wmaraci reklam

İzinsiz E-Posta gönderimi

11 Mesajlar 3.538 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

seferdemirci seferdemirci seferdemirci.com Kullanıcı
  • Üyelik 02.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 38
  • Beğeniler 14 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar,

Elimde yaklaşık olarak 10000 tane e-posta adresi var ve ben bu kişilere reklam içerikli mailler göndermek istiyorum. Bu kişilerin eposta adresleri alınırken izni alınmadı. Yani toplu mail gönderimi izinsiz yapılacak. Ancak bir daha mail almak istemeyen kişiler için eposta içersinde "üyelikten ayrıl" bağlantıları da bulunacak reklam çalışmasını yaparken. Yani kişilerin rızası olmadan bir daha mail gönderme işlemi yapmayacağım. Sorum ise şu; toplu mail gönderimi yaparken herhangi bir hukuksal işleme takılmak istemiyorum ve eposta listemdeki kişiler beni şikayet ettiğinde herhangi bir hak talebinde bulunamasınlar istiyorum. Yani açıkçası illegal bir reklam yapmak istemiyorum. Bu işlem mümkün müdür? Hani derler ya her sistemin bir açığı vardır, bu durumun da değerlendirilebilecek bir tarafı var mıdır?

wmaraci
reklam

ZenginAnil ZenginAnil WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek SEO
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Z**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 185 / 274
  • Ticaret 20, (%95)
Hocam mailde üyelikten ayrıl bağlantısının olması iyi bir şey fakat şimdi durum şu; bu kullanıcılar sizin müşteriniz / üyeniz değil bundan dolayı haberleri olmadan ilk maili atmanız ne kadar doğru bilemiyorum.

• Üyelik 02.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 38
  • Beğeniler 14 / 11
  • Ticaret 0, (%0)

AnılZengin adlı üyeden alıntı

Hocam mailde üyelikten ayrıl bağlantısının olması iyi bir şey fakat şimdi durum şu; bu kullanıcılar sizin müşteriniz / üyeniz değil bundan dolayı haberleri olmadan ilk maili atmanız ne kadar doğru bilemiyorum.

Kesinlikle doğru bir durum değil, bunu kabul ediyorum. Ancak viral reklam çalışmasına da ihtiyacımız var bir noktada.

Shakedown Shakedown Forza BEŞİKTAŞ Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Çevre Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 1708
  • Beğeniler 225 / 548
  • Ticaret 60, (%100)
Kişilerin rızası olmadan böyle şey yapanlara saygım hiç olmadı malesef.

"Tabiatın isteklerini anlamazlıktan gelen, cezasını görür." [Balzac]
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 02.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 38
  • Beğeniler 14 / 11
  • Ticaret 0, (%0)

Shakedown adlı üyeden alıntı

Kişilerin rızası olmadan böyle şey yapanlara saygım hiç olmadı malesef.

Arkadaşlar doğruluğunu veya yanlışlığını tartışmayalım lütfen. Konuyla alakası bilgisi olan varsa bekliyoruz.

cwt cwt Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 28.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ...
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 1469
  • Beğeniler 384 / 373
  • Ticaret 20, (%100)

AnılZengin adlı üyeden alıntı

genelde elinde milyonlarca mail adresi bulunan ve aktif mail adreslerini belirlemek için bu yöntem kullanılıyor
üyelikten ayrıl bağlantısını tıklandığız zaman, bu şekilde mail adresiniz aktif mail adresleri arasına alınır ve bu şekilde size bol spam içerikli mail gönderilir

1 Mayıs 2015 tarihi itibarı ile Resmî Gazete'de yayımlanıp yürürlüğe giren yeni kanunla birlikte artık firmaların yazılı iznimiz olmadan bize reklam, pazarlama, satış vb. gibi amaçlarla kısa mesaj, e-posta göndermeleri yahut aramaları yasaklandı. Bu yasağa uymayanlara da ciddi para cezaları ve devamında hapis cezasına kadar varan müeyyideler getirildi.

