wmaraci reklam

Çıplak Yazar ~ Kişisel blog ve öyküler (Düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim)

29 Mesajlar 5.261 Okunma
wmaraci reklam

ciplakyazar ciplakyazar .com Kullanıcı
  • Üyelik 27.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Satın Alma
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 729
  • Beğeniler 318 / 317
  • Ticaret 0, (%0)

Merhaba,

Çıplak Yazar adıyla yazmakta olduğum blogumu 2016 yılında açtım. Genel olarak toplumsal sorunlar, deneme, öykü, blog yazarlığı, araştırma, sinema ve eleştiri kategorilerinde yazılar yazıyorum. Bunun yanı sıra hikaye yazarlarına destek vermek ve yazmaya istekli insanları, hikaye yazmaya teşvik etmek amacıyla ”kendi hikayeni gönder” projesini yürütmekte ve okuyuculardan gelen hikayeleri yayınlamaktayım.

2017'de blogumda misafir yazar içeriklerine de yer vermeye başladım. Açıkçası misafir yazarlık konusuna ilk zamanlar çok önem veriyordum. Hatta bunun için misafir yazarlık yapan blog/siteler şeklinde bir veritabanı oluşturdum. Ancak bu sistemi biraz değiştirerek, misafir anılar şeklinde yeni bir format oluşturmayı uygun gördüm. (Bunu da ilk kez burada paylaşıyorum.)

Blog yazarlığı maceram bu şekilde devam ederken, yazmak için gerekli motivasyona da herkes gibi benim de ihtiyacım oluyor. Ne zaman bir yorum gelse ya da hiç tanımadığım birisi sosyal medyada bir hikayemi paylaşsa, gerçekten çok mutlu oluyor ve bir şeyleri başarmış olduğuma inanmak istiyorum. En başından beri bu işi tutkuyla yaptığım için maddi bir kazanç elde etmeyi her zaman ikinci planda tuttum. Ancak siz de takdir edersiniz ki blogun da hosting, domain gibi yıllık sabit giderleri oluyor. Hem bu yükümü biraz olsun hafifletmek, hem de çorbada tuzum olsun demek istiyorsanız blogumda reklam verebilir ve sponsor olabilirsiniz.

• Ben sponsor olamam, ama yine de ufak da olsa katkıda bulunmak isterim diyorsanız benim için bir tweet atarak blogumu sosyal ağlarda paylaşabilir veya hazırlamış olduğum (biraz amatör logolardan) hoşunuza gideni seçerek, kendi blogunuza ekleyebilir ve destek olabilirsiniz.

• Bunun dışında, öykü seslendirme yapabilirsiniz. Kendi sesime çok güvenmediğim ve seslendirme alanında yetersiz olduğum için, hikaye seslendirme yapamıyorum. Eğer orta kalite bir mikrofonunuz ve güzel bir anlatımınız varsa, hikayelerimden birini seslendirmenizi çok isterim. Daha önce seslendirilen hikayeler için hikaye arşivi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

• Ciplakyazar.com için açmış olduğum iki adet ticaret konusu bulunmaktadır. Bunlardan biri tanıtım yazısı satışı, diğeri ise backlink satışı yaptığım konulardır. Üye profilimi inceleyerek ticaret ilanlarıma ulaşabilirsiniz.

Son olarak blogumda yaptığım güncellemeler:

* 19.09.2020 Güncelleme :
- Adsense Reklam sayıları optimize edildi ve en aza indirildi.
- Hikaye Arşivi sayfası yeniden düzenlendi ve daha hızlı bir hale getirildi.
- Yorumlar alanı özelleştirildi.
- Kim neler demiş sayfası güncellendi.
- Arşiv sayfası güncellendi.
- Hakkımda sayfası güncellendi. (bkz.)
- İnceleme yazıları için sağ sidebar alanı güncellendi. (bkz.)
- Anasayfa yeniden düzenlenerek son hikayeler, seslendirilen hikayeler ve en çok okunan konular eklendi.
- Yazı içi sosyal paylaşım butonları 4 adet olarak sınırlandırıldı.
- Yazı için select share button renkleri değiştirildi.

* 23.01.2020 Güncelleme :
- Hikaye kategorisi kendi içinde alt kategorilere ayrıldı.
- Tema güncellemesiyle gelen karanlık mod, yazı içi satır seçip paylaşma, yazı boyutu büyütme-küçültme özellikleri eklendi.
- Ana sayfaya ''takipçilerden gelen yazılar'' eklendi.
- Kısa film ve yabancı diziler için sinema kategorisine yeni sayfa eklendi.
- Sadece 100 kelime adında yeni bir öykü projesi başladı.
- Static içerikler için alt domain eklendi.
- Sidebar alanına tavsiyeler köşesi eklendi. (Yeni ve farklı bloglara destek olmak için her ay 1 blog paylaşıyorum.)
- Sesli öyküler için haftalık olarak ''hemen dinle'' bölümü eklendi.
- Mobil hızı arttırmak için sidebar alanı ve 2 footer widgeti devre dışı bırakıldı.
- Site hızını arttırmak için google fonts devre dışı bırakılarak, font local olarak eklendi.
- İlk öykü seslendirmesi yapıldı.

* 16.07.2018 Güncelleme :
- Bloguma lisanlı bir wordpress teması aldım.
- Blog temamın logosunu değiştirdim.
- Sayfa hızlandırma için gerekli iyileştirmeleri yaptım.
- Adsense yerleşimlerini yeniden yapılandırdım.
rsenturk

kişi bu mesajı beğendi.

Ciplakyazar.com | Kişisel Blog ve Öyküler
SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

Voltaren Voltaren www.ZomPir.com Kullanıcı
  • Üyelik 12.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 2093
  • Beğeniler 527 / 643
  • Ticaret 0, (%0)
temanız çok güzelmiş keşke benim olsa :D
ciplakyazar

kişi bu mesajı beğendi.

