wmaraci reklam

Paypal ve Diğer Ödeme Kanalları

2 Mesajlar 931 Okunma
wmaraci reklam

Kebuter Kebuter WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 40
  • Beğeniler 10 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar merhaba, şuanda ücretsiz bir şekilde hizmet veren bir özel ders ilan sitem var. İki aydır hizmet veriyor ve talep de oluyor. Benim amacım daha kurarken bu siteden adsense v.b. dışında bir gelir elde etmekti ve bunu da üyelik sistemleri ve bazı paketlerin satımı ile gerçekleştirecektim ancak vergi sorunlarını gördükten sonra vazgeçtim. Şuanda bazı sitelerde ise hiçbir şirket ve benzeri bilgi bulunmuyor ve ödeme kanalları olarak da paypal ve cepten ödeme sistemlerini(vodafone-turkcell-avea) kullanıyorlar. Peki ben de bu şekilde bir ödeme yolu sunsam sorun olur mu?

2. sorum ise: Eğer sorun olacaksa başka bir firma üzerinden fatura kesebilir miyim? bunun sorunu olur mu? ve de forumda bu metni gören kişilerden üzerlerine şirketi olan varsa fatura başına bir miktar da o kişiye versem yani kdv+komisyon gibi bu şekilde kabul eden olur mu?

fikirkod.com: Teknoloji ve Mühendislik Blogu
SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

atmaca18 atmaca18 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek hidroelektrik santral makinaları montaj bakım ve arıza
  • Konum Çankırı
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 114
  • Beğeniler 4 / 23
  • Ticaret 5, (%100)
Hocam söyle söyleyim ilk etapta belki sorun olmaz ama belli bir cironun üstünde gelirin olunca şahıs şirketi açıp vergi vermen gerekiyor yoksa her faturasız işlem için 139 lira ceza ödeyebilirsin bu işin içindeki bir abimize bende sormuştum verdigi yanıt bu
kardeşim maliyeci abim avukat onlara göre ise her faturasız işlemin cezasını ödersin dediler
Kebuter

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al