Firmalar tarafından tarafınıza izinsiz olarak gönderilen Kısa Mesaj(SMS), E-Posta ve izinsiz olarak yapılan aramaları şikayet etmek için buraya tıklayınız.
http://tiss.gtb.gov.tr/

onurkaplan onurkaplan Bilgi Paylaştıkça Çoğalır Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Senior Email Marketing Special
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 2209
  • Beğeniler 100 / 548
  • Ticaret 4, (%100)
Selam Hocam,

Ben email marketing firmasında çalışıyorum ve çalıştığım firma öyle merdiven altı yapan bir şirket değildir.

Bu firmada teknik kısımdayım

Sana şu şekilde özetliyeyim eğerki bu kullanıcılar senin kendi üyense bu kişilere izin emaili atabilirsin izin emailinde şunu belirtmen gerekiyor günde kaç kere atıcan haftadamı atıcan ws ws içerikte mutlaka ve mutlaka listeden çıkmak için unsub linkinin olması gerekiyor. Ve sitende üyelik bilgilerini alıyorsan mutlaka size reklam emailleri göndericez diye ibare olması gerekir.

İkinci kısma gelecek olursak bu üye datasını bizim tabirimizle eminönünden cd ile aldıysan bu kişilere izin emaili atamassın atarsan şikayet ederlerse seni ceza alabilirsin ama kanun henüz oturmadı ve açıklıklar var.

yurdışında bu serisi ücretsiz veren firmalar var 1000 kişiye kadar ücretsiz atabiliyorsun ama onlardada şöyle bişey var attığın 1000 kişilik listede çok fazla unsub ( listeden çıkma ) bback ( geçersiz adres) olursa hesabını direk iptal ederler.

Pm atarsan Bu konuda sana yardımcı olabilirim bizim firmanın satışçı arkadaşlarına seni yönlendirebilirim
seferdemirci

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 02.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 38
  • Beğeniler 14 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
Tekrar merhabalar,

Araştırmalarım sonucu konunun yasal boyutunu kesinlikle öğrenmiş oldum. Ancak aklıma takılan nokta şu; mail gönderimi yapılan server Türkiye dışından gönderim yapıyorsa yani yerel toplu mail gönderimi yapan firmaları kullanmak yerine MailChimp veya MandrillApp kullanılıyorsa yine de bu yasalar geçerli olur mu? Yabancı Sms firmaları aracılığı ile hala sms gönderimi yapan firmalar var. Durum biraz buna benzer sanırım.

onurkaplan onurkaplan Bilgi Paylaştıkça Çoğalır Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Senior Email Marketing Special
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 2209
  • Beğeniler 100 / 548
  • Ticaret 4, (%100)

seferdemirci adlı üyeden alıntı

Tekrar merhabalar,

Araştırmalarım sonucu konunun yasal boyutunu kesinlikle öğrenmiş oldum. Ancak aklıma takılan nokta şu; mail gönderimi yapılan server Türkiye dışından gönderim yapıyorsa yani yerel toplu mail gönderimi yapan firmaları kullanmak yerine MailChimp veya MandrillApp kullanılıyorsa yine de bu yasalar geçerli olur mu? Yabancı Sms firmaları aracılığı ile hala sms gönderimi yapan firmalar var. Durum biraz buna benzer sanırım.

Yasayı yukarda belirtim zaten yabancı serverlardan atsanızda farketmez örneğin benim çalıştığım şirkette yurtdışından serverları tehmin ediyor farkeden bişey yok anlacağınız üye listesi size ait değilse satın aldıysanız gönderim yapamassınız.

Yukarıda belirtiğiniz şirketler şu şekilde yapıyor siz evet onlardan gönderebilirsiniz. onlar size şunu sormaz bu listeniz izinlimi diye ama gönderim esnasından listeden çıkma oranınız ve geçersiz adres oranı fazla olursa yani %1 olursa direk hesabınızı kapatırlar hiç bir şey demeden

SMS olayı ise evet onda hayla sıkıntılar var bana bir dünya mesaj geliyor ama eskiden şu yoktu artık gelen mesajlarda almak istemiyorsanız tıklayın diyo yinede izinsiz gönderim

Şu şekildede yapabilirsiniz örneğin liste satın aldınız izin kampanyası attınız bu kampanyadan sadece okuyanları tepki verenleri izinli liste haline getirebilirisiniz.

armoniy armoniy Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mimarlık Adayı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 975
  • Beğeniler 227 / 270
  • Ticaret 2, (%50)
AvukatDenizCelik

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al