wmaraci reklam

Yapmam gerekenler...

18 Mesajlar 2.788 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

anonymated anonymated Webnoloji.net Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Teknoloji ve Psikoloji
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 2005
  • Beğeniler 1489 / 657
  • Ticaret 15, (%100)
Merhabalar,

Blogumda SEO'sundan tutun teknik hatalara veya başka şeyler ile ilgili ne gibi eksiklikler ve hatalar var sizce?

Blogumu ilk açtığımda da konu açtım. Sağolsun bazı değerli üyeler eksiklerimi görmemi sağladı.

Tema kötü dendi güzel bir tema yükledim. Logoda hata var denildi düzelttik.

Elimden geldiğince iyileştirmeye çalışıyorum. Siz de kendi açınızdan ne gibi yanlışlar gördüğünüzü benimle paylaşırsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

http://webnoloji.net

wmaraci
reklam

KursunKalemm KursunKalemm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Webmaster, Blogger
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad G** İ**
  • Mesajlar 487
  • Beğeniler 90 / 255
  • Ticaret 21, (%100)
Hocam hayırlı olsun. Site gayet güzel. Kısaca bir inceledim, bir eksiklikle karşılaşmadım.
Tek değineceğim nokta şu: Şu an kurumsal değilsiniz. Açıklama ve yazılarınızı da samimi bir hava içerisinde yazıyorsunuz. Fakat benim tavsiyem, ileriyi de düşünerek alt yapınızı kurumsal olacakmışsınız gibi ele almanız. Mesela "Hakkımızda" açıklamasında "3 arkadaş kafa kafaya verdik..." gibi samimi "Bizim büyük bütçeli gelirlerimiz veya büyük çaplı sponsorlarımız yok. Fakat bizim için destekleri çok daha anlamlı olan birileri var. Onlar, siz değerli ziyaretçilerimiz." gibi hani yanlış anlamayın da duygu sömürüsü olarak anlaşılabilecek ifadelerden uzak durup, daha kurumsal ifadeler kullanmanız daha yararlı olur. Benim şahsi düşüncem budur.

Bu arada o temayı ben de almayı düşünüyorum bir projem için. Siz bir problem çıkardı mı, yeterince işlevsel mi, bunları merak ediyorum.
anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 01.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 2005
  • Beğeniler 1489 / 657
  • Ticaret 15, (%100)

Kurşun Kalem adlı üyeden alıntı

Hocam hayırlı olsun. Site gayet güzel. Kısaca bir inceledim, bir eksiklikle karşılaşmadım.
Tek değineceğim nokta şu: Şu an kurumsal değilsiniz. Açıklama ve yazılarınızı da samimi bir hava içerisinde yazıyorsunuz. Fakat benim tavsiyem, ileriyi de düşünerek alt yapınızı kurumsal olacakmışsınız gibi ele almanız. Mesela "Hakkımızda" açıklamasında "3 arkadaş kafa kafaya verdik..." gibi samimi "Bizim büyük bütçeli gelirlerimiz veya büyük çaplı sponsorlarımız yok. Fakat bizim için destekleri çok daha anlamlı olan birileri var. Onlar, siz değerli ziyaretçilerimiz." gibi hani yanlış anlamayın da duygu sömürüsü olarak anlaşılabilecek ifadelerden uzak durup, daha kurumsal ifadeler kullanmanız daha yararlı olur. Benim şahsi düşüncem budur.

Bu arada o temayı ben de almayı düşünüyorum bir projem için. Siz bir problem çıkardı mı, yeterince işlevsel mi, bunları merak ediyorum.

Hocam mesajınızın her cümlesine katılıyorum. Çok teşekkür ederim vakit ayırdığınız için.

Hakkımızda sayfası hakkında dediğinizde sonuna kadar haklısınız. Uzun süredir değiştirmemiz gerektiğinin farkındaydım. Makale yazmaktan vakit bulamadım diyeyim. Duygu sömürüsü olayını yanlış anlamadım merak etmeyin, aynı şeyi düşünüyorum. Amatörce bir sayfa olduğunu düşünüyorum.

Kurumsallık konusuna gelince. Samimiyet ve resmiyet oranı makalelerde nasıl olmalı henüz tam kestiremedim. Diğer yazar arkadaşlarımdan Berkay, oldukça resmi olarak yazıyor. Ben daha hafif olmasını tercih etmiştim.

