Giriş Yap / Kayıt Ol

WM Aracı'na üyelikler tekrar açıldı! Kayıt olmak için TIKLAYIN!

Kilitli Konu Favorilerime Ekle
Seçenekler Stil
Geri Git   Forum > > Bilişim Hukuku

Dolandırıldım ne yapmam lazım?

Okunmamış 12 Ekim 2016, 20:16
WM Aracı

Yaş / Cinsiyet: 30 / Erkek
Meslek: serbest
Ad, Soyad: Me... Ar...
Ticaret: 5, 100%
Dostum birkaç yıl evvel biri sahibinden de satılık ilanı açtığım telefonu almak istediğini hatta hesap numaramı isteyip kapora yatıracağını belirtti, bende kendisine hesap no verdim ardından tam olarak hatırlamadığım bir meblağ kapora yatırdı.. ancak ardından bir kaç saat geçmeden beni arayıp vazgeçtiğini vs. belirtti parayı geri istedi ancak bana yatıran kişi yada hesaba değil başka bir hesaba.. buraya kadar herşey normal, işin buradan sonrası ise açıkgöz olmam sayesinde bir dolandırıcılığı önledi.. Şöyle ki bu ibine gitmiş birini aynı sizin olay gibi dolandırmış ve adama gitmiş kendi diye benim hesap noyu vermiş, adamda parayı o diye bana yatırıyor bu ibnede aklı sıra bana oyun oynayıp 1.şüpheli yerine beni koyacaktı.. Ancak ben kendisine parayı ancak bana gönderen hesaba gönderirim deyince bir ton küfür edip tehditler savurup teli kapadı.. 1-2 gün sonrada bana gönderen şahıs banka aracılığıyla bana ulaşıp olayı aktardı.. bende parasını geri iade ettim.. demem o ki belki sizde de aynı olay söz konusu olabilir.. banka yoluyla bir araştırın cep nosuna felan ulaşın derim parayı yatırdığınız kişinin.. umarım sorununuz hayırlısı ile çözüme kavuşur.. hayırlı geceler..
Bayro ve Historian bunu beğendi.
Konu meromerro tarafından (12 Ekim 2016, 20:19 ) değiştirilmiştir.
Okunmamış 12 Ekim 2016, 20:24
Newyork Adlı Üyenin Avatarı
SEO Paketleri

Yaş / Cinsiyet: 38 / Erkek
Ad, Soyad: Ha... Çı...
Ticaret: 264, 100%
Geçmiş Olsun

Savcılığa Başvurun.
Okunmamış 14 Ekim 2016, 10:45
berkaykrx Adlı Üyenin Avatarı
WM Aracı

Meslek: Web Developer
Ad, Soyad: İs... Ka...
Ticaret: 15, 100%
Adamın tüm bilgilerine ulaştım. Kendisi İzmit-Gebzede banka hesaplarının hepsi blok edildi. Sıra eninden alıp içeri tıkmak. İsmi Barbaros Dirik genelde sahibinden üzerinden iş yapıyor. Adam 1 ayda 25 bin arası para dolandırmış. Sahibinden adresinde kullanıcı adı Derya hanım dikkat edin
berkaycesmeci bunu beğendi.
Okunmamış 25 Temmuz 2017, 15:16
WM Aracı

Ad, Soyad: Be... Çe...
Ticaret: 0, 0%
Alıntı:
berkaykrx Adlı Üyeden Alıntı
Adamın tüm bilgilerine ulaştım. Kendisi İzmit-Gebzede banka hesaplarının hepsi blok edildi. Sıra eninden alıp içeri tıkmak. İsmi Barbaros Dirik genelde sahibinden üzerinden iş yapıyor. Adam 1 ayda 25 bin arası para dolandırmış. Sahibinden adresinde kullanıcı adı Derya hanım dikkat edin

17 Ekimde 3000 TL de ben dolandırıldım aynı adama !
Okunmamış 25 Temmuz 2017, 15:29
Freelance Adlı Üyenin Avatarı
Biz Ancak Rükuda Eğiliriz

Ad, Soyad: Mu... Ak...
Ticaret: 9, 100%
Savcılığa başvur kardeşim , kanıtlar ile beraber .
Muhtemelen uzlaştırmacı tutulur ve arabuluculuk yapılarak halledilir , inşallah paranı geri alırsın sevgili kardeşim .

