wmaraci reklam

Bu Sitenin Telif Hakkı Varmıdır ?

16 Mesajlar 3.790 Okunma
wmaraci reklam

alp190706 alp190706 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 29
  • Beğeniler 3 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar bi sitenin telif hakkı olup olmadığını nasıl anlarız ?
HTTrack Website Copier programıyla bi siteyi indirdim üstünde baya bi değişiklik yaptım ( Logo - Menü - Slider - Resimler - İçerik vs.) yani anlayacağınız sadece tasarımını kullanıyorum diyebilirim. İndirdiğim sitenin sahibi hakkımda yasal işlem başlatabilir mi ? Cevap veren herkese teşekkürler.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

estegk estegk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 315
  • Beğeniler 16 / 43
  • Ticaret 3, (%100)
Site derken temadan mi bahsediyorsunuz ?

Elipveres Elipveres WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 143
  • Beğeniler 0 / 32
  • Ticaret 0, (%0)
Sitenin altında yazar telif hakkı olup olmadığı. Eğer bizzat kendi hazırladığı bir temaysa elinden geleni yapar kanaatimce.

Ayırca kusura bakmayın ama neden bu yola başvurduğunuzu sormak istiyorum. Keşke ilham alıp kendi tasarımınızı yapmaya yoğunlaşsaydınız. :)

• Üyelik 17.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 29
  • Beğeniler 3 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Hayır hocam tema değil yani anlatmak istediğim şöyle . Örnek olarak imzanızdaki film sitesini httrack website copier ile indirdim içinde düzenleme yaptım tasarımı kaldı bi kaç yeri aynı kaldı ama %70ini değiştirdim şimdi siz benim hakkımda yasal işlem başlatabilir misiniz sitemi kopyaladı diye ?

Ek Olarak:

Elipveres adlı üyeden alıntı

Sitenin altında yazar telif hakkı olup olmadığı. Eğer bizzat kendi hazırladığı bir temaysa elinden geleni yapar kanaatimce.

Ayırca kusura bakmayın ama neden bu yola başvurduğunuzu sormak istiyorum. Keşke ilham alıp kendi tasarımınızı yapmaya yoğunlaşsaydınız. :)

Kendi tasarımımı yapmak istiyorum ama fazla bi bilgim yok. Altta telif hakkı var yazmış ama yazmayan yoktur heralde ben bile kendi yaptığım tasarımın altına telif hakkım olmadığı halde yazarım.

wmaraci

narhosting narhosting Backlink Kullanıcı
  • Üyelik 08.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 491
  • Beğeniler 85 / 73
  • Ticaret 12, (%100)
Evet eğer büyük biriyse başlatır.

Elipveres Elipveres WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 143
  • Beğeniler 0 / 32
  • Ticaret 0, (%0)

alp190706 adlı üyeden alıntı

Hayır hocam tema değil yani anlatmak istediğim şöyle . Örnek olarak imzanızdaki film sitesini httrack website copier ile indirdim içinde düzenleme yaptım tasarımı kaldı bi kaç yeri aynı kaldı ama %70ini değiştirdim şimdi siz benim hakkımda yasal işlem başlatabilir misiniz sitemi kopyaladı diye ?

Ek Olarak:

Kendi tasarımımı yapmak istiyorum ama fazla bi bilgim yok. Altta telif hakkı var yazmış ama yazmayan yoktur heralde ben bile kendi yaptığım tasarımın altına telif hakkım olmadığı halde yazarım.

Ben de yazıyordum, benim de herhangi bir telif beklentim yoktu doğruya doğru. Ama ya bu arkadaş önemsiyorsa ve gerekeni yapmışsa. Bu ihtimali düşündünüz mü? Bence bu konularda dikkatli olmak gerekiyor. Sizin için diyorum yani yoksa bana bi yararı olacağından değil. :rolleyes:

• Üyelik 17.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 29
  • Beğeniler 3 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Düzenleme üzerine 1 haftadır uğraşıyorum yani kullandığım şey sadece menüsüyle arkaplanı yani tasarımı. Kodlamayı bilsem zaten kopyalamam + birine web sitesi yaptım o bu tasarımın aynısını olmasını istiyorum dedi o yüzden böyle bir işe kalkıştım.

berkangndz berkangndz Php & Swift Developer Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek .
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 366
  • Beğeniler 175 / 87
  • Ticaret 7, (%100)

Ek Olarak:

Fazla bi bilginiz olmasada hazır ücretsiz tasarımlardan veya ücreti ile bi tasarım alıp değiştirebilirdiniz sizin kendiniz 0 dan yaptığınız tasarımı birisi alıp kullansa hoşunuza gidermi ?

• Üyelik 17.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 29
  • Beğeniler 3 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Tabiki gitmez fakat herşeyini değiştirdim. Kararsızım :/

+ olarak sayfa isimlerini bile değiştirdim örnek göstermek gerekirse menüde ürünler kısmı var diyelim ürünler kısmına tıklayınca urunler.html ye gidiyor. Eskiden karışık bir linke gidiyordu.

Ek Olarak: Sitenin altında Copyright © 2012 yazıyor site güncel bile değil .

Zen Zen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Web
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1061
  • Beğeniler 16 / 189
  • Ticaret 1, (%100)

Tabiki gitmez fakat herşeyini değiştirdim. Kararsızım :/

+ olarak sayfa isimlerini bile değiştirdim örnek göstermek gerekirse menüde ürünler kısmı var diyelim ürünler kısmına tıklayınca urunler.html ye gidiyor. Eskiden karışık bir linke gidiyordu.

Ek Olarak: Sitenin altında Copyright © 2012 yazıyor site güncel bile değil .

Herhangi bir sorun olmaz. Tıpatıp aynı olmadığı sürece dava da açsa yıllarca sürer ve boşa çıkar. Türkiye burası :D

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al