Dediğiniz gibi yapmaya karar verdim hocam, daha kurumsal yazma konusunda.

Kullandığım temadan gayet memnunum. W3 hatası yok, hızlı çalışıyor. Görsel olarak da başarılı. Ancak temanın son versiyonu php 5.5 sürümü gerektiriyor. Almadan önce tema gereksinimlerini geliştirici arkadaşa sorup hostunuzu ona göre almanızı tavsiye ederim.
KursunKalemm

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 01.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 2005
  • Beğeniler 1489 / 657
  • Ticaret 15, (%100)
Devam...

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

berbaran berbaran WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 365
  • Beğeniler 118 / 124
  • Ticaret 6, (%100)
Hocam aslında ben ikinize de katılmıyorum. Piyasada yeterince kurumsal şirketler ve kurumsal sayfalar var. Bunların başlıcası da Webtekno diyebiliriz. Ki webtekno bile facebook sayfasında gayet samimi sohbetler içerisine giriyor her ne kadar amatör yaklaşımdan daha ziyade şirket ağzı ile konuşma yapıyor ancak bu bile sıcak geliyor ve ilgi çekiyor. Benim size tavsiyem o kısımlara fazla takılmayın. Yani amatör ruhu öldürmeyin. Gayet iyi gidiyor. Hatta biraz daha abartın, örneğin siz makale yazın ama daha çok video çekin 3'ünüz bir araya gelin yarım saatlik bir teknoloji sohbeti edin yada fotoğraflarınızı paylaşın mesela "şuan kurucularımızdan bizim kanki Ahmet SEO ile alakalı inanılmaz birşey keşfetti ve ne keşfettiğini kendi bile bilmiyor" diyerek güzel bir fotoğrafınız ve altına da güzel bir makale güzel olurdu gibi örnekleri çoğaltabiliriz. Youtube üzerine'de bu sayede yoğunlaşmış olursunuz gördüğüm kadarı ile youtube kanalı açmamışsınız. Sidebar kısmında da direk timeline şeklinde kişinin kolay beğenmesini sağlayacak sosyal medya bileşenleri kullanmanızı tavsiye ederim. Tema üzerinde biraz daha oynanabilir. Çünkü çok sade geldi bana. Şimdilik bu kadar hocam.
anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

1SMHMedya 1SMHMedya WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 505 / 133
  • Ticaret 7, (%100)
Temayı çok beğendim başarılar dilerim.

Ek olarak: Ayrıca site hızınız da çok iyi bunu nasıl sağladınız hocam?
anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

cLoneX cLoneX profesyonel amele Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Finans
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 273
  • Beğeniler 34 / 54
  • Ticaret 0, (%0)
Güzel site olmuş tebrikler, tema çok tatlı :)
Hocam süper cache kullanıyorsunuz ileri ki zamanlarda sıkıntı çıkarabilir. Ayrıca nacizane tavsiyem resimlere kendiniz manuel olarak logonuzu ekleyin. Bu tarz sitelerde copy paste olayı çok yaşanır en azından alsalar dahi görsellerde reklamınız döner bu da sizi daha kaliteli yapar. Birde kategoriler kısmının altında bulunan "Genel" bölümünün adını değişik farklı ilgi çekici birşey yapabilirsiniz.
başarılar..
anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

Bilgiye ulaşmanın en sade yolu...

• Üyelik 01.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 2005
  • Beğeniler 1489 / 657
  • Ticaret 15, (%100)

SMH Medya adlı üyeden alıntı

Temayı çok beğendim başarılar dilerim.

Ek olarak: Ayrıca site hızınız da çok iyi bunu nasıl sağladınız hocam?

İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim hocam.

Hız konusuna gelince;

Sitenin teknik konuları arasında en çok önem verdiğim şey hız oldu.

Super cache ile doğru ayarları yaptım, resim optimizasyonuna çok önem verdim. Yalnız, herkesin bildiği gibi sadece smush.it kullanmadım. Tek başına çok iyi iş çıkaran bir eklenti değil.

