wmaraci reklam

Hakları Var mı?

17 Mesajlar 2.493 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Celvet Celvet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** O**
  • Mesajlar 33
  • Beğeniler 19 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar multi konu açıyorum.
Bundan 1 ay önce çiftçilik ile alakalı bir site açayım dedim.
Ve ciftcisen (nokta com aldım.
Siteyi tamamen ilan ve çiftçi bilgilendirme vs gibi değişik bir portal şeklinde açtım.
Bunun tabi facebook sayfası vs açtım.

Bugün şu şekilde bir yorum aldım.

Hukuken ne hakları olabilir?
(Domain uluslararası ve adamların işleriyle hiçbir alakam yok.)

Not:Siteyi açtığım günden beri footer kısmında bu sendika ile hiçbir alakamın olmadığını yazan bir cümle eklemiştim.

wmaraci
reklam

orknark orknark İzmir Kullanıcı
  • Üyelik 31.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Reklam Ajansı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 886
  • Beğeniler 66 / 151
  • Ticaret 2, (%100)
ozaman birşey yapamazlar onlar cifci-sen yani en basitinden sen eğer ciftcisen gibi anlamı olan bir site almışsın gidipte ****o yayınıda yok yani içinde bişey idda edemezler heleki çiftçi sendikaları konfedarasyonu ile alakamız yoktur yazdıysan

Hermes Hermes Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Seo | Sosyal Medya | Yazılım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 2777
  • Beğeniler 397 / 1093
  • Ticaret 90, (%98)
Hiçbir hakları yok, içiniz rahat olsun. Siz sendika ile ilgili karalama kötüleme yanlış bilgilendirme vs yapmadığınız sürece zaten hiçbirşey yapamazlar.

Madem o kadar kafaları çalışıyordu da şimdiye kadar koca sendikadan 1 kişi neden almamış domaini.

Ayrıca com net org global bir domaindir. Bir hak talep edemezler. Sitenize baktım zaten onlarla alakalıda birşey yok.
steel aktuelsoylesi Celvet

kişi bu mesajı beğendi.

dtmuratcan dtmuratcan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Doktor
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 517
  • Beğeniler 487 / 104
  • Ticaret 10, (%100)
Marka tescili var ise bu konuda gerekeni yapabilirler ve yasal süreç işletebilirler. Ancak bu sendikanın öyle bir girişimi olacağını sanmıyorum. TPE'den marka ve patent sorgulaması yapabilirsiniz, bu şekilde yasal bir hak mahrumiyeti doğurup doğurmadığınızı anlamış olursunuz.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 24.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 2777
  • Beğeniler 397 / 1093
  • Ticaret 90, (%98)
dtmuratcan marka tescil belgesi olsada birşey yapamazlar. Yukarıda yazdığımı okursanız daha iyi anlayabilirsiniz. Lütfen kişiye yanlış bilgi vermeyin.

SafakCALiSKAN SafakCALiSKAN lafliyorum.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Amele V.2
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ş** Ç**
  • Mesajlar 4640
  • Beğeniler 1124 / 1124
  • Ticaret 7, (%100)
domain üzerindeki tek hakları patent olabilir, basit bir arama yaparak çiftçisenin patentinin oladığını gördüm. patent alsalar bile sen domaini önceden aldığın için konu wipo ya taşınır.
dtmuratcan

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 24.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 2777
  • Beğeniler 397 / 1093
  • Ticaret 90, (%98)
ŞafakÇALIŞKAN oradan da zaten birşey çıkaramazlar. Bunu kendileri de iyi bilir. Fikir ve haklara yapılan bir saldırı ya da herhangi bir durum yok. Ve dediğiniz gibi domain zaten önce alındığı için geride alınamaz.

NK1864 NK1864 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 101 / 597
  • Ticaret 18, (%100)
Beyler, adamın bahsettiği şeyin ciddi yükümlülükleri var. Burada oturduğunuz yerden birşey olur - olmaz deyip kestirip atmanızın adama bir faydası yok. Sen mesaj atıp diğer konuya geçeceksin ama bu adamın sorunu maddi zarara kadar çok ileri boyutlara taşınabilecek.

Patent yoksa ortada bir sorun çıkmaz. Maddi durumunuz iyiyse kendiniz bu alan adını patentleyip karşı tarafa aynı şekilde karşılık verebilirsiniz. Karşı tarafın patenti olmadığı görülüyor. O sebeple size birşey yapamazlar. Fakat bu sorun büyür ve patent alıp + dava açarlarsa, sitede maddi kazanç sağladığınızı öne sürerek tüm geliriniz üzerinden hak iddia edebilirler.

Bu tip sorunlarla ilgili olarak aslında sitede bir avukat arkadaş görevlendirilse ve premium ya da farklı bir rank sistemiyle ücretli destek sunsa çok daha iyi olur. İnternetten ilk girdiği sayfada yazanı gelip buraya yapıştırıp, önünü ardını bilmeden saçma sapan yorumlar yapanlar var. Yarın adama tebligat geldiğinde sen gene oturduğun yerde göbeğini kaşımaya devam edeceksin.

Özetle şu an için bir sıkıntınız yok. Dava açsa bile patenti ona ait olmayan bir ad üzerinden sizin site adresiniz üzerinden hak iddia edemez.

Kolay gelsin.
dtmuratcan

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 24.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 2777
  • Beğeniler 397 / 1093
  • Ticaret 90, (%98)
NK1864 nereden biliyorsunuz benim avukat olmadığımı? Bir marka patent şirketimin olmadığını?

Evet dediğiniz gibi bilmeden yazıp çizenler de var elbet, Ama herkesi genelleme yapamazsınız.
cagatayguney

kişi bu mesajı beğendi.

tamerh tamerh WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Eğitim
  • Konum Karaman
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 359
  • Beğeniler 198 / 178
  • Ticaret 10, (%100)
kanald.com adresini bile Kanal D alamamışken hak iddia edemezler. kanal d isminin patentini birisinin almış olması bu ismin com-net-org gibi alan adlarında hak iddia etmesi için yeter sebep değil.
ayrıca onlar sendika. gitsinler tüm sendikalar gibi org.tr'yi alsınlar.
Hermes orknark

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al