wmaraci reklam

Elektirik Aboneliği Kendi Adıma Aldım 3 Bin TL Fatura Çıkardılar

22 Mesajlar 5.315 Okunma
wmaraci reklam

SUSKUN72 SUSKUN72 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad V** Y**
  • Mesajlar 146
  • Beğeniler 2 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
Selam Merhabalar öncelikle bizim şimdi köyde bir evimiz var kiraya vermiştik kiracı ev tuttu çıktı abonelik vs faturalarını ödeyip çıktı aboneligi kapattı ve evden çıktılar ondan sonra bi kaç ay geçti ben köye gittim ve bizim elektirik aboneliğini kendi adıma almaya tedaşa gittim ve orda bu aboneliği kendi adıma alıcam dedim iyi felan dediler tmm dediler borcu felan varmı dedim herhangi bir borcu yok dediler bende tamam ozaman dedim aboneliği kendi adıma aldım ve ordan gittim 2 3 gün sonra tedaştan gelip sayacımızı söktüler ve bu saat saten 50 yıllık bir saat bende sökün dedim söktükten sonra bi kaç gün sonra evimize kiracı aldık ve tedaşa gidip arkadaşa aboneliği devretmeye gidince ve bana 3 bin tl fatura çıkardılar bende ne yaptıysam ne ettiysem yok sen ödicek bilmem ne dediler en sonunda gidip tüketici heyetine dilekçe verip şikayette bulundum ve mecburen o faturayı ödedik ve evimize tekrar başka bi kiracıya verdik aboneligi vs hepsini kendi adına aldı şimdi bizim bu verdigimiz parayı nasıl alabiliriz sonuç ne olur sizce

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

MagaraAdami MagaraAdami PM atabilirsiniz Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 2814
  • Beğeniler 382 / 974
  • Ticaret 2, (%100)
3 Bin lira neye dayanarak çıkarıldı ? Eelektrik tüketimi mi Kaçak mı ? Sayaçlar değiştirildiğinde eski saatlerde genellikle kaçak elektrik kullanılıp kullanılmadıgı tespit edilebiliyor. Büyük olasılıkla sizdede böyle bir sorun çıkmış ortaya. Tüketici hakları sizi haklı bulmayacaktır. sebebi ise, karşınızda bir devlet kuruluşunun olması ( Onlar Bir kılıf uydururlar yani ).

Şayet, Kaçak kullanımı söz konusu değilse, bırakın tüketici haklarını eniyisi BİMER
halilozcevik

kişi bu mesajı beğendi.

Okşadıkça insanları, içinden çıkıyor Cini...

• Üyelik 26.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad V** Y**
  • Mesajlar 146
  • Beğeniler 2 / 18
  • Ticaret 0, (%0)

Mağara Adamı adlı üyeden alıntı

3 Bin lira neye dayanarak çıkarıldı ? Eelektrik tüketimi mi Kaçak mı ? Sayaçlar değiştirildiğinde eski saatlerde genellikle kaçak elektrik kullanılıp kullanılmadıgı tespit edilebiliyor. Büyük olasılıkla sizdede böyle bir sorun çıkmış ortaya. Tüketici hakları sizi haklı bulmayacaktır. sebebi ise, karşınızda bir devlet kuruluşunun olması ( Onlar Bir kılıf uydururlar yani ).

Şayet, Kaçak kullanımı söz konusu değilse, bırakın tüketici haklarını eniyisi BİMER

Hayır bana dediler 7500 kilobayt elektirik kullanılmış bende dedim arkadaşım en son çıkan kiracı tüm faturayı ödemiş gösterdim baktı ve bana bukadar fatura çıkardılar :S yaş 18 bile girmedim daha bana böyle bi fatura çıkardılar ödemessen faiz gelir bilmem ne dediler en sonunda gidip ödedik ama bu parayı nasıl alabiliriz tüketici heyetinde sonuç ne olur tüm dökümanları götürmüştüm saten

grafen grafen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 962
  • Beğeniler 23 / 181
  • Ticaret 17, (%100)
Bir avukat yardımıyla parayı geri alabilirsin.Avukat ücretini karşı taraftan tahsil ediyor.Senden ücret istemeyecektir.Eğer ankaradaysan avukat konusunda yardımcı olabilirim

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 26.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad V** Y**
  • Mesajlar 146
  • Beğeniler 2 / 18
  • Ticaret 0, (%0)

grafen adlı üyeden alıntı

Bir avukat yardımıyla parayı geri alabilirsin.Avukat ücretini karşı taraftan tahsil ediyor.Senden ücret istemeyecektir.Eğer ankaradaysan avukat konusunda yardımcı olabilirim

malesef istanbuldayım hocam :/ saten avukata ödicek kadar paramda yok

Ek Olarak:

grafen adlı üyeden alıntı

Sizce Tüketici Heyet Sonucu ne olur ?