Veritabanı temizliği, hızlı bir tema kullanma. Ve başka bir madde daha;

Gtmetrix, pagespeed ve pingdom araçlarında, siteyi yavaşlatan her şeyi tek tek tespit ettim ve nokta atışı yaptım. Bu da önemli.
1SMHMedya

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 01.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 2005
  • Beğeniler 1489 / 657
  • Ticaret 15, (%100)

cLoneX adlı üyeden alıntı

Güzel site olmuş tebrikler, tema çok tatlı :)
Hocam süper cache kullanıyorsunuz ileri ki zamanlarda sıkıntı çıkarabilir. Ayrıca nacizane tavsiyem resimlere kendiniz manuel olarak logonuzu ekleyin. Bu tarz sitelerde copy paste olayı çok yaşanır en azından alsalar dahi görsellerde reklamınız döner bu da sizi daha kaliteli yapar. Birde kategoriler kısmının altında bulunan "Genel" bölümünün adını değişik farklı ilgi çekici birşey yapabilirsiniz.
başarılar..

Tema tatlı evet, çok teşekkür ediyorum :)

Super cache kullanmamın sebebi, Total Cache'de zilyon tane ayar yapmak yerine burada işi hızlı ve etkili olarak yapabilmem.

Siteyi ışık hızına çıkarmışken pek ellemek istemiyorum :D Total Cache'e geçmek aklıma geldi ama eskisi kadar hızlı olmaz diye ellemedim.

Resimlere logo ekliyoruz aslında ama bazen. Mesela son makalede arkadaşın kendi hazırladığı görseller var. Kendi ürettiğimiz resimlere ekliyoruz ama diğer resimlerde telif sorunu çıkar mı tam bilemediğim için eklemiyordum.

Dediğiniz gibi görsellerde reklam olur, kullanan sitelerde de reklam olur. Ama dedigim gibi telif olarak sorun olmuyorsa hepsine eklemek isterim.

Genel kategorisinin ismine alternatif arıyoruz şuan, arkadaşlara bunu ilettim bile. En yakın zamanda değiştireceğiz inşallah.

Tekrar çok teşekkür ediyorum yardımınız için. Projelerinizde ve hayatınızda başarılar dilerim.

Ek Olarak:

berbaran adlı üyeden alıntı

Hocam aslında ben ikinize de katılmıyorum. Piyasada yeterince kurumsal şirketler ve kurumsal sayfalar var. Bunların başlıcası da Webtekno diyebiliriz. Ki webtekno bile facebook sayfasında gayet samimi sohbetler içerisine giriyor her ne kadar amatör yaklaşımdan daha ziyade şirket ağzı ile konuşma yapıyor ancak bu bile sıcak geliyor ve ilgi çekiyor. Benim size tavsiyem o kısımlara fazla takılmayın. Yani amatör ruhu öldürmeyin. Gayet iyi gidiyor. Hatta biraz daha abartın, örneğin siz makale yazın ama daha çok video çekin 3'ünüz bir araya gelin yarım saatlik bir teknoloji sohbeti edin yada fotoğraflarınızı paylaşın mesela "şuan kurucularımızdan bizim kanki Ahmet SEO ile alakalı inanılmaz birşey keşfetti ve ne keşfettiğini kendi bile bilmiyor" diyerek güzel bir fotoğrafınız ve altına da güzel bir makale güzel olurdu gibi örnekleri çoğaltabiliriz. Youtube üzerine'de bu sayede yoğunlaşmış olursunuz gördüğüm kadarı ile youtube kanalı açmamışsınız. Sidebar kısmında da direk timeline şeklinde kişinin kolay beğenmesini sağlayacak sosyal medya bileşenleri kullanmanızı tavsiye ederim. Tema üzerinde biraz daha oynanabilir. Çünkü çok sade geldi bana. Şimdilik bu kadar hocam.

Vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim. Dediklerinizi dikkate alacağım. Sosyal medya entegrasyonu için önerdiğiniz eklentiler var mı?
1SMHMedya

kişi bu mesajı beğendi.

Adrian Adrian Web Executive Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Web Executive
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 146
  • Beğeniler 44 / 43
  • Ticaret 10, (%100)
Son derece başarılı bir iş çıkartmışsınız hocam. Ayrıca tasarım olarakta blogun atmosferide gayet sıcak ve hatırı sayılır vakit geçirilebilecek kıvamda :)

Çorbada tuzumuz bulunsun "dmoz" hakkındaki yazınıza birde yorum bıraktım, başarılarınız daim olur umarım.
anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al