Finans Haber Portalı : https://www.zompir.com/

daniel1336 daniel1336 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Makine Mühendisi
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 1338
  • Beğeniler 587 / 525
  • Ticaret 36, (%100)
Hocam nacizane 2 konuya değinmek istiyorum sitenizi incelerken dikkatimi çekti. Yazı içindeki orta sol kısımdaki adsense reklamı yazı ile sıfır olacak şekilde ayarlanmış. Arada biraz boşluk olmazsa hem görsel olarak çirkin oluyor hemde yazıyı okumayı zorlaştırıyor. Sitenizden hemen çıkma oranını arttırarak zarar verebilir bu durum kanaatimce. Birde altta benzer yazılar kısmında resimlerin ebatları her yazı için farklı gibi görünüyor. Resimleri aynı ebat olacak şekilde ayarlasanız daha güzel durur.
ciplakyazar

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 27.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Satın Alma
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 729
  • Beğeniler 318 / 317
  • Ticaret 0, (%0)

Voltaren adlı üyeden alıntı

temanız çok güzelmiş keşke benim olsa :D

Merhaba.
Kullandığım tema Wordpress in ücretsiz teması ribbon lite. Google da aratarak bulabilirsiniz.
Voltaren uzoreid

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 27.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Satın Alma
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 729
  • Beğeniler 318 / 317
  • Ticaret 0, (%0)

daniel1336 adlı üyeden alıntı

Hocam nacizane 2 konuya değinmek istiyorum sitenizi incelerken dikkatimi çekti. Yazı içindeki orta sol kısımdaki adsense reklamı yazı ile sıfır olacak şekilde ayarlanmış. Arada biraz boşluk olmazsa hem görsel olarak çirkin oluyor hemde yazıyı okumayı zorlaştırıyor. Sitenizden hemen çıkma oranını arttırarak zarar verebilir bu durum kanaatimce. Birde altta benzer yazılar kısmında resimlerin ebatları her yazı için farklı gibi görünüyor. Resimleri aynı ebat olacak şekilde ayarlasanız daha güzel durur.

Adsense sayfa içi yerleşimi benim de canımı sıktı açıkçası. Bir ara mutlaka el atacağım. Benzer yazılar için eklenti indirmedim temanın kendi orijinal varsayılanı. Bir eklentiyle bu iş çözülür ama çok fazla da eklenti indirmek istemiyorum. Yani bu bahsettiğin ikinci şeye ben pek takılmıyorum.
daniel1336

kişi bu mesajı beğendi.

udsgul udsgul https://sizvebiz.blog Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Sağlık,Blogger
  • Konum Adana
  • Ad Soyad Ü** G**
  • Mesajlar 93
  • Beğeniler 8 / 15
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam çok beğendim yazılarınızı, premium temaya çok gerek yok şimdilik, gayet güzel tema , yazılar harika, bence ilerisin için en büyük sıkıntı kalıcı bağlantılarınız. site ismi/tarih/yazı ismi olarak çıkıyor, onu wordpress ayarlarından site ismi/yazı ismi olarak ayarlasanız seo açısından çok daha iyi olurdu. Misafir yazarlık yapmak ya da yazılarınızdan paylaşmak isterseniz benim bloğumda size açıktır saygılarımla..
ciplakyazar

kişi bu mesajı beğendi.

mceber mceber Gazianteptutku.com Kullanıcı
  • Üyelik 29.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 1019
  • Beğeniler 190 / 193
  • Ticaret 3, (%100)
hellal valla bana tema lazım seo uyumlu önerdiğin varmı çıplak yazar :D Fanın olduk :D
ciplakyazar

kişi bu mesajı beğendi.

Gazianteptutku.com

• Üyelik 27.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Satın Alma
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 729
  • Beğeniler 318 / 317
  • Ticaret 0, (%0)

udsgul adlı üyeden alıntı

Hocam çok beğendim yazılarınızı, premium temaya çok gerek yok şimdilik, gayet güzel tema , yazılar harika, bence ilerisin için en büyük sıkıntı kalıcı bağlantılarınız. site ismi/tarih/yazı ismi olarak çıkıyor, onu wordpress ayarlarından site ismi/yazı ismi olarak ayarlasanız seo açısından çok daha iyi olurdu. Misafir yazarlık yapmak ya da yazılarınızdan paylaşmak isterseniz benim bloğumda size açıktır saygılarımla..

Çok teşekkür ederim. Misafir yazar olarak pek bir yerde yazmıyorum ama ilerde yazmayacağım anlamına da gelmiyor bu. O yüzden bir gün yazmak istersem mutlaka sizinle iletişime geçerim. Dediğiniz ayarları tekrar gözden geçirerek düzenleme yaptım. Ancak googledeki indexlerim siteadi/tarih/yazı ismi şeklinde. Bu yüzden google üzerinden bir linkime tıklayınca sayfa bulunamadı hatası verdi. Google indexleri zamanla güncellenir mi?

udsgul udsgul https://sizvebiz.blog Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Sağlık,Blogger
  • Konum Adana
  • Ad Soyad Ü** G**
  • Mesajlar 93
  • Beğeniler 8 / 15
  • Ticaret 0, (%0)
3-4 gün sürer, ama böylesi daha iyi oldu, yolunuz açık olsun..
ciplakyazar

kişi bu mesajı beğendi.

abdullahs abdullahs Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 4 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
yeşil insanın içini açıyor be, şu temanın güzelliğine bak! :) ne diyeyim tema hayırlı olsun. blog hayatınızda başarılar diliyorum efendim :)
ciplakyazar

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al