wmaraci reklam

Film izleme sitesi telif hakkında bir soru

18 Mesajlar 5.286 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

cemil2006 cemil2006 http://europe-movies.com Kullanıcı
  • Üyelik 25.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek çalışmıyorum
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 37
  • Beğeniler 8 / 4
  • Ticaret 3, (%100)
Bugün bir telif hakkı koruyucusu bir şirket tarafından, sitemde yayınladığım bir film için beni cep telefonundan aradılar.Telefon numaramı domainden bulmuşlar sanırım (domain bilgileri gizliydi ve bir mail geldi başlığı WhoisProtection.biz Abuse Notification‏ ).Sitemin lokasyonu amerikada ve domaini yurtdışından birine transfer etsem, benim için hukuki bir sorulumluluk kalır mı?

wmaraci
reklam

MagaraAdami MagaraAdami PM atabilirsiniz Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 2814
  • Beğeniler 382 / 974
  • Ticaret 2, (%100)
Hocam telefonda Ne dediler ? Birileri sizi işletiyor olabilir. Çünkü kimse bir telif hakkı için gidipte whois bilgilerine bakıp telefonu aramaz gibime geliyor. Hani deseniz Mail geldi anlarım ama telefon inandırıcı gelmiyor.

Ayrıca telif hakkı ile ilgili bir uyarı yapılınca içeriği kaldırmanız sorunu ortadan kaldırır. Sonuçta adam öldürmediniz.

Okşadıkça insanları, içinden çıkıyor Cini...

• Üyelik 25.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek çalışmıyorum
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 37
  • Beğeniler 8 / 4
  • Ticaret 3, (%100)

Mağara Adamı adlı üyeden alıntı

Hocam telefonda Ne dediler ? Birileri sizi işletiyor olabilir. Çünkü kimse bir telif hakkı için gidipte whois bilgilerine bakıp telefonu aramaz gibime geliyor. Hani deseniz Mail geldi anlarım ama telefon inandırıcı gelmiyor.

Ayrıca telif hakkı ile ilgili bir uyarı yapılınca içeriği kaldırmanız sorunu ortadan kaldırır. Sonuçta adam öldürmediniz.

Hem tel geldi, hem mail, ayrıca posta yollamışlar. telefonda digiguardians dan aradıklarını içeriği kaldırmamı söyledilr.Mail de müsteri.hizmetleri@isimtescil.net mi ne yazıyordu.Şimdi ben domaini yurtdışındaki bir domain şirketine , yurtdısında yaşayan biri adına transfer etsem, halen benim herhangi bir sorumlulugum olur mu?

MagaraAdami MagaraAdami PM atabilirsiniz Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 2814
  • Beğeniler 382 / 974
  • Ticaret 2, (%100)

cemil2006 adlı üyeden alıntı

Hem tel geldi, hem mail, ayrıca posta yollamışlar. telefonda digiguardians dan aradıklarını içeriği kaldırmamı söyledilr.Mail de müsteri.hizmetleri@isimtescil.net mi ne yazıyordu.Şimdi ben domaini yurtdışındaki bir domain şirketine , yurtdısında yaşayan biri adına transfer etsem, halen benim herhangi bir sorumlulugum olur mu?

Hocam telif hakkı içeren yayını kaldırın sorun hal olacaktır. Ayrıca bu uyarı gelirken sizin adınıza gelmiş zaten domanini transfer etseniz bile yeni kişi ile ilgili bir durum söz konusu olmaz. Şöyle düşünün siz alkollu araç kullanıyorsunuz ve polis sizin ehliyetinize ceza kesiyor. Sizde arabayı satarsam bu cezadan da kurtulur muyum diye soruyorsunuz ? Sizce mümkün mü bu ?

Ama korkmanızı gerektirecek bir durum yok. Kanal d'den 3 Kere Telif hakkı adına Mail aldım. Dizi sitesi Vardı, diziyi kaldırın dediler. Kaldırdım bende ve sıkıntı çıkmadı. Baktım Telif Hakkı maillerinin sonu gelmiyor Siteyi Kapattım. 15k hiti vardı üstelik :D

Okşadıkça insanları, içinden çıkıyor Cini...
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

BRHMCR BRHMCR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum Ukrayna
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 744
  • Beğeniler 0 / 216
  • Ticaret 3, (%100)
kaldirma talebi geldiyse kapat yok inatlasacam avukatlarim cok saglam diyosan yine kaybedersin ustelik bayagi tazminat alirlar birinci uyariyi yapmislar tavsiyem hemen kaldir kaldirdiktan sonrada bi bardak su ic kendine gelirsin

izmitekibi izmitekibi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yok
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 14
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
2 gün önce benim mailime de geldi telif hakları için mail geldi. Kaldırdım yazdım da telif hakları nedeniyle kaldırılmıştır diye. mail atan kişiye de geri mail attım kaldırırldı diye sorun ortadan kalktı yani eğer film kendine ait bir sunucun varsa ve o sunucuda ise sunucudan tamamen kaldır yok youtube, vk , mail.ru gibi yerlerden ilk aldıysan linkini kaldır sorun ortadan kalkar.

" Mağara Adamı " hocam dizileri Kanal D çok sıkı takipte tutuyor. :)

Temsilcisi olduğumuz "firma adı yazıyordu" . yukarıda listelenen filmleri mali hak sahipleriyle akdetmiş olduğu sözleşmeler neticesinde, ödenmiş olunan bedeller karşılığında Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 25. maddesinde düzenlenen dijital iletim de dâhil olmak üzere İşaret Ses ve/veya Görüntü Nakline Yarayan Araçlarla Umuma Yayın hakkını elde etmiş bulunup, söz konusu filmleri gerekli tüm yasal haklarını elinde bulundurarak göstermektedir.

http://www.sonfilmler.org

WebDost WebDost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 4329
  • Beğeniler 331 / 899
  • Ticaret 16, (%100)
siteyi kapatmaya gerek yok filmi kaldır yeter

emre57 emre57 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar Müh. Öğrencisi
  • Konum Konya
  • Ad Soyad Ş** A**
  • Mesajlar 383
  • Beğeniler 57 / 38
  • Ticaret 9, (%100)
Bence siteyi kapat, gitsin yani sürekli kaygılancan mı ?Valla 2-3 kuruş için başını ağrıtmaya değmez.

• Üyelik 25.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek çalışmıyorum
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 37
  • Beğeniler 8 / 4
  • Ticaret 3, (%100)

emre57 adlı üyeden alıntı

Bence siteyi kapat, gitsin yani sürekli kaygılancan mı ?Valla 2-3 kuruş için başını ağrıtmaya değmez.

Kapatmak yerine satmak istiyorum, masrafını felan kat kat kurtarıyor.

Tüm cevap yazan arkadaşlara teşekkürler

aydemir38 aydemir38 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Eğitim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 122
  • Beğeniler 5 / 20
  • Ticaret 0, (%0)
içeriği 3 gün içinde kaldırın sorun çıkmaz...inatlaşmayın sonra başınız ağrır...kolay gelsin..

Editörler aranıyor!...
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al