sorueki sorueki WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad S** i**
  • Mesajlar 1977
  • Beğeniler 639 / 720
  • Ticaret 3, (%100)
Herkese merhabalar, selam! Öncelikle bizim köyde bir evimiz var. Biz bu evi kiraya vermiştik. Kiracı ev kiralamasının ardından evden aboneliklerini kapatarak ve faturalarını ödeyerek çıktı. Aradan yaklaşık olarak birkaç ay geçti. Ben köye gittim ve evin elektrik aboneliğini kendi adıma almak amacıyla TEDAŞ'a başvurdum. Burada aboneliği kendi adıma alacağımı belirttim. İyi filan, tamamdır dediler. Borcu filan olup, olmadığını sorduğumda ise bana borcunun bulunmadığını söylediler. Bende bunun üzerine tamam diyerek, aboneliği kendi adıma aldım. Yaklaşık olarak 2, 3 gün kadar sonra gelerek evimizin sayacını söktüler. Zaten bu elektrik sayacı 50 yıllık olduğundan dolayı bende onlara sökmelerini söyledim. Bunun ardından birkaç gün sonra evimizi tekrar kiraladık ve kiracıya verdik. TEDAŞ'a aboneliği devir etmeye gittiğimde ise bana 3.000 TL. fatura çıkardılar. Bende ne konuştuysam, bana ödeyeceksin bilmem ne dediler. En sonunda ben tüketici heyetine dilekçe vererek, şikayette bulundum. Biz mecburen söz konusu faturayı ödedik. Ardından evimizi tekrar başka bir kiracıya kiraladık. Kiracı tüm abonelikleri kendisi adına aldı.

Şimdi biz verdiğimiz bu parayı nasıl geriye alabiliriz? Sonuç ne olur sizce?

İnternet ortamında dahi olsak, lütfen güzel Türkçe'mizin kurallarına riayet ederek yazalım. Okuyalım.

Bir bedel ödemesi yapıldığından dolayı artık, söz konusu ücretin geriye alınması aşaması ya kuruma (TEDAŞ'a) başvuru yapılarak veya mahkemeler vasıtasıyla alınabilir. Bu nedenle ilgili kuruma öncelikle elinizdeki tüm belgelerin faturasını da ekleyerek müracaatta bulunmalısınız. Kurum veya şirket size 15 gün içerisinde yazılı olarak cevap vermekle mükelleftir.

Alacağınız yanıt olumsuz olduğu takdirde ise, size tavsiyem bir avukatın yardımından faydalanmanızdır. Bu bedelin gerçekten haksız olarak alındığını düşünüyor ve geriye almakta kararlı iseniz; lütfen yapılacak yazışmaların tamamını saklayınız. Ayrıca mahkeme aşamasına geldiği takdirde, geriye dönük tüm elektrik faturalarınızı çıkararak dava dosyasına bunları da eklemelisiniz.

Sizi uzun bir süreç bekliyor. Kolay gelsin.

Durgun sular derin akar.

MagaraAdami MagaraAdami PM atabilirsiniz Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 2814
  • Beğeniler 382 / 974
  • Ticaret 2, (%100)
hocam elektrik tüketimi nasıl olmuş ki boş evde

Okşadıkça insanları, içinden çıkıyor Cini...

• Üyelik 26.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad V** Y**
  • Mesajlar 146
  • Beğeniler 2 / 18
  • Ticaret 0, (%0)

Mağara Adamı adlı üyeden alıntı

hocam elektrik tüketimi nasıl olmuş ki boş evde

bilmiyorum hocam bende bi bilsem saten tedaşta sordum herhangi bir borcu felan varmı diye bana yok dediler bende tamam aboneliği yapın adıma dedim verdim abonelik ücretini ve çıktım bi kaç gün sonrada elektirik dairesinden gelip o mahalledeki tüm elektirik sayaçlarını değiştirdiler bende değiştirin dedim 50 yıllık saat saten iyi olur felan dedim deiştirdiler bi kaç gün geçti böyle bi fatura çıktı :S

turkojen34 turkojen34 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 459 / 444
  • Ticaret 53, (%100)
Devlet kurumlarınla baş etmek kolay değil.En iyisi tüketici haklarından sonuç alamassan avukata başvurmadan önce elektrik idaresinin müdürüne anlat konuyu yardımcı olacaktır.

• Üyelik 26.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad V** Y**
  • Mesajlar 146
  • Beğeniler 2 / 18
  • Ticaret 0, (%0)

turkojen34 adlı üyeden alıntı

Devlet kurumlarınla baş etmek kolay değil.En iyisi tüketici haklarından sonuç alamassan avukata başvurmadan önce elektrik idaresinin müdürüne anlat konuyu yardımcı olacaktır.

anlattım hocam gitmediğim yer kalmadı :S bize ne diyorlar bukadar tüketim olmuş bilmem ne bilmem ne diyorlar 7500 kilobayt elektirik kullanılmış diyorlar bende dedim bukadar kullanım olmadı ev boş bukadar kullanım nasıl olsun dedim :S ne yaptıysam sonuç alamadım

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al