wmaraci reklam

Blogum Ve Geleceğini Sormak İstiyorum. Ne yönde İyileştirmelerle Başarı Elde Edebilirim ?

11 Mesajlar 1.873 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

sosyofikir sosyofikir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Mimar - Blogger
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** U**
  • Mesajlar 539
  • Beğeniler 92 / 58
  • Ticaret 8, (%100)
Merhaba arkadaşlar bir teknoloji, blogger eklentileri, sağlık, psikoloji konusunda makaleler içeren bir blogum var buradan ulaşabilirsiniz. (Acaba böyle bir çok konuda yazmak yerine bir konuya mı yönelmeliyim ? Çok fazla kategori olunca hem yetkin olmadığımız konularda yazılar bir yere getirmiyor siteyi.

Dmoz onayını da aldığım zaman bir yerlere geldiğimi düşünmüştüm. Ama şimdi bakıyorum örneğin alexa değerlerine bakıyorum.. Globalde 1 milyonlardayız yani bunu göz önüne aldığımızda site hakkında neler söyleyebilirsiniz. Blogumdan para da kazanmak istiyorum ama tanıtım yazısı falan çok fazla alamadım. Adsense geliri de neredeyse yok denecek kadar az. Yani sayfanın toplam görüntülenme sayısı 1500-2000 arası ama tabii bu tekil ve çoğul hit farklıdır.

Siteme buradan ulaşabilirsiniz değerli yorumlarınız benim blog serüvenime yol verecek.

Siz değerli arkadaşlarıma bir kaç sorum olacak ?

1.)Alexa global ne kadar olmalı ? Alexa tr ne kadar olmalı nasıl daha ön sıralara gelebilirim ?

2.)Adsense gelirimi nasıl arttırabilirim.

3.) Hangi konulara ağırlık vermeliyim ?

4.)Mimari çizim programı olan revit ile alakalı dersler yayınlasam sitede gözle görülür bir artış olur mu ?

Yani kafam çok karıştı bir yandan para kazanmak istiyorum bir yandan da hobim olarak blogumu bir yerlere getirmek istiyorum.

Bloguma hergün yazı yazamıyordum şimdi tatil zamanında daha çok yazabileceğim. Sitemde yazar olmak isteyen arkadaşları da beklerim arkadaşlar yani kazanılan para bile bölüşülebilir amaç ilerlemek yani farklı kategorilerde özgün yazıları bir kaynakta toplamak isteğim var. Onedio gibi olabilir daha farklı da olabilir çok karıştı bir çok şey sordum ama hangisine cevap vermek isterseniz buyrun oradan başlayın. Ben de sizin değerli yorumlarınıza göre bloguma ve blogculuğuma bir yön çizmeye çalışacağım.

http://sosyofikir.com - 31.12.2016 Tarihli Site Analiz Raporu:

Google Indexi: 749
Google Görsel Indexi: 1.900
Google Backlink: 0
Alexa Dünya Sırası: 1.398.638
Alexa Ülke Sırası: 29.719
Alexa Backlink: 48
Yandex Index: 579
Dmoz Kaydı: var
Domain Yaşı: 4 yıl 9 ay
Site Lokasyonu: Bilinmiyor
Detaylı Bilgi: https://wmaraci.com/site-analizi/sosyofikir.com

Not: Sizin yorumlarınız sayesinde nasıl bir yol izlemem gerektiğini de şekillendireceğim. Çok teşekkür ederim.

Daha önce bir seo çalışması yapmadık. Seo konusunda da önerilerinizi bekliyorum. .

Hepinize mutlu sağlıklı, huzurlu bir yıl dilerim. Mutlu yıllar

Sosyofikir.Com Kaliteli güncel blog
wmaraci
reklam

metapak metapak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1052
  • Beğeniler 134 / 491
  • Ticaret 19, (%100)
Hocam ben site içeriğini beğendim açıkçası ama tema sanki karışık duruyor. Anasayfada insanın kafasını karştırıyor. Neyin nerede olabileceğini kestirmek zor. Bence anasayfada biraz sadeleşmeye gitmelisin yada tema değişimine.
Ne tür devam etmeliyim dersen nedir? nasıl olur? tarzı uygundur bence devam edebilirsin
sosyofikir

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 28.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Mimar - Blogger
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** U**
  • Mesajlar 539
  • Beğeniler 92 / 58
  • Ticaret 8, (%100)
JonnedRyan Hocam sağolun tema olarak daha sade bir temaya mı gitmeli sizce ? Bu tema sanki sürekli makale girilen siteler için daha çok uygun ben günde 10 tane yazı giremiyorum tabii tek kişi. Sağolun tema konusunda da dikkat edeceğim.

metapak metapak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1052
  • Beğeniler 134 / 491
  • Ticaret 19, (%100)

sosyofikir adlı üyeden alıntı

JonnedRyan Hocam sağolun tema olarak daha sade bir temaya mı gitmeli sizce ? Bu tema sanki sürekli makale girilen siteler için daha çok uygun ben günde 10 tane yazı giremiyorum tabii tek kişi. Sağolun tema konusunda da dikkat edeceğim.