Rabbim emeksiz , zahmetsiz , milletin malında gözü olan insanları iflah etmesin inşallah , işleri rast gitmesin ....
ferhatcevik ve wpuzman bunu beğendi.
Okunmamış 25 Temmuz 2017, 15:35
WM Aracı

Yaş / Cinsiyet: 26 / Erkek
Meslek: Ogrenci
Ad, Soyad: Al... Ca...
Ticaret: 4, 100%
Hemen savcılık berkaykrx noldu buarada kardeşim
Okunmamış 25 Temmuz 2017, 15:38
WM Aracı

Ad, Soyad: Be... Çe...
başvurdum sonuç olarak gebze mahkemesine gitti dosyan dediler. dosya numarası verdiler bi tek. hiç kimseden bilgi alamıyorum e-devlete de düşmedi. gebzeyi arıyorum bağlanamıosun kimseye..
Okunmamış 25 Temmuz 2017, 15:43
Kotil Adlı Üyenin Avatarı
Son oynayışlar..

Ad, Soyad: Ta... Ko...
Ticaret: 76, 99%
benimde is mahkemem var 4 ay sonra sonuclanicak yani bekletir birdahakine daha uyanik olun derim.
Okunmamış 07 Aralık 2017, 23:29
WM Aracı

Yaş / Cinsiyet: 25 / Erkek
Meslek: Öğrenci
Ad, Soyad: Se... Bu...
şaka gibi ya. şu başlığa bakın. adama kaç tane dolandırıcılık davası açılıyor fakat bu onu durdurmuyor halen insanları dolandırmaya devam ediyor. yargı nerede ?

olayın daha dramatik kısmı bu dolandırıcının ismini google'da aratınca bir sitede şoför ve güvenlik ilanı verdiğini görüyoruz. tescilli dolandırıcı bir özel güvenlik adayı: https://www.xing.com/profile/Barbaros_Dirik

babana bile güvenmeyeceksin sözü öyle doğru ki. bu sözün doğruluğuna her geçen gün daha fazla şahitlik ediyorum. keşke hammurabi kanunlarının var olduğu dönemde yaşasaydık da bunun gibi şerefsizler hakkıyla ceza alabilseydiler.
Okunmamış 07 Aralık 2017, 23:32
berkaykrx Adlı Üyenin Avatarı
WM Aracı

Meslek: Web Developer
Ad, Soyad: İs... Ka...
Ticaret: 15, 100%
Alıntı:
Historian Adlı Üyeden Alıntı
şaka gibi ya. şu başlığa bakın. adama kaç tane dolandırıcılık davası açılıyor fakat bu onu durdurmuyor halen insanları dolandırmaya devam ediyor. yargı nerede ?

olayın daha dramatik kısmı bu dolandırıcının ismini google'da aratınca bir sitede şoför ve güvenlik ilanı verdiğini görüyoruz. tescilli dolandırıcı bir özel güvenlik adayı: https://www.xing.com/profile/Barbaros_Dirik

babana bile güvenmeyeceksin sözü öyle doğru ki. bu sözün doğruluğuna her geçen gün daha fazla şahitlik ediyorum. keşke hammurabi kanunlarının var olduğu dönemde yaşasaydık da bunun gibi şerefsizler hakkıyla ceza alabilseydiler.
12 Ekim 2016 yılında dava açtım ve 1 yıldır haber alamıyorum davadan. Ülkede ne adalet nede hukuk var. Ülkemizi yakında büyük kaos bekliyor!
Historian bunu beğendi.
Kilitli Konu Favorilerime Ekle

Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 Ziyaretçi)

Seçenekler
Stil
Normal Normal

Geri Git   Forum > Bilişim Hukuku