerekli işlemleri başlatabilirler . Ama sonucunda iki taraflı hüsran yaşayabilirsiniz . Bilgilerinize , İyi Çalışmalar


-------------------------CEVAP GELDİ -----------------------------------------------

Herhangibir yasal süreç başlatılmamış hakkımda . Alan adı ile ilgili anlaşabileceğimizi bildirdiler . Görüşme aşamasındayız .

---------------------------ANLAŞMA SÜRECİ TATMİN EDİCİ DEĞİL-------------------

Tatmin edici bir cevap gelmedi !

Teach 30 Mart 2017 16:47

Başlığı düzenle derim kullanıcılara rahatsızlık verebilir. :)

gizemli56 30 Mart 2017 16:48

Hocam siz ne zaman kayıt ettirdiniz? Ayrıca onlar ne zaman marka patenti yapmışlar ona da bakın derim.

nexusdoor 30 Mart 2017 16:49

Teach Düzenleme yapıldı , teşekkürler

nexusdoor 30 Mart 2017 16:50

gizemli56 iyide serince adında zaten bir semt var , dolayısıyla çiğ köftesi meşhurdur . illa onlara has birşeymi

theCrawLe 30 Mart 2017 16:53

Serince marka patentini almışlarsa fark etmez köy şehir isim ne olursa olsun o kelimeyi almışlar bir kere.Ama hukuki açıdan sıkıntı yaratır mı bir şey diyemem.

Phantaso 30 Mart 2017 16:53

bahsettiğiniz firma Serince Döner olmalı. Eğer isimlerine kayıtlı tam domain sizde ve aynı alanda faaliyet gösteriyorsanız maalesef ellerinizden alma gibi bir hakları var

nexusdoor 30 Mart 2017 16:55

Phantaso Aynı alanda faliyet göstermiyoruz . serince döner değildir bende ki çiğ köftedir . . . İyide serince ilçesi çiğ köfte adı onların mı ?

nexusdoor 30 Mart 2017 16:58

HamdiCetin Ozaman MNG Kargo da Mng.com u dava ile alsaydı niye o kadar para ödedi aldı ki .

theCrawLe 30 Mart 2017 17:00

Şöyle bak kardeşim mng.com önceden kurulmuştu çünkü MNG kargo şirketi kuruldu tuttu aldılar. Bu zamanla alakalı sen domaini onlardan önce aldıysan onlar senden satın alır.


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şu anki Zaman: 05:18.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.