WM Aracı

WM Aracı (https://wmaraci.com/forum/)
-   Bilişim Hukuku (https://wmaraci.com/forum/bilisim-hukuku.html)
-   -   Sizce durum nedir acil bakarmısınız. (https://wmaraci.com/forum/bilisim-hukuku/sizce-durum-nedir-acil-bakarmisiniz-375292.html)

kadirkaracaoglu 16 Eylül 2016 16:24

Sizce durum nedir acil bakarmısınız.
 
Selamun aleyküm beyler öncelikle instagram takipçi üzerine bir web sitem var ve bu web sitemden 4 gündür sürekli birer kişi bana yazıyor hesabım çalındı bilişim suçlarına vereceğim diye bende şöyle birşey oluşturdum kafamda "Sisteme Giriş Sorumlulukları" burada maddeleri yazdım index.php ye de tam ortasına koydum bu yazıyı sisteme giriş kuralları bu diye sizce sorun olurmu bu arada insanların hesabını ben çalmıyorum birisi sisteme sızıp benimle uğraşıyor ama kim olduğunu bilemiyorum bi fikir verirmisiniz.

Akhmerrah 16 Eylül 2016 16:28

o tiki işaretlemeden de giriliyor

kadirkaracaoglu 16 Eylül 2016 16:29

giriliyor fakat ben orada belirttiğim gibi sisteme girenler bunu okumuş ve kabul etmiş sayılmaktadır diye.

Ramazan 16 Eylül 2016 16:30

hosting şifreni değiştirdinmi? çalındı derken hosting vs senin elinde gir değiştir neyi çaldı

Ek Olarak: hile kısmıda ayrıca tartışılır yasal açıdan senin siten yasal sayılıyormu araştırdınmı

kadirkaracaoglu 16 Eylül 2016 16:31

Ramazan durum öyle değil sunucuyu ben yönetiyorum fakat scriptte gizli bir açık var kapatmam için bulmam gerek veya birisi benimle oynuyor benden çalınmıyor hesap anlamış değilim benim siteme giren hesaplardan hergün 1 adet hesap çalıyorlar ve şifreyi değiştiriyorlar

reNta 16 Eylül 2016 16:33

senin sistemine girerken başka sisteme giriyordur abim ondan dolayı başkası da çalıyor olabilir. Seni bilişime verdiğinde de birşey çıkmaz bu kanıtlanabilir birşey değil.

zeFir 16 Eylül 2016 16:33

Bilişim davaları uzun sürüyor. Hesabının çalındığını iddia eden kişi adli süreç başlatırsa instagram'dan hesaba girilen ip numalarını isterler. Eğer bu ipler arasında sizinki varsa %90 ceza alırsınız . Siciliniz temizse HAGB kararı verilir büyük ihtimal... Hesaba sizin girişiniz olmadıysa zaten suçlu bulunmazsınız.

OmerAYDINOGLU 16 Eylül 2016 16:34

böyle sistemlere hiçbir zaman güvenemediğim için kullanmıyorum adam bir sürü sisteme giriyor suçu senden biliyor. Boşver hocam sen uyarıyı koymuşsun ama kabul etmedende giriliyor onu kontrol et :D

kadirkaracaoglu 16 Eylül 2016 16:37

Alıntı:

zeFir Adlı Üyeden Alıntı (Mesaj 2141271)
Bilişim davaları uzun sürüyor. Hesabının çalındığını iddia eden kişi adli süreç başlatırsa instagram'dan hesaba girilen ip numalarını isterler. Eğer bu ipler arasında sizinki varsa %90 ceza alırsınız . Siciliniz temizde HAGB kararı verilir büyük ihtimal... Hesaba sizin girişiniz olmadıysa zaten suçlu bulunmazsınız.

benim web sitemin ip adresinden giriş yapılmış olabilir bu benim girdiğim anlamına gelmez hocam kendi evimde bulunan ip adresim ve bilgisayarımın koduna bakıldığı zaman mantıklı olur örnek veriyorum adam benim sitemle beraber 5 siteye girer sonra bana mesaj atıp sen çaldın der adam benim siteme girmiş benim ip adresimle beraber 5 ip adresi daha görünecek mantıksız bence dediğiniz.

Ek Olarak: Trangormad onu nasıl yapacağımı biliyormusunuz hocam

zeFir 16 Eylül 2016 16:41

Ben sizin kendi kullandığınız ip numarası üzerinden girilirse demek istemiştim . Sunucu üzerinden girişte nasıl bir yol izlenir bilmiyorum . Ama ülkemizde bu davalar zaten mantık üzerine kurulu değil. Bilirkişi sizin girdiğinizi tespit ederse hakim size değil bilirkişinin raporuna bakar.


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şu anki Zaman: 00:33.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.