wmaraci reklam

Şahsıma küfür edildi.

39 Mesajlar 7.096 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

OguzhanTure OguzhanTure https://www.startupnedir. Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Avukat - Marka Vekili
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 6 / 13
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam TCK madde 267'de düzenlenen iftira suçu şu şekilde:

Yetkili makamlara ihbar veya şikayette bulunarak ya da basın ve yayın yoluyla, işlemediğini bildiği halde, hakkında soruşturma ve kovuşturma başlatılmasını ya da idari bir yaptırım uygulanmasını sağlamak için bir kimseye hukuka aykırı bir fiil isnat eden kişi, bir yıldan dört yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

Kısacası, iftira suçu, hakkında savcılık soruşturması açılması veya idari yaptırım uygulanmasını sağlamak için bir kimseye hukuka aykırı bir fiil isnat edilmesidir. Yani, fail masum olduğunu bildiği bir kişiye suç atmaktadır.

İftira suçunun tamamlanma anı hukuka aykırı isnat edilen fiilin kamu makamlarına bildirimi ve bu makamların öğrenmesiyle tamamlanır. Soruşturmaya veya idari yaptırım kararı uygulamaya yetkili kamu makamlarının hukuka aykırı isnadı öğrenmesi yeterlidir. İftira suçunun oluşumu için ayrıca soruşturma veya kovuşturma yapılması, idari yaptırım kararı uygulanması şart değildir. Basın - yayın araçları yoluyla, herhangi bir kimse hakkında hukuka aykırı bir isnatta bulunulması ve yetkili kamu makamın bu hukuka aykırı isnadı öğrenmesiyle iftira suçu işlenmiş olur.

Böyle bir durum söz konusu ise, örneğin size karşı savcılığa şikayette bulunmuştur ancak takipsizlik kararı alınmıştır. Eğer yukarıdaki koşullarda sağlanıyorsa ilgili kişiye karşı iftira suçundan savcılığa suç duyurusunda bulunabilirsiniz.

Mevzuu böyle değilse maddi-manevi tazminat davası açabilirsiniz. Detaylı bilgi için pm atabilirsiniz

https://www.venusmark.com/
wmaraci
reklam

maribro123 maribro123 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Backend Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 203
  • Beğeniler 141 / 70
  • Ticaret 5, (%100)
söyle acıklayayım şikayet etseniz bile dava 8 - 9 ay ile sonuclanıyor burası sanal ortam sanal ortamda ailenizle ilgili fotoğraf vs profilinizi açık yaparsanız bir cok coluk cocuk paylaşmaktadır dediğim gibi sanal ortamda kişisel sahıs hesabınıza tanımadıklarınızı eklemeyın yoksa ortam sanal ne olucağı belli değildir.

noop noop WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek domain alınır-satılır
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 688
  • Beğeniler 73 / 264
  • Ticaret 7, (%100)
yaşadığım bir konuyu anlatayım. gerçek hayatta biriyle kavga ettim. küfür ya da hakaret bile olmadı direk kavgaya başladık. kamera kayıtları da mevcuttu. tanıklar da ulaşılabilirdi. polis geldi. ifade vs verdim. savcılığa çağırdılar 1-2 ay sonra. karşı tarafın da ifadesi alınmış. ikimiz de birbirimizden şikayetçiydik. savcılıkta direk sordular dosyayı kapatalım mı? kapat gitsin dedim işim gücüm var git gel adliyeye uğraşamam. ama karşı taraf da benden şikayetçi o vazgeçmezse ne olacak? savcı inceledi ve o zaten ifadesinde farkında olmadan suçunu kabul etmiş kazanamaz dedi. böylece kapandı.

benim bu tarz konularda tavsiyem üzerinde durmayın, stres yapmayın. hayatı şikayetlerle acılarla geçirmeyin. kazanacağınız bir davada bile aslında bir şey kazanmıyorsunuz. uğraştığınıza değecek bir konu değil.

hem sokakta hem sanal ortamda her gün milyonlarca küfür ediliyor, ediyoruz. hepsinde savcıya gitsek her mahalleye bir mahkeme binası kurulması gerekir.

eski bir konu olsa da fikrimi söylemek istedim. geçmiş olsun.
ArinArslan

kişi bu mesajı beğendi.

