wmaraci reklam

Torrent sitelerine ağır bir darbe daha geldi!

27 Mesajlar 5.597 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Psycho Psycho <--! Am I Psycho? --> Kat. Mod.
  • Üyelik 11.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Emekçi
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 5985
  • Beğeniler 3896 / 3904
  • Ticaret 6, (%100)

Yasa dışı müzik, film ve yazılım indirenlerin bir numaralı kaynağı olan torrent sitelerine erişim bir bir engelleniyor.

Dünya çapında torrent servisine karşı başlatılan operasyonlara İngiltere de katıldı. İngiliz makamları, 21 torrent sitesi için erişime engelleme kararı aldı. Bu karar torrent için ağır bir darbe anlamına geliyor.

IsoHunt 7 yıl süren bir davayı kaybedince, siteyi kapama kararı almıştı. The Pirate Bay, EZTV ve Kickass Torrents'e erişimin engellenmesinin ardından şimdi de Torrentz, TorrentHound, BitSnoop ve Monova gibi trafiği yüksek ünlü torrent siteleri kara listeye alındı. Erişime engelleme kararının İnzgiliz ISP'lere erişmesinin ardından bir hafta içinde İngilizlerin bu sitelere erişmesi mümkün olmayacak.

Benzer kararların dünyanın pek çok ülkesinde alınması ve "sahiplerine ulaşılamayan" sitelere erişimin engellenmesi için müzik ve eğlence sektörünün büyük bir operasyon başlattığı biliniyor. Sahiplerine ulaşılabilen siteler içinse kapama ve ceza istemiyle davalar açılması gündeme geliyor. Ancak torrent sitelerinin kurucuları, bu davalardan kaçınmak için sunucularını yasal olarak sorun çıkarmayacak ülkelere taşıyorlar.

Torrent sitelerin ayakta durması için gerekli olan trafiği ve reklam gelirlerini etkileyeceği için erişime engelleme kararları torrent ağı için ağır bir darbe olacak.

Kaynak: Chip.com.tr

Gerilim OiS YenerK

kişi bu mesajı beğendi.

Hatalıysam telefon etme, idare et (?)

wmaraci
reklam

dinozor dinozor WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek mühendis
  • Konum ABD
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 92
  • Beğeniler 2 / 6
  • Ticaret 11, (%100)
çok kötü bir haber bu

SunucuBilgim SunucuBilgim Web Master Kullanıcı
  • Üyelik 21.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 372
  • Beğeniler 78 / 71
  • Ticaret 5, (%100)
Bu gerçekten iyi olmadı, keşke yol yakından yasal olarak problem arz etmeyen ülkelere sunucular erkenden taşınsaydı geçmiş olsun demekten başka yapabilecek birşey yok.

www.sanalkarga.com - Bilgi Paylaştıkça Çoğalır...

Orhan1 Orhan1 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 130
  • Beğeniler 2 / 5
  • Ticaret 2, (%100)
Çok üzücü Bir durum site sahipleri için..

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1150
  • Ticaret 1, (%100)
Yakında yeni bir tür paylaşım ağı çıkar.
Emule, LimeWire, Torrent derken yeni bir tane daha çıkması süpriz olmaz.
İlk yapan kişi de köşeyi döner zaten.

semcolakis semcolakis http://www.colakis.com Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Sosyal Medya Uzmanı, Webmaster, Blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 19
  • Beğeniler 0 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
İhtiyaç keşfin anasıdır demişler. İnsanlar torrente ihtiyaç duymaya devam ettikçe eminim ki yeni torrent metodları da ortaya çıkacaktır.

Sosyal Medya Blogu | www.colakis.com

Jih4d Jih4d Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Ne iş olsa yaparım abi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 229
  • Beğeniler 0 / 136
  • Ticaret 2, (%100)
Şu webmaster mantığını bir türlü çözemedim, forumda şahısların yaptığı en ufak tasarımlar dahi kopyalandığında yaygara koparılıyor, her türlü telif hakkına tecavüz eden bu tür servislerin engellenmesine "ah, vah, tüh, yazık oldu" gibi tepkiler veriliyor. Bu ne iki yüzlülük arkadaş be..

0Derece 0Derece WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** U**
  • Mesajlar 355
  • Beğeniler 27 / 104
  • Ticaret 0, (%0)

SunucuBilgim adlı üyeden alıntı

Bu gerçekten iyi olmadı, keşke yol yakından yasal olarak problem arz etmeyen ülkelere sunucular erkenden taşınsaydı geçmiş olsun demekten başka yapabilecek birşey yok.

Sunucuların kapanacağı ile ilgili birşey söylenmemiş... Sadece ingiltere de erişim yasağı getirilecekmiş yani bizi ilgilendiren birşey yok, ingiliz kullanıcılarını ilgilendiriyor...

BRHMCR BRHMCR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum Ukrayna
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 744
  • Beğeniler 0 / 216
  • Ticaret 3, (%100)
Hani hocam derlerya gerçek webmaster "warez'den uzak durur" bu laf külliyen yalan. Her webmaster zengin mi ? değil tabiki bak sana şunu söyliyim Türkiye'de warez içerik asla kullanmadım diyen şahıslar var bunların %15'i warez kullanmamıştır. Emin ol geriye kalan kısım her türlü script, tema, plugin edinmiştir.

Biz/Siz anca kendimizi kandırıyoruz. Dürüstlük çok azaldı, şimdi birisi çıkacak diyecek ben warez kullanmadım iyi kullanma kardeş beni ilgilendirmez ama sen warezi kullanıpta kullanmıyorum dersen kendini kandırmış olursun bana/bize hava hoş yani ha kendini ifşa etmek iyi bişey değil o zaman kullanmadıp deyip yalan söylemek yerine kendine göre bi cevap bul :=)

bu mesajda kimseye atar, gider, suçlama, hesap sorma yapılmamıştır. :)

YenerK YenerK yenerkayahan.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 883
  • Beğeniler 220 / 168
  • Ticaret 5, (%100)

BRHMCR adlı üyeden alıntı

Hani hocam derlerya gerçek webmaster "warez'den uzak durur" bu laf külliyen yalan. Her webmaster zengin mi ? değil tabiki bak sana şunu söyliyim Türkiye'de warez içerik asla kullanmadım diyen şahıslar var bunların %15'i warez kullanmamıştır. Emin ol geriye kalan kısım her türlü script, tema, plugin edinmiştir.

Biz/Siz anca kendimizi kandırıyoruz. Dürüstlük çok azaldı, şimdi birisi çıkacak diyecek ben warez kullanmadım iyi kullanma kardeş beni ilgilendirmez ama sen warezi kullanıpta kullanmıyorum dersen kendini kandırmış olursun bana/bize hava hoş yani ha kendini ifşa etmek iyi bişey değil o zaman kullanmadıp deyip yalan söylemek yerine kendine göre bi cevap bul :=)

bu mesajda kimseye atar, gider, suçlama, hesap sorma yapılmamıştır. :)

kullanmakla dağıtmak aynı kefeye konmamalı bence dağıtanlar olmazsa zaten kullananda olmaz...

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al