wmaraci reklam

Youtube API V3 Telif Hakları Lütfen Yardım Edermisiniz?

8 Mesajlar 1.301 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

seridijital seridijital Firma Rehberi Kullanıcı
  • Üyelik 28.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Dijital Baskı (Firma Sahibi)
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** D**
  • Mesajlar 230
  • Beğeniler 101 / 27
  • Ticaret 8, (%100)
Merhaba arkadaşlar.

Youtube api v3 versiyonunu çıkardı. Bu api yi kullanarak tüm videoları sitemize çekebiliyoruz. Bir çoğunuz bu özelliği biliyordur. Mesela Kurtlar vadisi pusu videolarını çeksek bile sitemizde video oynatılmıyor. Telif hakkı nedeni ile sadece bu videoyu youtube de izleyebilirsiniz diyor. Şimdi böyle telif hakkı olmayan ama api v3 ile erişime açık olan videoyu hostumuzda barındırmadan yayınlamamız mümkün mü? Bu sorun teşkil eder mi? Böyle bir uyarı gelse nasıl cevap vermeliyiz yardımcı olursanız sevinirim.

Örneği şöyle düzelteyim.

Kurtlar vadisi pusu telif hakkı nedeni ile sadece youtubede izlenir.
Güldür güldür api v3 ile açık herkes paylaşa bilir. Ama Başka bir firma telif hakkı uyarısı gönderirse kaldırmak zorundasın veya değilsin.

wmaraci
reklam

Thyphoon Thyphoon Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 781
  • Beğeniler 165 / 186
  • Ticaret 2, (%100)
Gönül rahatlığıyla yayınlayabilirsiniz. Sitene bir iletişim sayfası oluşturmayı unutma yinede telif hakkı gelirse oradan ulaşırlar kaldırırsın. Video için seni uyarmadan asla mahkeme vb. gibi durumlar olmaz.

ÖZET olarak yayınla maille ulaşırlarsa kaldır. Başka türlü bişey olmaz zaten :)
seridijital

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 28.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** D**
  • Mesajlar 230
  • Beğeniler 101 / 27
  • Ticaret 8, (%100)

Thyphoon adlı üyeden alıntı

Gönül rahatlığıyla yayınlayabilirsiniz. Sitene bir iletişim sayfası oluşturmayı unutma yinede telif hakkı gelirse oradan ulaşırlar kaldırırsın. Video için seni uyarmadan asla mahkeme vb. gibi durumlar olmaz.

ÖZET olarak yayınla maille ulaşırlarsa kaldır. Başka türlü bişey olmaz zaten :)

Örnek mesela hocam. hatta olanı söyleyim sitemde 40 bine yakın video var. ama bana bir link için uyarı gelmiş o konuda belki yüzlerce video var. durmadan bana uyarı mı gönderecekler veya kardeş biz sana 3 defa gönderdik veya 5-10 defa sen hala yayınlıyorsun diyip direk mahkeme yolunu tutabilirler mi? Sonuçda kendi hostumda barındırmıyorum ve telif hakkı geldiğinde tüm videoları mı silmem gerekiyor. Değerli yorumunuz içinde ayrıca teşekkür ederim.

Thyphoon Thyphoon Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 781
  • Beğeniler 165 / 186
  • Ticaret 2, (%100)

seridijital adlı üyeden alıntı

Örnek mesela hocam. hatta olanı söyleyim sitemde 40 bine yakın video var. ama bana bir link için uyarı gelmiş o konuda belki yüzlerce video var. durmadan bana uyarı mı gönderecekler veya kardeş biz sana 3 defa gönderdik veya 5-10 defa sen hala yayınlıyorsun diyip direk mahkeme yolunu tutabilirler mi? Sonuçda kendi hostumda barındırmıyorum ve telif hakkı geldiğinde tüm videoları mı silmem gerekiyor. Değerli yorumunuz içinde ayrıca teşekkür ederim.

Zaten video direk hak sahibine ait olduğu için izlenimler kazançlar ona gidiyor. Öyle kolay kolay sana bişey demez yani. Mesela ben içerik üreticisi olsam hoşuma bile gider senden izlenim sağlıyacağım. Yani 40000'de 1 tane çıkar belki onuda kaldırırsınız. Tüm videoları silmeniz gerekmez sadece şikayet gelen ilgili sayfası silip onu bir daha eklemezsiniz olur biter.
seridijital

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 28.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** D**
  • Mesajlar 230
  • Beğeniler 101 / 27
  • Ticaret 8, (%100)

Thyphoon adlı üyeden alıntı

Zaten video direk hak sahibine ait olduğu için izlenimler kazançlar ona gidiyor. Öyle kolay kolay sana bişey demez yani. Mesela ben içerik üreticisi olsam hoşuma bile gider senden izlenim sağlıyacağım. Yani 40000'de 1 tane çıkar belki onuda kaldırırsınız. Tüm videoları silmeniz gerekmez sadece şikayet gelen ilgili sayfası silip onu bir daha eklemezsiniz olur biter.

teşekkürler hocam

muhendisapo muhendisapo İlmi yayın. Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 139
  • Beğeniler 12 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam konuyla alakasz fakat footer dakl reklamin pek getirisi olacağını dusunmuyorum sag kisma alsaniz daha karlı olabilir mi acaba?
seridijital

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 28.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** D**
  • Mesajlar 230
  • Beğeniler 101 / 27
  • Ticaret 8, (%100)
mantıklı hocam :) teşekkür ederim scripti geliştirmeye devam ediyoruz zaman zaman

VisualStudio VisualStudio WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum Adıyaman
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 419
  • Beğeniler 0 / 62
  • Ticaret 8, (%88)
Bence o kadar emin olmayın Shift Deletede embed kodu ile eklemişti sonucunda dava vs. açılmıştı bildiğim kadarıyla isterseniz videoya bakın : https://www.youtube.com/results?search_query=M%C3%BC-Yap+skandal%C4%B1+ve+SDN+Forum%27un+kapat%C4%B1lmas%C4%B1

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al