wmaraci reklam

Değerli domainden para kazanmak

13 Mesajlar 2.123 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

sevdabirates sevdabirates WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek seo
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** P**
  • Mesajlar 282
  • Beğeniler 150 / 55
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba arkadaslar,
Dünyada villalari ile meşhur bir şehrin villamadrid.net (madrid temsili) domainini aldım. Amacım alıp satmak amaçlıydı. Cunku oraya gidip villa pazarlamasi ve alip kiraya vermek gibi bir durumum yok, Domainin değeri estibot ta 1300 $ . (Benimkisi .netlisi 1300 dolar, .com u 30.000$), google da araması sayısı yüksek bir domain olduğu için bu domain den nasıl para kazanabilirim? Tesekkurler
Avi

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

aries aries WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek işçi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 827
  • Beğeniler 150 / 383
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam, ilgili kategoriye satış ilanı açarak domaini satabilirsiniz ancak estibot vs firmaların biçtiği değerin çok daha altına gidecektir büyük ihtimalle. Diğer bir alternatif ise seyahat yazıları yazarak satış ortaklığı (Bkz. booking.com vs) ile para kazanabilirsiniz, özellikle İngilizce yazma şansınız varsa çok daha iyi olur. Domain gerçekten iyiyse yerli/yabancı seyahat acentalarına vs teklifte de bulunabilirsiniz...
sevdabirates

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 14.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek seo
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** P**
  • Mesajlar 282
  • Beğeniler 150 / 55
  • Ticaret 1, (%100)
@aries hocam çok teşekkürler, domain çok iyi hocam villa deyince doğal güzellikleriyle meşhur ve çok turist gelen bir yer. Googleda aranma sayısı çok yüksek, ingilizce seviyem çok iyi yazı yazabilirim, o ülkedeki villâları tanıtan yazılar mi yazmalıyım? Ama bu bedava villâların tanıtımını yapmak olmuyor mu? Ve telif hakkı içerir mi ? Makele ile satış ortaklığı, biraz daha detaylı bilgi verir misiniz hocam

• Üyelik 20.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek işçi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 827
  • Beğeniler 150 / 383
  • Ticaret 1, (%100)
Öncelikle burayı bir inceleyin.... https://www.booking.com/affiliate-program/v2/index.html

O ülkedeki lokasyonlar hakkında yazabilir, sonra nerede kalınır alt başlığı altında villaların tanıtımını yaparsınız şu villanın (tabi şu villa derken bağlantı vereceksiniz) manzarası güzel, bu villanın fiyatı uygun vs diyerek... telif hakkı içermez, zaten atıyorum booking. com ile anlaştınız size bir kod verecek onu ekleyeceksiniz yazınıza, seyahat bloglarına da bir göz gezdirin bir çoğu +bu şekilde gelir elde ediyor...
sevdabirates

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 14.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek seo
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** P**
  • Mesajlar 282
  • Beğeniler 150 / 55
  • Ticaret 1, (%100)
Villanın linki derken o ülkedeki tanıtmak istediğim villanın kendi orijinal sitesi dmi hocam ? Yoksa villanin booking.com daki tanıtım linki mi ? Benim yazılarımı okuyan ve linke tıklayıp o otele rezervasyon yaparsa bende bundan yüzdelik mi alacağım tam olarak?

• Üyelik 20.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek işçi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 827
  • Beğeniler 150 / 383
  • Ticaret 1, (%100)
Villanın booking. com daki tanıtım linki, evet sizin yazılarınızda bulunan linke tıklayıp o sayfaya giden ve belli bir süre zarfında rezervasyon yaptıran olursa belli bir yüzde alacaksınız...

Mesela bu yazıya bakın https://gezimanya.com/hollanda/amsterdamda-nerede-kalinir otel tanıtımlarının hepsi bookinge yönlendiriyor...
sevdabirates

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 14.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek seo
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** P**
  • Mesajlar 282
  • Beğeniler 150 / 55
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam verdiğiniz süper bilgiler için teşekkür ederim, o zaman tanıtım yapacağım yerel villalara da ulaşıp onların tanıtımlarını yapmam için ayrı bir yüzde yada para isteyebilirim değil mi ?

• Üyelik 20.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek işçi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 827
  • Beğeniler 150 / 383
  • Ticaret 1, (%100)
Estağfurullah, nacizane önerilerim :) tabi ki ulaşabildiğiniz her yere ulaşın, örnek verirken hep booking üzerinden gittik ama internette araştırmak lazım farklı acentalar, firmalar vs olabilir mesela airbnb var biraz daha farklı bir çalışma şekli var bilmiyorum satış ortaklığı var mı? onda aslında biraz araştırdıkça farklı yollar çıkabilir... aklıma gelen bir şey olursa yazarım size, başarılar diliyorum...
sevdabirates

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 14.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek seo
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** P**
  • Mesajlar 282
  • Beğeniler 150 / 55
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam son sorularım size meşgul ettim.sizi,
1-)Blogumu okuyan rezervasyon yaparsa ben yüzde kaç komisyon alicam örneğin geceliği 250 dolardan 4 gece kaldi 1000 dolar, bana düşen yüzde %10 mu daha az mi fazla mi?
2-) blogumu okuyan linke tıkladı ama rezervasyon yapmadı bu durumda tıklama ücreti ne kadar alırım?
3-) ulasacagim yerel villa firmaları ve acentalardan ne kadar bir tutar istemek lazım fazla uçmamak için? Örneğin bu tutar bir kere mi her ay mi alınır site yayında olduğu sürece? Yada örneğin senelik bir villa tatili hediye edebilirler mesela bana ;)

• Üyelik 14.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek seo
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** P**
  • Mesajlar 282
  • Beğeniler 150 / 55
  • Ticaret 1, (%100)
Son soruma cevap verebilen arkadaş var mı?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al