wmaraci reklam

Blog yazısına reklam eklemek hakkında. (Başlık saçma oldu ne demek istediğimi konuda yazdım. :D )

2 Mesajlar 421 Okunma
wmaraci reklam

ASametYildirim ASametYildirim Saygı, Sevgi, Anlayış. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)
Merhabalar. Teknoloji, Sinama, Oyun, Webmaster ve Nasıl Yapılır tarzında bir bloğum var. Mesela sinema sitesiyle anlaşsam Sinama kategorisinde bir filmi tanıtırken onun sitesine link versem " Bu filmi ve fragmanını buradan izleyebilirsiniz." tarzında sizce bu şekilde para kazanabilir miyim?

Veya bir oyun hakkında yazı paylaşınca alt tarafa o oyun ile ilgili video çeken biriyle anlaşıp onun videosunu konu altına eklesem. Bu fikir işe yarar mı?

Siteye günlük ortalama 150 tekil hit geliyor. 1.000 e yakın gösterim oluyor. Şimdi olmasa bile site daha da hitlenince bu fikir işe yarar mı veya bu şekilde para kazanan var mı?

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Büyük firmalar bu tür işler ile kendileri uğraşmıyor. Ajanslar ile anlaşıp tek muhatap ile hallediyorlar.
Siz daha çok yeni gelişmekte olan küçük ölçekli firmalar yada web siteleri ile anlaşabilirsiniz ki buda zaten yeni bir şey değil bildiğin tanıtım yada sponsor banner gibi bir sistem olur.
Fakat burada işin önemli noktası kişilerin reklamlarını yayınlamak için sizi neden tercih edeceği?
Kitleniz bir hayli geniş olması lazım ve kitlenin ilgi alanına göre firma yada web siteleri ile anlaşmanız lazım. Buda bir hayli meşakkatli bir durum. Zor yani kısacası. Yerel içerikli bir site olsanız belki yerel firmalar ile reklam anlaşması yapabilirsiniz ama genel içerikli ve kitlesi az olan bir siteye kim neden reklam versin ki?

Benzer bir sistem Quora yada moz gibi sitelerde var. Örneğin ben Sunucular ile ilgili bir yazı okuyorum ve yazı arasında bana çeşitli sunucu firmalarının reklamlarını gösteriyor. Fakat bunları kendi oluşturdukları reklam platformları ile çözüyorlar.

Yani örneğin Quora, tencere pazarlamacıları gibi kapı kapı dolaşmıyor, reklam vermek isteyenler gidip ondan istiyorlar.

Burada asıl nokta anlaşılacağı üzere kitle sayısı ve kalitesi.
yilmaz70 ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al