Daha sade tema derken karışlığı az olan temaya gidilebilir hocam yada anasayfadaki bölümleri düzenleme şansınız varsa sadeleştirebilirsiniz diye düşünüyorum

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Marjinalbeyin Marjinalbeyin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Geliştirici
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 118
  • Beğeniler 18 / 31
  • Ticaret 7, (%100)
Hocam öncelikle alexayı önemsemeyin hiçbir kriter belirtmiyor.
Adsense geliri için reklam yerleşimlerinizi düzenlemeye gidebilirsiniz.
Hangi konulara ağırlık vereceğiniz konusunda; hangi konuya hakimseniz o konuda içerikler oluşturarak devam etmenizi öneririm.
Revit ile ilgili paylaştığınız dersler elbette sitenize katkıda bulunacaktır.

* Sitenizin ana sayfası o kadar karışık ki reklam olduğunu fark edemedim bile. Bu konuda düzenlemeye gitmeniz gerekiyor sanırım.
sosyofikir

kişi bu mesajı beğendi.

Freelance Web & Mobile Developer

• Üyelik 28.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Mimar - Blogger
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** U**
  • Mesajlar 539
  • Beğeniler 92 / 58
  • Ticaret 8, (%100)
Marjinalbeyin hocam önerilerinizi dikkate alacağım teşekkürler. Eskiden pr vardı şimdi trust rank falan diyorlar mesela siteye tanıtım yazısı verecek olsanız nelere dikkat ederdiniz ? Yani hangi değerlere öncelikle ?

Marjinalbeyin Marjinalbeyin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Geliştirici
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 118
  • Beğeniler 18 / 31
  • Ticaret 7, (%100)

sosyofikir adlı üyeden alıntı

Marjinalbeyin hocam önerilerinizi dikkate alacağım teşekkürler. Eskiden pr vardı şimdi trust rank falan diyorlar mesela siteye tanıtım yazısı verecek olsanız nelere dikkat ederdiniz ? Yani hangi değerlere öncelikle ?

Öncelikle tanıtım yazısı vereceğim sitenin konusunun benim sitem ile paralel olmasına dikkat ederim. Daha sonrasında sitenin popülerliği benim için önemlidir. Sonuçta siz her ne kadar link çıkışı alıyor olsanız da bir çeşit de reklam yayınlamış oluyorsunuz. Yüksek ziyaretçi kitlesini dikkate aldıktan sonra tanıtım yazısı vereceğim sitenin link çöplüğü olmaması çok önemli. Önüne gelen her siteye tanıtım yazısı vermiş, içerisinde sadece tanıtım yazıları dolu olan bir siteye reklam vermek istemezdim ki zaten böyle bir sitenin kolay kolay yüksek ziyaretçi kitlesi olamaz. Bunun yanı sıra tanıtım yazımda görselliğe önem verir ve resimlere de link çıkışı eklerdim.

Yardımcı olabileceğim her konuda yardımcı olmak isterim. Başarılarınızın devamını diliyorum :)
sosyofikir

kişi bu mesajı beğendi.

Freelance Web & Mobile Developer

• Üyelik 28.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Mimar - Blogger
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** U**
  • Mesajlar 539
  • Beğeniler 92 / 58
  • Ticaret 8, (%100)

Marjinalbeyin Öncelikle tanıtım yazısı vereceğim sitenin konusunun benim sitem ile paralel olmasına dikkat ederim. Daha sonrasında sitenin popülerliği benim için önemlidir. Sonuçta siz her ne kadar link çıkışı alıyor olsanız da bir çeşit de reklam yayınlamış oluyorsunuz. Yüksek ziyaretçi kitlesini dikkate aldıktan sonra tanıtım yazısı vereceğim sitenin link çöplüğü olmaması çok önemli. Önüne gelen her siteye tanıtım yazısı vermiş, içerisinde sadece tanıtım yazıları dolu olan bir siteye reklam vermek istemezdim ki zaten böyle bir sitenin kolay kolay yüksek ziyaretçi kitlesi olamaz. Bunun yanı sıra tanıtım yazımda görselliğe önem verir ve resimlere de link çıkışı eklerdim.

Yardımcı olabileceğim her konuda yardımcı olmak isterim. Başarılarınızın devamını diliyorum

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Bir de en büyük sorunumuzda pek okumuyoruz genel anlamda başka blogların, beğendiğimiz takip ettiğimiz blogların mesela sizin blogunuza şimdi baktım çok hoş geldi. Yorum yapmalıyız ki birbirimizi tanıyalım ve bir ağ oluşturalım. Ben bu yorum olayına çok inanıyorum. İnsanlar bloglardaki yazılarımıza yorum yaptıkça bizde kendimizi geliştiriyoruz ve insanda bir yazma isteği oluşuyor.

Juzk Juzk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 1197
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 66, (%100)
Para kazanmayı bir kenara bırakarak bu işe görmediğin sürece geliştiremezin.

fmertaslan fmertaslan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** M**
  • Mesajlar 219
  • Beğeniler 77 / 42
  • Ticaret 11, (%100)
Hocam merhaba. Temanız ciddi derecede karışık ve bu kullanıcıyı rahatsız eder. Bu durumdan kurtulmalısınız. Yeni sade ve güzel bir tema ile değiştirdiğiniz zaman sizinde siteye bakış açınız değişecektir.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al