ArinArslan ArinArslan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / K
  • Meslek satış
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad G** A**
  • Mesajlar 517
  • Beğeniler 400 / 147
  • Ticaret 53, (%100)

noop adlı üyeden alıntı

yaşadığım bir konuyu anlatayım. gerçek hayatta biriyle kavga ettim. küfür ya da hakaret bile olmadı direk kavgaya başladık. kamera kayıtları da mevcuttu. tanıklar da ulaşılabilirdi. polis geldi. ifade vs verdim. savcılığa çağırdılar 1-2 ay sonra. karşı tarafın da ifadesi alınmış. ikimiz de birbirimizden şikayetçiydik. savcılıkta direk sordular dosyayı kapatalım mı? kapat gitsin dedim işim gücüm var git gel adliyeye uğraşamam. ama karşı taraf da benden şikayetçi o vazgeçmezse ne olacak? savcı inceledi ve o zaten ifadesinde farkında olmadan suçunu kabul etmiş kazanamaz dedi. böylece kapandı.

benim bu tarz konularda tavsiyem üzerinde durmayın, stres yapmayın. hayatı şikayetlerle acılarla geçirmeyin. kazanacağınız bir davada bile aslında bir şey kazanmıyorsunuz. uğraştığınıza değecek bir konu değil.

hem sokakta hem sanal ortamda her gün milyonlarca küfür ediliyor, ediyoruz. hepsinde savcıya gitsek her mahalleye bir mahkeme binası kurulması gerekir.

eski bir konu olsa da fikrimi söylemek istedim. geçmiş olsun.

Hocam çok haklısınız lakin sıradan bir küfür olsa umursamam. Fakat öyle şeyler yazmış ki bu arkadaş ağzım açık kaldı okurken. Şikayet etmekten vazgeçtim hesabımı kapattım yeni hesabımı bulup dün yeniden yazmış. Ben pahasına olursa olsun bu kez şikayet edeceğim.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

XeroCS XeroCS Software Engineer Kullanıcı
  • Üyelik 08.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** O**
  • Mesajlar 124
  • Beğeniler 11 / 27
  • Ticaret 1, (%100)
Hiç uğraşmayın Tumblr yurtdışına bağlı olduğu için buraya ip adresi paylaşmazlar, eğer birde vpn filan kullandıysa çok zor birşey yapamazsınız uğraştığınızla kalırsınız onlar türkiye kanunlarına göre çalışmıyor çünkü.

Düzensiz gördüğüm 20.000 satır kodu tereddüt etmeden silip baştan yazabilirim.

DeepGloss DeepGloss Bir programcının notları Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Adana
  • Ad Soyad D** D**
  • Mesajlar 970
  • Beğeniler 485 / 236
  • Ticaret 42, (%100)
Bence de uğraşmayın. Şahsen ben peşinden çok koştum fakat ismini bildiğim Skype kullanıcısına bile bir şey yapamadım. Arkadaşında dediği gibi Türkiye'den adresler istenecek, yurt dışından cevap gelecek vs. uğraşmazlar.

worldww worldww Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 2112
  • Beğeniler 626 / 737
  • Ticaret 4, (%100)
Hocam ayıptır söylemesi Tumblr üzerinden bana neler teklif edenler oldu 😂
Tumblr böyle, takipçilerimin çoğunun adı küfürlü.

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Bence şikayet edin. tumblr'ı bilmiyorum ama Twitter Facebook gibi siteler küfür, hakaret durumlarında ip bilgilerini mahkemeler ile paylaşıyorlar diye biliyorum. Paylaşılmama durumu siyasi bir görüş yazdığında vs. düşünce özgürlüğü diye ip adresi paylaşılmıyor. Eğer küçük bir çocuk değilse veya kendisini çok iyi gizleyememişse mutlaka bulunacaktır.

Casus Casus WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek search
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 884
  • Beğeniler 52 / 237
  • Ticaret 4, (%100)
Şikayet edeceğinize dair gözünü korkutun etekleri tutuşur büyük ihtimalle
oda olmazsa sahte hesapla sizde bolca küfür yağdırın :D

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al