wmaraci reklam

kopyala yapistir icerik yapmak suc mu ?

4 Mesajlar 1.567 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

KomikBrokoli KomikBrokoli Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Ogrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 491
  • Beğeniler 37 / 38
  • Ticaret 9, (%89)
Mesela ben bi siteden icerik aliyorum baskasinin sitesinde paylasiyorum haberi var sitenin sahibininde icerik aldigim site resmi veya degil simdi icerikleri adamin sitesinde paylassam sucmudur ? Ceza yermiyim veya adam ceza yermi yorumlarinizi esirgemeyin

wmaraci
reklam

Sukru Sukru Grafik Tasarım Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Graphic Designer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 181
  • Beğeniler 56 / 90
  • Ticaret 41, (%100)
Sitede telif haklarıyla ilgili bir bölüm vardır inceleyiniz." Telif hakları saklıdır "gibi bir madde de mevcutsa suçtur.

Addison123 Addison123 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 356
  • Beğeniler 28 / 42
  • Ticaret 1, (%100)

Hunter adlı üyeden alıntı

Sitede telif haklarıyla ilgili bir bölüm vardır inceleyiniz." Telif hakları saklıdır "gibi bir madde de mevcutsa suçtur.

Peki mesela ben siteme "Telif Hakkı Saklıdır." yazsam ama bu ibarenin altında hiçbir hukuki dayanak olmasa yinede site sahibi olarak kopya içerikten hak talep edebilir miyim?

Sukru Sukru Grafik Tasarım Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Graphic Designer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 181
  • Beğeniler 56 / 90
  • Ticaret 41, (%100)
Kopya içeriğe telif hakkı salıdır ibaresini koyamazsınız. Dağıtıcı veya telif hakkını almış kişilerce kanunlara göre kullanılabilir. Bu durumda telif hakları otomatikmen kanıtlandığı takdirde koruma altındadır. Ki kopya içeriğe telif hakkı koyarsanız ve bu telif hakkıyla ilgili bir işlem yapmaya kalkarsanız, karşınızdaki kişiye atanabilecek en kötü avukat dahi bu durumda telif haklarının sizde olmadığını anlayacaktır. Bu nedenle kendinize veya telif hakkı sahibinden telif hakkını almadığınız bir ürün, içerik, kod vs. herhangi bir şeye ne sahiplikle yaklaşın, ne dağıtımcı olarak.

Aldığınız siteye rakip olamayacak bir sitede yayımlayacaksınız muhtemelen denk gelme olasıkları düşük olsa da bu emek hırsızlığıdır. Bu ibareyi kimse boşuna koymuyor.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al